Prehod iz navadne na ventilacijsko pečico

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

15. dec 2008 12:23

OLA! Me veseli, da je odprta ravno ta tema, kajti odločam se za nakup novega štedilnika, pa mi vaša mnenja prav pridejo. Največ dvomov imam prav glede pečice......ali kupiti navadno električno ali preiti na novejšo ventilacijsko? Kaj mi vi svetujete? Kaj pa glede znamke pečice, a imate s katero posebno dobre/slabe izkušnje? Recimo ežoj, vi pišete, da ste z ventilacijsko zelo zadovoljni, pa me zanima, katero imate? Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav pekarnica pekarnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. dec 2008 12:34

Pekarnica, ventilacijska pečica je super že zaradi tega, ker se zaradi kroženja zraka segreje neprimerno hitreje kot "navadna". Če moraš pečico segreti na 230°C, bo to pri navadni pečici trajalo kar pol ure, se mi zdi, meni pa se z uporabo ventilacije segreje v dobrih 10 do 15 minutah. Prihraniš na času in energiji. Če imaš opcijo "ventilator" na voljo, jo še vedno lahko izključiš, če ti ne paše, zato ti tudi jaz priporočam ta nakup. Zelo se obnese npr. pri odmrzovanju - nastaviš temperaturo na minimum, vključiš ventilator in je recimo kruh, odtaljen veliko hitreje kot, da bi ga pustila na sobni temperaturi. Če bi jaz kupovala novo pečico, bi se vsekakor odločila za ventilacijsko, ne glede na čudne rezultate pri piškotih, ki sem jih prej opisovala. Je dosti več prednosti kot slabosti. mamaF - Mojca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. dec 2008 12:57

piškotek je napisal/a:
Btw - rimljanka - glede obliva - (ne znam kopi pejstat odlomka) - navodilo pravi, segrej in oblij ... ampak tisto, kar nastane, ko segrejem je bolj za mazat kot za oblivat... je turbo pregosto... Irena
Mene to spominja na pregret obliv... Če imaš res bel obliv (in ne čokolado), bi se moral lepo stopiti brez dodatkov, kvečjemu dodaš kakšno kapljico maščobe. Bel obliv je pa tudi drugače bolj zahteven za pripravo od temnega. Stopiti ga moraš na vodni kopeli, vendar voda ne sme biti prevroča. Res traja dlje, da se stopi, ampak je obliv lepo tekoč. matilda

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. dec 2008 15:16

Pekarica seveda ventilacijsko pečico.

MamaF, jaz pa ravno za staro pečico od Gorenja žalujem.Stara je bila 13 let.Sedaj kakšno leto pa imam Bosch-ovo pa sem tok,bila je zelo draga, kupila bi Gorenjevo, pa takrat ko sem kupovala niso imeli dovolj velike, na manjšo pa nisem hotela iti. Sedaj sem nekje videla, da imajo tudi oni večjo.

Po moje je tako, da pač naletiš kokr naletiš.

lp

mizarka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. dec 2008 18:44

Mizarka, res je moja kar velika. Tega sploh nisem vedela, dokler ni tašča svojih pekačev prinesla v mojo pečico, pa sva debelo gledali, kako to, da je ostaja pri strani toliko prostora :)). Pa ima ona ravno tako samostoječ (ne vgradni) Gorenjev štedilnik, kupljen lani. Je pa s pečico zelo zadovoljna, čeprav skoraj nikoli ne peče v več nivojih. Ampak, kot sem že prej rekla, meni je ventilacija super že samo zaradi prihranka časa pri ogrevanju na želeno temperaturo. mamaF - Mojca

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

15. dec 2008 19:00

Mizarka tudi jaz pogrešam svojo pečico od Gorenja, moja je bila stara12 let. Revica je pregorela, ma je pa dala veliko skozi, in brez problemov sem v njej pekla po tri pekače piškotov. Zdaj smo zaradi financ vzeli set Beko in pri njej pogrešam zadnje okroglo turbo grelo, sicer je ventilacijska ampak ne vem ali bi se dalo s spodnjim in zgornjim grelom z ventilacijo pečt več rund hkrati. Zdaj pečem kot nekoč, po en pekač. Pri vseh stvareh ni pametno šparat, ma kaj čmo zdaj je kar je. sweets

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. dec 2008 19:42

jah letos sem tudi jaz podedovala od moževe tete ventilacijsko, ker so menjali kuhinjo in sem španske vetrce tako dolgo sušila, da sem srečna, da so se sploh uspeli posušit. sem pa morala kar naprej pladnje oz pekače menjavat, da so se vsi posušili. Se bom morala še malo privadit na njene finte kot zgleda. sem pa mela prejšnjo navadno pečico pa je kurla ko 100mater. če je pisalo na receptu 180 stopinj za pol ure, mi je meni v polovičnem času spekla na 160 stopinj, bog nedaj, da sem dala na več, ki je vse skurlo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti