Marcipan ali tičino masa?

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. dec 2008 8:26

No sej so že druge napisale, pa vseeno povem še jaz svoje mnenje. Meni je marcipan za jest, Tičina, pa za okraševat. Iz marcipana tudi delam rožice,..., vendar se bolj s težavo obleče torto, s tičino se pa da lepo obleč in okrasit torto. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. dec 2008 9:03

Zdaj, če hočeš, da bo torta blazno fotogenična, potem jo lepo obleci s cukrmaso....in če ne bo blazno fotogenična, nič hudega, ker do nivoja naše stane.r je še dolga pot in vsaka pot ima svoj začetek. Se pa da z marcipanom početi še marsikaj drugega, ne samo okraševanja. Npr, zelo fino je naslednje: - ena plast čokoladnega biskvita (4 rumenjaki, 4 beljaki, ščepec soli,4 dag topljene čokolade, ena žlica kakava, 3 žlice moke, malo mineralne vode - ozrioma glej kak moj recept za torte, to je preizkušen biskvit) - to plast posuješ z naribanim marcipanom (ga daš prej v hladilnik in potem na strgalo) in čez malo čokoladnega poliva (tisti od nesquika je čisto okej) - to plast namežeš s pariško kremo (to je tisto, ko topiš čokolado in smetano, daš v hladilnik in potem naslednji dan to stepeš in če ne gre, lepo daš malo kremfixa in se stvar stepe) - nakar daš na to še eno plast čokoladnega biskvita (ampak 3 rumenjaki, 3 beljaki, 3 dag topljejne čokolade, sol, 3 žlice moke, mineralna voda) - ponoviš s plastjo naribanega marcipana in čokopoliva - in še ena plast pariške kreme, Zdaj pa pazi fazon: vse te plasti zlagaš v obroču s folijo, ampak obroč mora imeti širši obod od biskvita, to pa zaradi tega, ker z drugo plastjo pariške kreme v bistvu zapolniš ves prazen prostor, tako da izgleda torta od zunaj kremasta, ker zakriva biskvit) - to zadevo daš za 2 uri v hladilnik. Po dveh urah narediš omako in sicer 10 dag čokolade, 1,5 dl smetane - to skupaj topiš v kozici in daš notri malo ruma (alkohol bo itak izhlapel, nič bati zaradi otrok), rum prepreči, da bi se čokolada potem na hladu dokončno strdila in dobiš fin mazav obliv.... in potem to poliješ po vrhu (glej zadnjo fazo Antilske temne torte ali pa Aromatične torte) Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

18. dec 2008 9:37

Če želiš, da ima torta super izgled, uporabiš tičino, če pa hočeš, da je cela za pojest, pa marcipan. Vsekakor je tičina masa prava pravljica za okraševanje tort, medtem, ko se boš z marcipanom res namučila! Jaz tičine ne spravim po grlu, moji vnučki pa jo obožujejo Nena-morje

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

21. dec 2008 7:33

Se mi zdi, da sem zasledila, da mora biti pod tičino maso maslena krema, kaj pa pod marcipanom? Ali je vseeno kaj je spodaj (marmelada, smetana, biskvit...)? zima13

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. dec 2008 13:27

če be druga, je marcipan vsaj dober ;) bannanna_v_slo ;)

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. dec 2008 17:58

Moji nečakinji sem za prvi rojstni dan naredila svojo prvo torto iz ticino mase pod posebnimi pogoji: torta ne sme vsebovati nobenega oreška ( v marcipanu so oreški), ne sme imeti jagodičevja, pa ne čokolade.

Rešitev je bila taka: ticino smo olupili ( je pa kar zgledalo), krema je bila iz smetane, vaniljevega jogurta in banan in je lahko malo poskusila, ker do takrat še ni jedla sladkega.

 

Marcipan pa imam rada, čeprav svakinja pravi, da je enako kot bi jedel pesek. Okusi so pač razilični.

F r i n a

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

22. dec 2008 11:56

kdaj se doda marcipanu barve? A mu dodaš barvo pa ga pretlačiš in nato razvljaš ali gre to kako drugače - še nikol nisem delala z njim pa ne vem... zima13

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

22. dec 2008 16:33

pa poroči še kako se boš odločila:) femica

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

22. dec 2008 16:58

zima 13, tako kot si napisala, dodaš barvo, pretlačiš in nato razvaljaš. Pomagaš si pa z mletim sladkorjem. Nena

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

22. dec 2008 19:17

Da kar tu vprašam!Zanima me iz česa je ticina masa oz.če vsebuje kaj mleka ali mlečnih izdelkov?Imamo alergika na mleko in bi mu rada okrasila torto-najbolj me mika ticina. tatam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti