Prehod iz navadne na ventilacijsko pečico

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. dec 2008 22:29

Moja pečica me je pa žal razočarala. Kljub temu, da naj bi omogočala več nivojsko pečenje ni tako. En pladen je prej pečen kot drugi, poleg tega pa  spodnji pladen preveč zapeče spodaj, zgornji pa zgoraj. Imam jo že eno leto in razen tega da moram peči vsaj za 20 st.nižji temperatori ne morem pogruntati boljšega načina pečenja.

Mi je kar malo žal za staro pečico.

 

mizarka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

15. dec 2008 7:10

mizarka je napisal/a:

Moja pečica me je pa žal razočarala. Kljub temu, da naj bi omogočala več nivojsko pečenje ni tako. En pladen je prej pečen kot drugi, poleg tega pa  spodnji pladen preveč zapeče spodaj, zgornji pa zgoraj. Imam jo že eno leto in razen tega da moram peči vsaj za 20 st.nižji temperatori ne morem pogruntati boljšega načina pečenja.

Mi je kar malo žal za staro pečico.

 

mizarka
Mizarka isto je pri meni,kar naredim ni dobro.Tudim šobe na plinskem gorilniku so že menjali.Saj gori vredu,samo ko daš na minimalno temperaturo vseeno preveč,tako da je juho že prava umetnost dati kuhat.... Da bi pekla dva pekača hkrati sploh ni šans,ker enega moram vzeti prej ven,vmes še malo premenjati spodnjega gor zgornjega dol.Saj pravim prava umetnost.Vse pa pečem vsaj 20-30 stopinj manj kot sem prej....saj bo .Štedilnik je bil presenečenje moža in njemu bolj težko takole tarnam,sem si pa dušo izpovedala tule ha,ha,ha. Ežoj tele piškote pa bom pekla še danes ker sem doma in bom dala v štedilnik tri pladnje.Poročam o uspehu... petardica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

15. dec 2008 7:12

Ja še tole pol pladnja piškotov je včasih prej pečeno,kot druga polovica.To je pa C....ne smem delat"dobre"reklame.. petardica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2008 7:18

Sedaj se mi ne ljubi gledat v navodila, jaz sem snel tisto mrežico odzad v pečici ( po moji logiki, da zrak boljše kroži )

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. dec 2008 7:32

Piškoti tudi večnivojsko v ventilacijski pečici ne bodo nikoli istočasno pečeni. Vedno bo treba kak pladenj prej vzeti ven. Kot so pa rekli že predhodniki, vsaka pečica ima svoje posebnosti in jo je treba pogruntat. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. dec 2008 8:53

Ali  sploh kateri peče ventilatorska pečica v nivojih, tako, kot se za gre, ne da med peko preklada pladnje. Sama uporabljam ventilacijo samo za začetno pogretje pečice, je  hitreje, kot  navadno gretje.   Drugače pa pečice brez ventilacije sploh ni več v  prodaji. Pri moji dela ventilator pri vsaki peki, le pri ventilaciji hitreje.

Lijana

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. dec 2008 9:38

Orej sem imela dobro staro Corono - eno prvih ventilacijskih pečic in sem bila mega zadovoljna. Zdaj imam Electroluxovo, pa je še nisem popolnoma pogruntala, sva še na distanci :)))) Sprva sem upoštevala navodila proizvajalca, pa sem ugotovila, da nimajo pojma o peki. Zdaj delam po svojem občutku in počasi postajava z novo pečico prijateljici. Piškote pa tudi druge stvari sem pekla večnivojsko že prej, tokrat lahko pečem piškote na 3 nivojih in kot ugotavljate ostale, so nekateri pečeni kakšno minutko prej kot ostali.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

15. dec 2008 9:51

No, tole res z zanimanjem prebiram... lahko pa že tudi poročam o svoji izkušnji. Malo skeptična sem naložila tri pladnje medenjakov v pečico, predogreto na 180stopinj. Znižala sem temperaturo na 170 in vključila spodnji grelec in ventilator. Čas pečenja sem podaljšala za polovico (z 8 na 12 minut) in ekola... piškotki so se čisto fajn spekli na vseh treh nivojih. Mogoče so bili za spoznanje bolj pečeni tisti na vrhu, ampak sem že pri naslednji rundi (bruseljske rezine) pekač spustila za eno vodilo nižje in ... peko zaključila, za zdaj zadovoljna s pridobitvijo. Kolegica, ki tudi veliko peče, in sem jo ravno tako pobarala za njene izkušnje, pa pravi, da sama zniža temperaturo v povprečju za 20 stopinj in čas pečenja malo manj kot podvoji, peče pa v dveh nivojih in sredi peke preloži pekača. Btw - rimljanka - glede obliva - (ne znam kopi pejstat odlomka) - navodilo pravi, segrej in oblij ... ampak tisto, kar nastane, ko segrejem je bolj za mazat kot za oblivat... je turbo pregosto... Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2008 10:17

Piškotek, če hočeš belo in oblito, mora izgledati preveč gosto - ker se bo samo še malo strdilo - matr, sem se zapletla, skratka, to ni tako kot čokoladni obliv samo, da je bele barve...to je v bistvu kakavovo maslo in aromatični dodatki in je itak bolj gosto in bolj mastno in skratka, maži s pregostim in to je to. Glede ventilatorske pečice se pa strinjam s kolegicami in kolegi - omogoča ti, da imaš hkrati več stvari v roru in čisto nič drugega - brez gledanja, kaj se dogaja notri, pa ne gre. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. dec 2008 12:04

Jaz bi k debati o pečenju v večih nivojih dodala še izkušnje s svojo, 10 let staro Gorenjevo ventilacijsko pečico. Super je za sušenje sadja ali recimo španskih vetrcev, pri piškotih pa se mi že zatakne. Skupaj s pečico sem dobila tri pekače, čisto navadne, (rob je raven, brez odprtin, kot sem jih videla pri nekaterih na slikah), ki pa so po mojem mnenju preširoki- oz segajo preveč do stene pečice in zrak ne kroži prav dobro okoli. Če se piškoti pečejo v treh nivojih, so ponavadi vsi "stranski" že rjavi, ko tisti na sredi pekačev šele dobivajo barvo. Malo boljše je bilo, če sem pekla samo v dveh nivojih, optimalno, enakomerno pečeni pa so pri meni samo v enem nivoju naenkrat. Enako in še slabše (levi in desni rob skoraj zažgan, na sredi surovo) je odnesla pica, kadar sem poskušala za kako otroško zabavo peči dve ali tri naenkrat. Je pač čudna pečica, kaj čem. Zato se večnivojskega pelčenja za piškote in podobne tanke stvari ne poslužujem več, ker se mi ne zdi racionalno trikrat vmes odpirat pečico in prekladat tiste pekače. Pečem pač enega za drugim, malo dlje traja, je pa kak siv las manj. Sem se sprijaznila s tem, da pečem večnivojsko kakšne drugačne reči, na primer večji kos mesa ali ribo na dnu, na srednji ali zgornji rešetki pa zelenjavo ali krompir. To se pa obnese. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti