Božična zvezda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. dec 2008 12:41

Večina greha je bila najbrž narejena, prede si jo domov dobila. Prepih, prenašanje s hladnega na toplo in spet mrzlo (ko jo nesejo v avto,.....) ji zelo škodi. Je rastlina vročih krajev, seveda.

 

Obnesejo se, zanesljivo, veliko bolje tiste, ki so vzgojene pri nas v hladnih rastlinjakih, niso tako umetno "gor spravljene".

Industrija, kakopak, tako je. če nam je ljubo ali ne. Sama vedno presodim, če je rastlina vredna nakupa. In redkokdaj zgrešim. je pa tudi res, da običaj no kupim tako rastlino, ki je večina najbrž ne bi. Jim ne bi bila všeč.

Še to: ko bosta čisto ogoleli, ju lahko obrežeš, iztekal bo bel mleček, ne sekiraj se, pusti, saj se bo kmalu ustavil. daj ju na svetlo in ne pretoplo, nekje okoli 15 do 20 stopinj, zelo (!!!) zmerno zalivaj, ker bodo skoraj brez listja, morda bosta (če nista preveč umetno "gor zrasli") pognali zelene poganjke. Poleti ju imej na soncu, na dežju,...pa ne pozabi zalivat. Naredijo čudovite liste, z leo strukturo, ki je najlepša, če nanje, ko so mokri, sonce sije, jeseni jih pred padcem pod 5 stopinj prenesei noter v prostor, kjer ni umetne luči..... Najverjetneje ti bosta vrnili trud s cvetenjem. čeprav, ti rdeči listi niso del cvetja, cvetovi so mali, neugledni, ti obarvani listi so jim pa v podporo, dajejo videz cveta. Ovršni listi spcvetja je njihovo pravo ime. rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 17. dec 2008 12:45:28

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

17. dec 2008 13:21

Jaz imam mojo božično zvezdo staro že pet let. Naredim tako, kot pravi rimljanka. Res cvetovi niso tako veliki kot pri kupljeni, ampak listi pri tej "utrjeni" zvezdi nikoli ne odpadejo. Aja, pa še to. Mi že lepo cveti. lp

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. dec 2008 15:36

Moja tašča jo ima pa vedno vsaj do aprila, če ne dlje, ponavadi se je naveliča in vrže stran, pa je še lepa. Ima jo v jedilnici na mizi.

Atina

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

17. dec 2008 19:06

No, midva imava še vedno eno, ki sva jo dobila za vselitveno darilo leta 2003. Prvo leto so ji spomladi odpadli listi, zato sem jo dal v garažo, da bi jo likvidiral. Seveda sem nanjo pozabil/jo založil, čez nekaj časa jo odkrijem, vso bujno. No, sedaj jo dam v garažo, ko ji listi odpadejo. Mogoče jo ene dvakrat v parih mesecih zalijem, se vedno opomore, ravno tačas je vsa bujna. Poskusi jo "dat na hladno" po praznikih, boš videla, če bo preživela. Pa najbrž ima takrat rada mir, jaz navadno nanjo kar pozabim, pa jo žena al pa otrok po naključju odkrije. lp

strippy

Sporočilo je spremenil(a) strippy dne 17. dec 2008 19:07:20

kleokleo2003  

član od: 24.10.2008

sporočila: 25

19. dec 2008 22:21

ko ponavadi začno odpadati listi ni več kakšne strašne strategije da bi jo obdržali,bolje da kupite novo in bo več veselja med prazniki kot pa da gledate kako odpadajo listi.lp kleokleo2003

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

20. dec 2008 6:01

Jaz pa sem letos ugotovila, da imam alergijo na božično zvezdo. Tretje leto zapored sem v tem času imela probleme. Srbelo me je v nosu, ustih in v očeh. Iskala sem vzrok za takšno stanje, ker je bilo res nenavadno, da se mi je to zgodilo vedno ob istem času. Prejšni teden pa sem pomislila tudi na božično zvezdo, ki jo imam v stanovanju. Prestavila sem jo v drug prostor, kjer ne zahajam pogosto in glej ga, zlomka, nehalo me je srbeti. Začela sem iskati informacije tudi na internetnih forumih in ugotovila, da ima kar precej ljudi iste težave z zvezdo. Nauk: kupila si bom božični kaktus! ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti