Posušene alge "nori"?

bine  

član od: 3.3.2003

sporočila: 1

tema odprta - 3. mar 2003 7:37 | ogledi: 17.236 | odgovori: 10

Zdravo. Prosil bi za kakršnokoli informacijo o tem, kje se da v sloveniji kupiti posušene alge, ki se imenujejo tudi "nori"? Hvala.

Bine Lebeničnik

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

10. mar 2003 12:57

Če imaš srečo, jih najdeš v tgovini Zrno do zrna v Ljubljani na začetku Trubarjeve. Občasno jih imajo tudi v Kalčku, tudi na Trubarjevi. Skratka poglej v privatnih trgovinah z zdravo prehrano. Silvy

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

10. apr 2003 18:02

Dolgo je trajalo, toda najdla sem, kar Ste me prosili. Včeraj sem popraševala v Ljubljani in najdla v kletni etaži Maximarketa v trgovini z zdravo prehrano. Imajo več vrst posušenih alg Nori. Telefon je 01 47 66 883. Pokličite in vprašajte tudi za ceno. Lep pozdrav Marinka Marinka Pečjak

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

22. jun 2012 12:37

eno vprašanje imam! večkrat greva v moysushi, ker so mi njihovi makiji in nigiriji enkratni in na netu sem tudi zbrskala, kaj vse potrebujemo, da jih naredimo sami doma in problem, ki ga imam, je da moj kupljen nori debelejši od njihovega in ga je potrebno bolj žvečiti, pa zeeelo morskega okusa je nampram njihovemu. in to me moti, ker prevlada. ali imate kakšne izkušnje z noriji? so kateri boljši od drugih? v trgovini vidim, da imajo več vrst, ampak so vsi videti enaki, deklaracije so pa obupne. isto piše na vseh :D kar se tiče priprave, pa tudi ne vem, da bi bilo kaj posebnega, samo zaviješ notr nadev in je to to, a ne?

Mamka Bršljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

22. jun 2012 14:08

Nekatere pole alge nori so pražene. Ugibam, da bi tiste utegnile biti tanjše, manj "morske" in bolj krhke, toda to je le moje ugibanje.

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

23. jun 2012 13:41

kolikor sem razbrala, je pomembno, da se kupuje čim kvalitetnejše, ker je potem potrebnega manj žvečenja in morski okus ni tako izrazit. baje se pa tudi zelo hitro navlečejo vlage in v kolikor uporabljamo nori iz že odprte vrečke, jih je fajn pred uporabo ponovno nekoliko popečt v pečici.

 

bom kupila še kakšne dražje norije, saj v primerjavi z restavracijo, to vseeno ni tak izdatek in mogoče najdem kakšne boljše. ;)

 

hvala, 666 ;)

Mamka Bršljanka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

19. jul 2012 14:58

Mamka Bršljanka, si že našla kvalitetnejše norije? Jaz sem danes gledala ene od Blue Dragon, pa ne vem kako je ta firma kaj kvalitetna...

 

 

Vesnuska

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

19. jul 2012 17:00

Živjo, drugače imaš pa kitajsko trgovino z živili na prušnikovi v ljubljani kjer imaš res ogromno izbire pa še poceni je, in bi ti sigurno znal svetovat. Pa še link od trgovine:   http://www.kitajski-vrt.si/

barby.p

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

5. avg 2012 17:22

vesnuska, nisem našla. kar nekaj časa sem bila na dopusta in zdej, ko smo prišli nazaj, sem si prav zaželela sushija, tako da se bom spravila v akcijo za boljšimi noriji.

Mamka Bršljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. okt 2012 11:47

Jaz sem tudi prisla do te trgovine. Nore cene!!! 50 nori alg stane en evro vec kot deset listov v mercatorju. Mali paket pa dva evra. Pa nasploh je zelo dobro zalozena trgovina. Na njihovi strani manjka vsaj pol stvari ki so v trgovini

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

19. okt 2012 15:42

Kitajski vrt je zakon! Res super cene in super izdelki. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti