Recept za česnov kruh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 12:37

Jaz sem sadni kruh delala zadnjič. Na pamet, prej sem mal pogledala recepte. Sadje sem narezala in namočila v vodo in rum. Suhe slive, marelice, fige, brusnice, ananas, papajo, mislim da še nekaj aloe vere. Skratka, sadja je bilo full, lepo namočenega. Potem sem zamesila kvašeno testo, moko, jajce, maslo-sem ga dala ker nekaj, kvasni nastavek... pustila malce vzhajat, stresla not namočeno sadje, dobro premešala. Razdelila na dva dela, dala na pladenj, zavila, kot je treba, da en kos gleda čez drugega in dala pečt. Ko je bilo pečeno, sem premazala z maslom in na debelo posula z mletim sladkorjem. Meni se je zdelo super, v bistvu samo suho sadje, vmes pa malo kruha. Niti ni bil puhast, ker je bolj maslen, kvašen. Presenetljivo, kot sem si zamislila. In bil je dober. Baje. Jaz ga tudi poizkusila nisem, ker ne maram takšnih zadev, so pa pohvalili... Delala sem v MUM mikserju. lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 17. dec 2008 12:37:32

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

17. dec 2008 13:33

Ta tema je vendar na česnov kruh. lp karajan

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

17. dec 2008 13:52

Za kruhomat je treba imeti točne količine, zato bi jaz najprej probala na roko. Zamesi navaden kruh, razdeli ga na več hlebčkov, v enega vmešaj svež česen, v drugega suhega, tretjega nadevaj s česnom in oljem in zvij kot potico, v četrtega daj pražen česen, .... in speci. Ko boš ugotovil, kaj ti je najbolje, potem se pa loti postopka pri kruhomatu. Klasičen sadni kruh je v kruhomatu težko delat. Je preveč sadja. Sem pa že delala šarkelj, vendar le tako, da sem najprej naredila testo brez dodatkov (boljše testo z jajci, mlekom, oljem in rumom)(na programu za testo), ko je bilo vzhajano, sem ga vzela ven in dodala suho sadje in sekljane oreške, pa ne preveč. Nato sem mešanico vrnila nazaj in vklopila program za pečenje in šarkelj je bil krasen. Sadje, sploh rozine tudi pri peki na roke dajem nazadnje, da ni testo sivo in da lepše vzhaja. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti