Grisini

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

tema odprta - 18. dec 2008 0:27 | ogledi: 4.877 | odgovori: 16

K aperitivu bom zraven kanapejev in grickalic ponudila pršut ovit na grisin. Nimam pa ideje na kaj naj te grisine potem nabodem, da se mi ne zlomijo. Ali jih naj ponudim kako drugače? Prosim za nasvete! Že vnaprej hvala!

Iskra

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. dec 2008 1:24

Lahko jih zložiš v pleteno košarico, lahko jih zabodeš v kak namaz, lahko v francosko, valdorfsko solato,... Lahko vzameš glavo zelja, jo prepoloviš in narediš s tisitm malim simpatičnim nožkom za dolbst jabolka luknje vanjo in v luknje nadevaš grisine... Če se ti da, pa probaj domače grisine - lubi je prav jezen name, ker mu zdaj kupljeni niso več všeč...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. dec 2008 3:26

Vse, kar pravi Veri, sama pa jih ponavadi postavim pokonci v kozarce od šampanjca - jih prelomim (lahko pa daš tudi cele v navadne kozarce), naredim pa "vrtnico" (na koncu grisina namažem maslo in ga ovijem s pršutom, da pride cvet), med pršut pa dam še rukolo, da ven visi kot listki. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 8:46

Jaz jih ne bi nič nabadala. Namesto tega bi si izmisilila, da mi je Dedek Mraz prinesel en lep oglat velik servirni krožnik (padam na velike porcelanaste oglate nizke večnamenske bele in nobene druge barve zraven) in lepo grisine položila gor. Ker grisin s pršutom poleg tega pa še kompozicija pršutnih grisinov v nek šopek....to je zame too much information. Pa tudi gostje na sprejemih nekako ne vedo, ali se tista dekoracija lahko poje ali je zgolj za okras (ogromnokrat doživeto), če je pa stvar na lepem krožniku, jim je pa takoj jasno. In če ti bo Dedek Mraz prinesel lep oglat servirni krožnik, boš potem ta krožnik lahko uporabljala tudi za serviranje minjončkov, pa vse vrste sladkih kock itd itd... Jaz sem si sicer tak krožnik omislila za letošnjega pusta, ampak funkcionira pa kljub temu... Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. dec 2008 9:20

Dej no Vendelina, iz tega veje hlaaaad brrrrr. Ampak si povsem ista kot moja najboljša prijateljica. Komaj zdržim v njenem kvadratastem belo-čokoladnem ganz neu stanovanju. Mal te hecam..., moram...heh. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 10:48

Jah, Kati, saj veš, da sem bolj minimalistka. Imam pa rada belo-in-nič-drugega-gor, ko gre za krožnike in skodelice. To pa zatoi, da se lahko igram z barvami hrane. Jaz bi poleg grisinov s pršutom na belem krožniku, verjetno dala zraven še koščke melone in koščke mocarele in bi imela rdeče-oražno-rjavkasto-bež na belem. Potem bi pa na drugem krožniku kombinirala kaj svetlo zelenega z lososom ali pa kaj črnega z lososom (imam super namaz od sarabandeja med favoriti). In potem bi imela najbrž še tretji krožnik, kjer bi pa defintivno kaj kombinirala z anaasom, kivijem, orehi in inčuni. Pa zraven en fin cabernet sauvignon. A ni zadosti barv? Bi pa zmogla v tem času imeti kak prt z jelenčki, dedkimrazi ipd....as a matter of fact imam dva taka in sta tudi v uporabi... Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2008 13:52

Bela gor ali dol, jaz sem si za take in podobne stvari dala delat velik pladenj iz granita. Zdaj še razmišljam o ročajčkih, ampak po mojem bodo zlati. Komaj čakam da bo narejen. Sem pa gledala tudi te ogromne pladne v Lesnini na Brdu in se mi zdijo kar podmazani. Čakam če bo cena kaj padla (al pa jih bo prej zmanjkalo). lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 14:03

Reca, piši Dedku Mrazu. Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 14:07

Jaz sem tudi tako dolgočasna, da bi položila te grisine kar na krožnik. Sem za rojstni dan dobila oglatega steklenega, ki je prekratek za rolado, za grisine bi bil pa menda dovolj. Še nikoli nisem naredila grisinov s pršutom, dobra ideja. Popekla bi jih tudi lahko, kot svetuje Vanja iz zda. Pa olive bi postregla v neki skodelici za olive, ki ima na sredini kozarček s kovinskimi nabodalci z olivo na vrhu. Hvala za ideje, da porabim malo rojstnodnevnih daril P.s.: a ima kdo kakšno idejo še za dva servirna pladnja na stojalu, kjer prižgeš svečko spodaj ali mogoče za namizni žar, prav tako na svečko?? matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. dec 2008 14:26

Vendelina jr. je napisal/a:
Reca, piši Dedku Mrazu. Vendelina jr.
Saj sem in ker je skromnost lepa čednost, sem mu naročila še en granitni možnar. Baje, da me bo uslišal. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti