Čokodna masa za palačinke / omlete ?

dark chocolate  

član od: 1.7.2008

sporočila: 11

tema odprta - 17. dec 2008 17:56 | ogledi: 7.094 | odgovori: 5

Pozdravljeni! Mene pa zanima če je že kdo slišal ali poskusil narediti palačinke malo drugače, da dodaš v maso poleg moke tuki kakav- pravi ali benko =)

Sem dobila idejo, da bi naredila malo drugače palačinke, oziroma debelejše omlete-v stilu praženca, pa da ne bi bilo vedno isto. . . potem pa še kakšen preliv s sadja. . . smetana. . . ?

dark chocolate

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. dec 2008 18:05

Dodaj v moko nekaj navadnega kakava in naredi običajno maso za palačinke. Ni ti treba delati debelejših kot običajno - če ravno nočeš. Dobre so s skutnim nadevom, z mandljevim, pa tudi suzetke so dobre na ta način. Lisa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 18:29

Jaz sem naredila maso, dala not kakav v prahu, da so bile res temne. Omako sem naredila iz sladkorja, sladke smetane in krhljev pomaranč, olupljenih kožice. Mislim, da je ideja Goljatova, bilo pa je dobro. lidka [sonce]

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. dec 2008 1:31

dark chocolate je napisal/a:
Pozdravljeni! Mene pa zanima če je že kdo slišal ali poskusil narediti palačinke malo drugače, da dodaš v maso poleg moke tuki kakav- pravi ali benko =)
Vse sprobano:) Pa tudi s čokolado (staljeno v MV). Nama najljubša kombinacija je bila čokoladne palačinke (navadne, tanke) z jagodno kašo in smetano in čokoladnim prelivom! NJami!

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. dec 2008 20:42

dajte v maso tudi sladko smetano in malo mleka pa ne rabite olja če imate teflonko pa še palačinke so super in če vam ostanejo za naslednji dan niso čikaste...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti