Pečenje rib v pečici

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 3. mar 2003 11:33 | ogledi: 19.673 | odgovori: 6

Pozdravljeni.

Prosim vas za nasvet, kako dobro speči postrv v električni pečici.

Poskusila sem jo speči sama, a mislim, da bi lahko bila boljša. Pekla sem jo v pekaču, položeno na skoraj kuhan krompir na srednji rešetki 25 minut pri 220 - 200°C. Na koncu sem vklopila še žar. Polnila sem jo z limono in česnom. Škorjica je bila samo trda in ne hrustljavo zapečena, torej neužitna. Ko sem dala ribo na krožnik, je spustila vodo. Je to običajno?

Hvaležna vam bom za nasvet.

Nataša

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

4. mar 2003 11:01

Meni so vsec tudi tako: kos alufolije, ki mora biti dovolj velik, da lahko vanj zavijes postrv, namazes z maslom in potreses z rozmarinom. Vsako postrv posebej zavijes s surovim prsutom, v notranjost das koscek masla in vejico rozmarina in vse skupaj zavijes v alufolijo. To spoces priblizno 30 min na 180°C. ribica

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

4. mar 2003 13:07

Probaj postrv pečeno v soli, enostavno, dobro in zelo zanimivo. Recepta žal nimam pri sebi, na pamet pa ne bi rad pisal. Mislim, pa da ga ne bo težko najti. LP

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2003 17:38

Meni v pecici se ni uspelo pridelati hrustljave kozice na ribi, vendar pa mi je meso peceno na tak nacin mnogo bolj vsec kot v ponvi (kjer pa kozica lepo hrustlja). Ce je iz ribe tekla voda, najbrz ni bila dovolj pecena. Jaz ribe pokonci nataknem na surov razpolovljen krompir in jih pecem, dokler ni krompir mehak - ta je potem vsaj tako dober kot riba! Temperaturo nastavim na 180oC, vendar se to od pecice do pecice razlikuje, tako da je treba pravo najti s poskusanjem. Lep pozdrav, Sonja

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

4. mar 2003 18:30

Nataša, jaz postrv samo posolim in dam v pečico na 220 st.C na mrežico, spodaj pa podstavim pekač z malo vode . Ko je kožica lepo zapečena, je pečena tudi postrv. Na krožniku jo vsak po želji premaže z mešanico olja, česna in peteršilja. LP Lenca lenca

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

5. mar 2003 12:38

V pečici ponavadi pečem škarpino, skupaj s krompirjem. Krompir (kolobarje) naložim po pekaču, ter ga polijem z mešanico olivnega olja, žajblja, romžmarina. Na vrh dam škarpino (po vrhu dva-tri krat zarezano) in jo premažem z malo olja. Pečem pa v pečici pri 220, po parih minutah zmanjšam na 200 stopinj. Vmes ribo par-krat premažem, enkrat pa obrnem ter premešam krompir. Pečem 40 - 50 minut. (recept je v bazi pod imenom Škarpina s krompirjem - avtor Riko Polak)

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

6. mar 2003 21:15

Jaz tudi pečem v pečici škarpino, ki jo kot marjetka po vrhu prerežem. V posodo dam olivno olje, na dno kolobarje čebule in peteršilja, na to pa škarpine (slane) po vrhu prerezane in potrosim z drobtinami. Vse to dam v vroče olje. V posodo prilijem 1dl belega vina zmešanega z 1dl vode. Ter pečem pri cca 200 stopnjah 40 minut. So lepo rumene in hrustljave. Sporočilo je spremenil(a) mbarbe dne 07. mar 2003 20:45:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti