Krpa za pomivanje tal

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

tema odprta - 17. dec 2008 8:26 | ogledi: 17.509 | odgovori: 14

Zanima me, če mi kdo lahko svetuje, katero krpo za pomivanje tal naj kupim. V novem stanovanju imam mat parket (videti je skoraj tako kot laminat), ki pa je zelo občutljiv na vse krpe. Stanovanje je namreč zelo svetlo in pokaže vse napake :) Zaenkrat sem uporabila metlo, ki ima na koncu gobo, vendar se poznajo sledi. Moje vprašanje je torej, če obstaja kak posebna krpa za parket?

Za vaša mnenja se vam že vnaprej lepo zahvaljujem!

Gigi_84

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

17. dec 2008 9:21

Ne vem,če obstaja kakšna posebna krpa,jaz sem kupila v bau-maxu nekakšno modro krpo(je ročaj in krpa)zelo nežno na otip.Drugače pa pomivaj z mehko brisačo,če bo kaj boljše.Poskusi več stvari. toppy

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. dec 2008 9:27

Mi pomivamo z tisto prečno, ki jo nataknep na podolgovat nastavek. Ojoj, ne znam prav opuisat. No od vilede al pa še kakšne druge firme se dobi. Če se ti poznajo lise, je lahko tudi zaradi čistila. Poskusi , ko je še mokro pobrisat hitro čez še z suho in se ne bi smelo več poznat sledi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

17. dec 2008 9:41

Gigi, zakaj pa sprašuješ po krpi za parket? Pa ja ne misliš parket prat ali pa non-stop brisat. Parket je les. Voda še za v čevelj ni dobra! Parket vzdržuj tako, da ga posesaš in vsakih toliko obriši s krpo, ki si jo namočila v mešanico vode in "Pronto", krpo pa zelo zelo dobro ožemi. Pozdravček!

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

17. dec 2008 9:45

VInteršparu kupi krpo z ročajem. Ima take črve, zelo mehke, kot iz pliša. Stane 7,99€ in imajo hkrati predstavitev na videu. Kot neka topshop varianta. S to krpo je res pravljica pomivat. Ful lepo drsi po tleh, uporabljaš jo lahko tudi za suho čiščenje. 

lp Saša

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

17. dec 2008 9:52

Dragička, vedno ko posesam, še pomijem tla. Jasno, da ne z zelo mokro krpo, vedno ožmem do konca, pa tudi čistila se ne poslužujem, samo z vodo. Problem je v tem, da moja stara krpa (goba) na parketu pušča sledi. Enkrat na teden je le dobro pomiti tla, saj pri meni, ko mi vse živo pade na tla, tako da je kar treba. parket imam namreč tudi v kuhinji :) Saša, hvala, ravno danes sem namenjena v Interšpar, bom preverila. Gigi_84

neznan uporabnik

17. dec 2008 10:00

V Hoferju so imeli več različnih krp za različna tla - so pa to take za nataknit na tista plastična "stojala" za brisanje. Bi pa po moje bilo potrebno brisati z čim bolj ožeto krpo in mogoče z dodatkom čisto malo čistila Pronto legno pulito, ki je primeren za lesena tla ali kakšnim podobnim sredstvom primernim za nego lesenih površin. Mogoče bi bilo dobro, da bi se pri kom tudi posvetovala, če je taka tla mogoče zavarovati tudi s kakšnim premazom. Potem bi bila tla tudi najbrž manj občutljiva - vsaj nekaj časa. Je pa potem kar nekaj dela z odstranjevanjem takega premaza iz manj obremenjenih delov parketa - mislim kjer se manj hodi in podobno. l.p. tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. dec 2008 14:39

Gigi, poslušaj modre besede lady dragičke. Omelo/sesalec je najbolje za parket. Madeže pri nas čistimo s čistilom za parketm (pronto, jasno) in to tako, da staničevinske rinfuza krpe namočimo v čistilo. Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. dec 2008 15:07

mi uporabljamo od leifheita neki močo ki ga z vrtenjem ožameš. nam je gut. bannanna_v_slo ;)

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. dec 2008 19:15

jaz imam krpe iz Mulerja, zelo dobro vpijajo vodo, operejo se lahko tudi v stroju, mislim da piše da so za čiščenje ekranov. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti