Šoba za penjenje mleka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. dec 2008 22:28

Moji penilci mleka. in še večja posodica: Najbolj uporana je posodica. Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. dec 2008 22:52

Se pridružujem tistim, ki hvalijo penilec TW. Super je in splača se ti ga nabavit!!!

Lp

cervus

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 22:56

Jaz sem ga za darilo dobila, da se mal pohvalim... (pri zadnjem naročilu TW)... : ) lidka [sonce]

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. dec 2008 23:42

Jaz imam takega, kot Dragička na prvi sliki. Meni za tisto 1x na leto, ko mi zadiši kava, čisto ustreza.

Atina

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

18. dec 2008 9:37

Hvala vsem, ki ste se oglasili v tej temi! Ko Vendelina ravno omenja, kako ji je kuhinjo pošpricalo, pa še moja prigoda na to temo! Imam tak lonček kot Dragička, pa sem dobila idejo, da bi v njem kar kapučino spenila, tako da sem dala vanj prašek za kapučino, malo vročega mleka, zaprla in začela... Jao jao, kakšna eksplozija! To je bilo tistega mokrega praška za kapučino pa mleka po celi kuhinji! Precej pohvalite lonček od TW, to je tudi ena možnost; je namreč ta lonček že malo nagledan. Vzdihujem pa še vedno po tisti parni šobi... (Baje da se naredi solidna pena v lončkih z dvojno mrežo, samo jaz takega še nisem videla v naših trgovinah. Ga je videl kdo drug?) smrketa

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

2. jan 2012 17:28

malo obujam temo in sicer zaradi penilca mleka od TW - že pred časom sem ga nabavila, pa je potem ostal pri mami, ki mi ga je sedaj prinesla nazaj. Nikakor se ne morem spomniti, kako sem penila mleko z njim, prav tako ne vem, a je sploh kompleten - prinesla je posodico (modro) tisto belo "lopatko" z mrežico. A manjka še kak pokrovček?

 

prosim za pomoč.

neika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. jan 2012 17:58

Sem si umislila še en penilec. Zaenkrat dobro služi. Dober je tudi za zmečkat zelenjavo.

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 02. 2012 17:59

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jan 2012 18:25

neika je napisal/a:

malo obujam temo in sicer zaradi penilca mleka od TW - že pred časom sem ga nabavila, pa je potem ostal pri mami, ki mi ga je sedaj prinesla nazaj. Nikakor se ne morem spomniti, kako sem penila mleko z njim, prav tako ne vem, a je sploh kompleten - prinesla je posodico (modro) tisto belo "lopatko" z mrežico. A manjka še kak pokrovček?

 

prosim za pomoč.



neika

ja, normalno, manjka pokrov. naliješ mleko do črtice - vseeno, toplo ali hladno - pol pa tisto lopatko gor-dol-gor-dol. brez pokrova bo malo zakomplicirano, ker ti bo mleko brizgalo na vse strani.

lp

cervus

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

2. jan 2012 19:04

sem šla poskusiti - mleko sem zagrela v mikrovalovki, čez dala alu folijo, parkrat prepognjeno, ker pač ni pokrova, in parkrat dvignila in spustila lopatko - rezultat - čvrsta pena.

 

hvala za navodila!

neika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti