Kriza srednjih let in osamljenost med prazniki

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. okt 2016 10:38

Ko prideš v srednja leta, začneš gledati na obe strani - naprej in nazaj. 

In ugotoviš, kaj vse si ga polomil, pa ne moreš več popraviti, pa kaj vse si načrtoval za naprej v življenju, pa tudi ugotoviš, da ni več možno. 

Rebalans življenske poti je potreben,  banka življenja pa je vse bolj prazna. 

Zdaj bi mi prav prišla tista: Ne daj se godinama , Ines!

 

Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 21.okt 2016 10:45

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

21. okt 2016 11:01

Veliko raje delam bilanco v smeri, kaj vse sem in še bom naredila in doživela, pa nisem niti v sanjah mislila da bom.

marjanaj

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. okt 2016 12:11

Katrca11 je napisal/a:

In ugotoviš, kaj vse si ga polomil, pa ne moreš več popraviti, pa kaj vse si načrtoval za naprej v življenju, pa tudi ugotoviš, da ni več možno. 

Tale zapis me je spomnil na stavek, ki sem ga dolgo nazaj prebrala nekje na spletu...mislim, da je šlo za citat ameriškega epsnika Roberta Frosta:

[Depression occurs] when one looks back with no pride, and looks forward with no hope.

 

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. okt 2016 12:50

[Depression occurs] when one looks back with no pride, and looks forward with no hope.

 Tale  angleški stavek je malo drugačen. Ponos in upanje pri mojem pisanju nista mišljena. Za nazaj mislim, na zamujene priložnosti, za naprej pa nezmožnost organizma, staranje je neizogibno dejstvo. 

Kot pravi tisti Indijski pregovor: 

Človeku, ki zamudi priložnost    in opici, ki zgreši vejo, ni rešitve!  

Katrca11

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. okt 2016 13:28

elaphus je napisal/a:

Dekleta, tole je sicer že zelo obrabljeno, ampak naj le bo še enkrat zapisano: izogibajmo se temu, da umremo pri petdesetih, pokopljejo nas pa pri osemdesetih!

lp

cervus

 Meni je pa ta zapis zelo všeč!

Ognjič

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. okt 2016 13:38

zima je napisal/a:
Mislim, da se osamljenost ne pojavi le v krizi srednjih let, temveč je lahko prisotna ob kateri koli starosti, odvisno od situacije.Ironično-ko sem bila mlada sem v nesreči izgubila moža. Ostala mi je mala punčka. Nisem bila sama, bila pa sem osamljena. Potem sem si ustvarila novo družinico, a prišla je bolezen. Kriza srednjih let? Nikakor! Osamljenost? Niti slučajno! Izguba privlačnosti? Po 6 letih kemoterapij in s tem povezanega trpljenja, ko ostaneš brez las, ko je vsak dan le boj za življenje...pod razno me ne moti. Prav tako ne mojega zlatega moža, ki mi vseskozi stoji ob strani. Ne boste verjeli, ampak srečna sem kljub vsemu. Ob vsakem Novem letu uživam, ker se zavedam, da imam še to srečo, da lahko uživam spet nov dan, da sem še vedno lahko ob možu, otrocih in vnučkih. Jaz sem svoj notranji mir našla, prav tako pa želim tudi vsem vam, ki obupujete nad vskodnevnimi problemi. Dokler jih imate, ste živi in dokler ste živi, imate upanje! ZIMA

 Pa ta zapis naše zime mi je tudi zelo všeč. Že nekaj let je ni med nami, ampak bila je pa pozitivka kljub vsemu, kar je preživljala.

Ognjič

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. okt 2016 14:33

Ja, kapo dol zimi in njenemu zapisu.

~People will hate you, rate you, break you, and shake you. How strong you stand is what makes you.~

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2016 17:29

Katrca11 je napisal/a:

Ko prideš v srednja leta, začneš gledati na obe strani - naprej in nazaj. 

In ugotoviš, kaj vse si ga polomil, pa ne moreš več popraviti, pa kaj vse si načrtoval za naprej v življenju, pa tudi ugotoviš, da ni več možno. 

Rebalans življenske poti je potreben,  banka življenja pa je vse bolj prazna. 

Zdaj bi mi prav prišla tista: Ne daj se godinama , Ines!

 

Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 21.okt 2016 10:45

 Hja, nekdo je rekel, da ljudje večinoma obžalujejo tisto, česar niso naredili, kot pa tisto, kar so. Se trudim, da na starost ne bi česa obžalovala ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti