Prekajena rebrca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

tema odprta - 4. mar 2003 11:56 | ogledi: 26.681 | odgovori: 4

Danes na pustni torek mora tudi pujsek stopiti v lonec. Ker tovrstne jedi bolj redko kuham me zanima kakšne so vaše izkušnje. Za k dušeni kisli repi in matevžu sem kupila kos (40 dkg) suhih rebrc. Koliko časa naj jih kuham? Ali bi bilo narobe, če jih dodam kar k repi v ekonom lonec (za cca 10 minut na ful)?

Hvala!

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. mar 2003 12:44

Po moje ne, razen ce so zelo mocno prekajena in vas tak okus moti. Potem bi jih pa najprej prevrela v vodi in dodala k repi. LP, R.

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

4. mar 2003 16:39

Jaz tudi raje rebrca posebej skuham, da se izluži odvečna sol. 15-20 minut v ekonomu, pa še potem pustim v vodi, da se ne izsušijo preveč - tako postopam z doma pripravljenimi in okajenimi rebrci,....ki so mogoče malo bolj okajena in debela od kupljenih Repa pa 10 min, pa potem na ocvirke.., skratka posebej. lp Bojan

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. mar 2003 13:58

Evo včerajšnja izkušnja - morda bo kdo drug uspešnejši. Rebrca sem dala v ekonom (prej sem jih dobro oprala z vročo vodo) na vrh repe. Kuhala sem jih - po tem, ko je lonec začel "šumeti" še deset minut. Repa je bila sicer odlična, rebrca pa so bila očitno premalo kuhana - trda in gumijasta. Tako da očitno res rabijo malce več kot 10 minut. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

6. mar 2003 15:17

Pri vseh suhomesnatih izdelkih , ki jih je potrebno kuhati, se že mnogo let držim "recepta " , ki mi ga je nekoč zaupal mesar. Takole - če je šunka ali so rebrca težka 1 kg , potem kuhaš eno uro; 1,5 kg - eno uro in pol. Jaz bi rebrca kuhala v normalnem loncu dobre pol ure. Posebno prav mi pride ta " recept", kadar kje dobim domačo Velikonočno šunko, tisto čisto pravo, ki jo je potrebno skuhati. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti