Marcipan ali tičino masa?

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

tema odprta - 17. dec 2008 21:59 | ogledi: 10.695 | odgovori: 29

Naslednji teden me čaka priprava torte za našega sončka, ki bo upihnil prvo svečko Zdaj pa vedno bolj razmišljam ali naj se lotim torte z marcipanom ali s tičino. Do sedaj sem trikrat oblekla torto s tičino maso. Sicer je šlo kar nekaj živcev, ampak je bil končni rezultat odličen

V glavnem, v čem je sploh razlika med marcipanom in tičino? Na kakšne težave lahko naletim pri marcipanu? Se ga da enako dobro pobarvat kot tičino?

Hvala vsem za pomoč!

mala pikica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. dec 2008 22:58

Uf, jaz sem se z marcipanom grozno matrala, trgal se mi je, ne oblikuje se tako lepo... Barva se mi ni lepo prijela, pa kar zdrizast je postal, ko sem jo dodala...

Verjetno je odvisno od kvalitete marcipana in izkušenj kuharice, ampak osebno menim, da boš imela s tičino manj dela.Marcipan je po moje presega samo po okusu.

tulka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 23:15

Jaz krasno delam z marcipanom. Mi je vsaj za pojest dober. Tičino pa je zame samo neka sladka zmes. Ga imam vedno vsaj dve kili na zalogi v hladilniku. Barvam ga, ali pa tudi ne. Mi je všeč tista krem barva. Če daješ živilske barve, dodaj sladkor v prahu, da ne bo preveč pocast. Pa če tega jaz sama ponavadi ne dajem, ker se mi ne da. Pa je okej. Barvam pa v črno, živo rdeče, ne dajem barve samo za vzorec, : ) Torto normalno oblečem v marcipan. Pomanjkljivost je v tem, da se v hladilniku nalaži. Recimo čez noč. Okraske daješ gor tik pred zdajci, sicer pustijo barvo. Ravno zato bom jaz pingvine delala iz tičino mase, ker ne zaupam marcipanu, kako bo ostala skupaj črna in bela barva. Hm... Ziher je ziher, delala bom za hčerkih rojstni dan. : ) lidka [sonce]

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

17. dec 2008 23:24

S tičino maso je veliko laže delati, marcipan je pa za moj okus (okusi so pa itak različni) absolutno boljši. Se pa res rad trga. Barvati se ga pa da ravno tako kot tičino maso. Nena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. dec 2008 1:28

Marcipan je rumen, ne more bit snežno bel in barve zato niso tako žive, snežno bele pa sploh ne moreš dobit. Je pa dober (za moj okus - lubi ga ne mara, razen domačega kuhanega). Tičino masa je pa snežno bela in lepo sprejema barve, tudi se lepše valja in oblikuje, ampak je pa zanič (za moj okus;) - tašča in svakinja jo imata pa radi, sploh domačo varianto). Za enoletnega otroka nobena domača nekuhana varianta itak ne pride v poštev, ker so notri surovi beljaki. Načeloma pa bo otroku vseeno, odvisno, kaj hočeš imet ti na slikah;)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. dec 2008 3:15

Marcipanu in tičini treba vendar dodajati sladkor v prahu (ali škrob), da se lepo valja in oblikuje ter ne trga. To velja še posebej za marcipan, tulka . Marcipan je itak iz mandljev, v tičini pa ni sledu o njih. Marcipan je fej , tičina pa nekako sprejemljiva, čeprav ni nič preveč okusno za moj okus. Skratka, sladkor v prahu in bo vrediii! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 6:23

katka lopatka je napisal/a:
Marcipan je fej , tičina pa nekako sprejemljiva, čeprav ni nič preveč okusno za moj okus.
O ne, to pa nimaš prav! Marcipan je zakon! matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 6:50

Prav, lahko zbereš iz škatel vse praline, ki vsebujejo marcipan in pošlješ matilda

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

18. dec 2008 7:57

Uh, še zmeraj se nisem odločila. Zaradi micenega se ne sekiram, tako bo dobil samo notranji del torte. Bom pa delala pikapolonico, tako da moram dobiti res živo rdečo in črno barvo. mala pikica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. dec 2008 8:01

Če se ne motim, je jade oblekla pikapolonico v marcipan, pa se je lepo pobarvala. Tudi na tako okroglo torto (verjetno boš delala polkroglo) ni tako težko namestiti marcipana - bolj je problem pri robovih, kjer se rad strga. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 18. dec 2008 08:02:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti