Klobase

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. avg 2012 2:48

Vzameš na največ pol centimetra narezano posebno salamo. Če ji ne porežeš robov preden jo popečeš, se bo naredila skodelica. V to skodelico potem razbiješ jajce in popečeš. Tistim, ki to postrežeš pade čeljust dol, ker izgleda super domiselno in tebe imajo za kuharskega genija. :)

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. avg 2012 4:49

Vrtejbenka: Tale o možu pa tudi o dobri pripravi domačih mesnin z jajčki, res ni bosa . Tudi jaz sumim možeka . Ampak takšni smo, saj nam rado kaj pade iz rok in pol HOPALA ins Maul .

Vanja: Samo uč sem vrgel na predlagano, pa sem že izustil . Mislim, da ob takšnih predlogih kaj drugega sploh ne morem .
Already fell like a CHEF. Bom pa probal tole, z šalčkami. Mi je ideja ÜBER všeč

Balenka: , a veš da si pripomogla k ponovnem zagonu spomina? Sedaj se namreš spomnim, da mi je to nekoč nona delala. Pred več kot 18timi leti!! Prav vonja in ambienta se spominjam. Tistega prekajenega rahlo pokantnega špeha, v litoželezni ponvi, čez to pa jajčka z prepraženo čebulo. JOJ,JOJ hvala ti
Kakšni prijetni spomini na pokojno nono.

V pon. si bom en takšen zajtrk zacumpral. MLJASK

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. okt 2012 7:47

Ste že probali POLNJENO HAMBURGER KLOBASO? Kako vam je bila všeč? 
Jaz sem jo zadnjič dobil priporočeno v LeClercu in ni razočarala. Zelo dobra. A sem jo kmet, ponovno zadušil s feferoni; tako svežimi kot vloženimi . Trotl!
V čet. ponovim vajo, tokrat s sveže pečeno PZ baguetto, hamb.klobaso, sirom (imam kvalitetnega ementalera, ter domač kozji sir iz Hrvaške).

Sedaj pa me zanima, katero klobaso mi še priporočate. Pršut bo tokra izostal.
Nekaj v smeri...da je bolj mastno..."sočno", saj sta že sira in kruh suha. Mortadela je super, a že preizkušena. 
Savinjski želodec morda? Presuh?

Priporočate, podajte čimveč VAM naj naj KLOBAS. NJAMSK,NJAMSK bo delalo v čet.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

15. okt 2012 10:13

Mi imamo sedaj odlično  konjsko salamo od Krušiča. Že dolgo nismo jedli tako dobre salame.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. okt 2012 16:24

Dobro, samo konjske ne dobim v lokalni štacuni. Še kakšne ideje? Se priporočam...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. okt 2012 20:42

Kak pa se bo zjutraj papalo. Ekola kaj sem nabavil:

1.Prekajen vrat
2.Polnjena Hamburgerca
3.Kmečki pršut Handl, top kvaliteta
4. Pečena šunka v mrež
5.Vratina Emona MDK

Zraven pa domači polmehki kravji sir iz Hrvaške, ter v hrastovem dimu staran mehki sirček.

Sveža fr.polnozrnata štruca pa za spremljavo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti