Šoba za penjenje mleka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 17. dec 2008 17:26 | ogledi: 12.990 | odgovori: 19

Živjo!

Bojim se, da bom kupila kravo samo zato, ker bi rada liter mleka. Pa da ne ustrelim take neumnosti, prosim za nasvet!

Blazno rada bi imela tisto reč za penjenje mleka, ki je navadno del aparatov za kuhanje kave. Menda deluje na paro ali kako, rezultat je spenjeno mleko. Zdaj pa, aparata ne potrebujem niti ga ne želim gledat na pultu, ampak želja po šobi za penjenje mleka je pa velika...

Se dobi tudi samo tista šoba za penjenje mleka? Težko si predstavljam, kako bi potem to zgledalo, ampak se mi res noro zdi, da bi šla kupovati aparat zaradi tiste šobe.

Vsak nasvet bo več kot dobrodošel!

PS: Penilec na baterije se ni obnesel, lonček za penjenje mleka tudi ne, v igri pa je še magic milk od Tuperware, tega še nisem sprobala.

smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. dec 2008 17:29

smrketa, dobiš posebno majhno napravico, s takim žičnatim nastavkom, ki je namenjena prav za penjenje mleka. Imajo jih v bolje založenih samopostrežnih trgovinah in prodajalnah z malimi gospodinjskimi aparati, stane nekaj evrov.

 Aja, zdaj sem videla, kaj si napisala v P.S. Ups. Ampak pri nas doma se je tak maljhen penilec dobro obnesel, pena je res čvrsta in obstojna.

 

Mamamia

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. dec 2008 17:33

Meni se penilec na baterije za silo obnese, če spenjeno mleko takoj prenesem na kavo. Saj govoriva o kapučinu? Je pa teh penilcev en kup, eni so zanič, drugi močnejši. Moj je na elektriko, izgleda približno takole:

Je pa o podobnem že tekla debata, tule najdeš dosti dobrih nasvetov:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7043

tulka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

17. dec 2008 17:41

U sta hitri, hvala obema! Tako kot sem napisala, sem ga imela, takega na baterije, pa je šel v smeti. Saj malo je spenil, ampak je bila taka redka pena, ki se je, ko sem jo dala na kavico, kar razgubila. Pa sem poskusila z vsemi možnimi variantami mleka (posneto, mrzlo, vroče, domače, trajno... ni da ni), ampak ni ratalo pa ni. Zdaj grem pa brat temo na linku :) Mogoče odkrijem kaj zanimivega. smrketa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 17:52

Jaz imam philipsa in je na kabel. Ti pa povem, da sem dvakrat počistila celo kuhinjo, ker je tista stvar špricala mleko okoli in okoli. Čeprav, potem ko sem našla nekaj, kar je bilo primerno za pokrovček na lončku, je pa kar solidna pena nastala. Sem delala s toplim mlekom. Me je pa držalo kake tri mesece, potem sem se pa malo naveličala. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 18:32

Jaz imam nov lonček za penjenje, od TW, sem ga dobila za darilo. Uh, sem zadovljna!!!!!!!!! Prej sem vedno oklevala, ker sem bila skeptična, kakšno penco to naredi. Naredi je za dve konkretni šalci, česarkoli že. Ker sem fan pravega čaja, z melkom, sem tudi tega že delala s peno. lidka [sonce]

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

17. dec 2008 18:39

Hello! :) Jaz pa uporabljam tole in je superca, žal ga pri nas še nisem videla...mogoče v Ljubljani! Je v tubi kot smetana samo da pride vem prav taka penasta kremica za kavo ali kakav :9 ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 19:49

Ta produkt imajo v hipermarketih. Vendelina jr.

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

17. dec 2008 20:29

Jaz mam tudi od TW in mi je super.V posodo nalijem do mere mleko in kar z njo pogrejem v mikrovalovki.Potem pa spenim.Delam si kapučino in je taka penca. renata69 http://renata69.moj-album.com/

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

17. dec 2008 21:14

Ja ta od TW je res zakon. Pride taka trda pena, kot stepena smetana.

lp Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. dec 2008 21:23

Vendelina jr. je napisal/a:
Jaz imam philipsa in je na kabel. Ti pa povem, da sem dvakrat počistila celo kuhinjo, ker je tista stvar špricala mleko okoli in okoli. Čeprav, potem ko sem našla nekaj, kar je bilo primerno za pokrovček na lončku, je pa kar solidna pena nastala. Sem delala s toplim mlekom. Me je pa držalo kake tri mesece, potem sem se pa malo naveličala. Vendelina jr.

 

 

Oh, my dear, pri vsej tvoji popolnosti?????? In ti kar priznaš, tu na forumu??? Jejhata.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti