Recept za česnov kruh

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

tema odprta - 17. dec 2008 9:55 | ogledi: 7.813 | odgovori: 13

Spoštovani, peko kruha iz avtomata sem osvojil in je OK. Sedaj bi ga rad "oplemenitil" s česnom. Mi lahko kdo svetuje za postopek?

Lep pozdrav

karajan

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. dec 2008 10:22

žal ne vem za česen, za čebulni pa jaz čebulo najprej do zlatorumenega prepražima na žlički olivnega olja in pol samo vmesim med testo. Ravnotako v mes kruha lahko daš začimbe, kot so origano, bazilika,rožmarin,...in narediš zeliščni kruh, nam je pa ful dober z panceto ali pa ocvirki. sej se bo še kdo za česnov kruh javil. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

17. dec 2008 10:50

A misliš, da ne bi bilo dobro, če bi še česen zraven malo prepražila? Iz kakšne moke pa zamesiš? Verjamem, da je iz bele najboljši, vendar holesterol in bela moka nista ravno prijatelja. gaja 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 10:58

Tole je iz mojega recipes favoritov: http://www.grouprecipes.com/s/onion-bread/recipe/1/releva Kjer je receptov kar nekaj, pa lahko probaš od najoblje ocenjenega naprej. Za kruhomat je pa najoblje, da daš med sestavine mleti česen (tistega iz vrečke na stalaži....), ker je zadeva malo posušena. Ker iz čisto sveže nastrganega česna zna med peko nastati ena grenka zadeva (so enkrat že naravoslovci razložili zakaj, pa sem pozabila). Čeprav, meni je čisto okej kakšrenkoli navaden kruh, ki ga namažeš s kombinacijo masla in česna in zelišč in to opečeš v pečici - 5 minut na 190, ravno toliko, da kruhič malo porjavi in se maslo zmehča.. Ali pa še lažje, namažeš star kruh s pesto barillo, daš še malo česna in to daš v pečico in gor še malo mocarele in imaš super predjed. Pa še nekaj: ena rezina česnovega kruha je super, medtem ko več česna zna pozvročiti to, da vražje peče zgaga (če zadah to pot izpustim), zato velja imeti v bližini kakšno steklenico donata. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 11:04

Hm, nekje v eni gostilni naredijo tak, boljši kruh, oplemeniten. Rzvaljan na debelo, premazan z maslom, posut s strtim česnom. Pečen. Meni je mega. Sama ga za kruh nisem nikdar pražila, ker greni. Vedno sem dala noter svežega. V Foccaccie narezanega, ostalo, kot sem zgoraj napisala. Hja, ste me spomnile, da bo treba kaj česnovega naredit... : ) lidka [sonce]

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

17. dec 2008 11:04

Bom kar na tole temo navezala. Za miklavževo sem skušala v avtomatu speči sadni kruh, pa ni uspelo. Ima kdo kakšne izkušnje s tem, da bo morda vednarle za božič na programu? tabina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 11:54

Tabina, moja mama je, po dveh neuspešnih poskusih s sadnim kruhom iz avtomata (dobesedno smo jemali maso ven iz tiste škatle), odnehala. Namesto tega zdaj dela "panetone" verzijo: testo + različne barve kandiranega sadja in je super. Vendelina jr.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

17. dec 2008 11:58

Vendelina, saj nisem upala povedati, kaj je nastalo iz mojih poskusov... je pa zgledalo tako kot si napisala. Pa še poceni poskus ni bil :( Bomo kar na roke delali naprej.... Hvala! tabina

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

17. dec 2008 12:02

Kako se peče česnov kruh, so ti že povedali pred mano, sem se pa spomnila še na nekaj okusnega. Zelo dober "česnov namaz" pa dobimo tako, da v pečico (v kateri se peče še kaj drugega, seveda) ruknemo celo glavo česna in pečemo, dokler se vsebina ne zmehča. Masa gre kar sama ven, najbolj pa tekne namazana na domač kruh. Simpl in dobro. RadaJem

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. dec 2008 12:07

Ne bom znala pomagati z recepti za kruh iz avtomata, ker ga nimam, lahko pa povem, da česnov kruh naredim tako, da zamesim testo za običajen kruh, če je več časa, ga vzhajanega razvaljam ali z rokami raztegnem in tanke rezine česna potresem po testu, čez pa pokapam še malo olivnega olja, zavijem kot potico in spečem, če pa delam bolj na hitro, koščke česna vmešam kar med moko in ostale sestavine in nadaljujem kot pri vsakem drugem kruhu. Ta sadni kruh iz avtomata je pa tudi moja tašča enkrat poskusila narediti, pa je vse skupaj končalo pri kokoših, ker je bila zadeva bolj podobna žgancem kot kruhu. Morda bi bilo drugače, če suhega sadja ne bi predhodno namočili....ne vem. Potem je naredila verzijo samo z dodatkom suhih sestavin (mešanico semen in različnih oreščkov) pa je bilo vse OK. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 12:33

Tabina, saj dokler se da vsaj škatlo potegniti iz kruhomata, še gre. Ko se tista škatla zatakne na nosilcih, takrat je pa druga pesem. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti