Pomoč-čokoladniv obliv se ne strdi

lukanovak  

član od: 30.11.2008

sporočila: 7

tema odprta - 12. dec 2008 9:03 | ogledi: 4.905 | odgovori: 12

Jutro,

včeraj zvečer sem naredila nekaj vrst piškotov, ki sem jih kasneje namočila v beli in mlečni čokoladni kuverturi (le tej sem dodala nekaj kokosovega olja).

Malo me skrbi, da se obliv ne bo strdil.

Po vaših izkušnjah - koliko časa traja da se obliv strdi? Piškote bi rada čimprej zapakirala v škatle.

Prosim še za nasvet, kako naj jih pakiram, da se mi v škatli ne bodo sprijemali bodisi med seboj bodisi na folijo.

Lepa hvala

lukanovak

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

12. dec 2008 9:14

V hladilniku se zelo hitro strdi. Vsaj pri meni je tako. Potem pa jih hranim tudi bolj na hladnem.

lp Saša

lukanovak  

član od: 30.11.2008

sporočila: 7

12. dec 2008 9:18

Kako pa naj tako veliko količino spravim v hladilnik, poleg tega se bojim, da se bo pri transportu iz rešeta v hladilnik - vmes še na pladenj oz. krožnik - vse skupaj pošteno spacalo in razmazalo. Potem bo šel večurni trud v nič. Sem mislila,d a se bo vse skupaj hitro strdilo - vsaj čez noč. lukanovak

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. dec 2008 9:20

Preliv se ne strdi, če mu dodaš preveč maščobe. V kuverture se je naj ne bi dodaljalo, morda je to razlog. Govorim iz lastne izkušnje, se ni sploh več strdil, tudi na -50 ne . Če je vse pravilno, se strdi v kuhinji na pultu že v cca pol ure. Upam da ne bo tako pri tebi in da ne bo - ponovi vajo. Piškote lahko daš tudi ven na balkon...če ga imaš. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. dec 2008 09:24:31

lukanovak  

član od: 30.11.2008

sporočila: 7

12. dec 2008 9:24

no to pa ni dober znak. pa tko sem se trudila in brala nasvete s foruma, da naj se da v kuverturo malo kokosovega olja, da se bo lepše mazalo. jIH BOMO PA DOMA POJEDLI, KAJ ČMO. lukanovak

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. dec 2008 9:26

Ne, saj ne bi smel biti problem, malo lahko, samo preveč maščobe ni dobro. Na 100 g čokolade dodamo nekako 0,4 dl olja, glazuro mešamo toliko časa, da se dodana maščoba združi s čokolado. Pomembna je tudi delovna tempretatura čokolade, to je tudi lahko vzrok - ne sme biti previsoka. Delovna temperatura čokoladne glazure pri temni čokoladni glazuri je cca 29°C , pri mlečni čokoladni glazuri cca 27°C, pri beli čokoladni glazuri pa cca 26°C. No, jaz topim v MV tam okoli 30° in je OK. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2008 9:55

Tole razumi kot lekcijo, da priprava hrane vključuje tudi logistični razmislek. Je treba poleg sestavin razmisliti tudi o postopku. Postopek pa ne vključje samo mesenja in peke, temveč tudi to, kako se stvar namaže in kako se stvar prenese v hlajenje in kako se stvar spravi v škatle. In peka piškotov je logistično relativno enostavna zadeva - jo je pa treba osvojiti, če hočeš v nadaljevanju kuharske kariere delati več jedi in kakšne komplicirane večerje. Mene osebno tista rešetka predvsem moti in je skorajda ne uporabljam. Če sem slučajno v fazi čokoladnih oblivov na piškotih, lepo na peki papirju, ki je položen na plitek pekač, položim piškote čim bližje skupaj in potem lepo po tistem polivam in je stvar rešena. Da se ne bi blazno sekirala, ker je kakšna raza v ćokoladi, jih raje naredim sama in to tako, da z meni ljubim silikonskim čopičem vse premažem in so potem tako unikatni reliefi. Kako se stvar pakira: ja, smiselno podobno kot so zapakirani piškoti, ki se kuupijo v trgovini. Tam, kjer so čokoladni oblivi, so piškoti v kakšnih skledicah in ločeni s celofančki. Jaz zato piškote, če so tako likovni, polagam v škatlo, dam čez plast bodisi izrezan peki papir ali pa celofanček in potem nadaljujem, dokler ne pridem do vrha. Vendelina jr.

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

12. dec 2008 10:02

jaz sem imela isti problem. Pol sem pa pomislila, da bi bilo ok jih dat v hladilnik..samo 3 pekače nisem mogla natlačit v hladilnik in tako sem jih postavila na balkon za 1 uro in čokolada je bila popolnoma trda in tudi stopila se mi ni več v hiši ledenka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. dec 2008 16:01

Zakaj pa si dodajala kokosovo olje, je bilo prav olje? Mislim, dodaja se kokosoo maslo, ki se itak strdi, v vsakem primeru... Tko da ne bi smelo imet veze, ali je kuvertura ali ne. lidka [sonce]

lukanovak  

član od: 30.11.2008

sporočila: 7

12. dec 2008 18:10

stvar rešena - sem prestavila vse skupaj v hladilnik. Kako je to poteklo raje ne povem (po 10 piškotov v veliko škatlo - ko se je strdila ena runda, sem dala notri naslednjo). Sem uporabljala kokosovo maslo - sam ker je blo v kuhinji tako toplo je iz njega nastalo olje, hehe. Zdaj pa novim dogodivščinam naproti. Hvala za pomoč. lukanovak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti