Revitalizator vode

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. dec 2008 11:51

Na kratko: O oživljeni vodi nimam pojma. Se mi zdi, da sem nekje brala o nekom, ki je "izumil" informirano (al kaj že) vodo, pa so odkrili, da je potegavščina. Tudi tukaj zna biti podobno. Torej kupovati ta aparat za takšne zadeve nima večjega smisla. Drugo pa je preprečevanje nabiranja vodnega kamna. Kolikor sem na hitro prebrala (eno drugo stran, ne to Vladovo), gre za čisto okej fizikalne postopke, katerim bi tako na prvo žogo celo verjela. Torej če že, razmisli o filtru, ki bo preprečeval nabiranje vodnega kamna, če je pa cena občutno višja, ker hočejo dobesedno prodati toplo vodo, pa kar malo razmisli. Zaradi drugačne vode ne boš čisto nič bolj oživljena, razen mogoče bi deloval "placebo efekt".

Aja, še to: kljub vsemu se meni tole zdi kulinarična tema, saj gre za vodo, ki jo vnašamo v telo, ne?

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 12. dec 2008 11:53:17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2008 12:04

Za tistega, ki noče razumeti, niti razlaga od proxime ne pomaga. On je v svojem stilu  odgovorila na vprašanje, samo je problem v tem, ker nekdo odgovora ne razume.

Pa Vlada si pozorno preberite, če vam je ežoj, naravsolovec od glave do pete, preveč obešenjaški. Ampak drži pa vse kot pribiti, kar napiše.

 

In proximi reči, da je brez vezna in da trati svoj čas, ki ga ima na pretek? Dajte no, hvaležni smo ji  lahko, da ga "trati" za odgovore, kot jih pošilja.

Mamamia

mamamia

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

12. dec 2008 12:06

Vlado je napisal/a:
Spagon kulinarika je predvsem kulinarična stran. Ko se je pred leti polemiziralo, a se naj v forum vključijo tudi ne-kulinarične teme, se je pač odločilo kot se je. Glede na to, smo na kulinariki verjetno predvsem ljubitelji kuhinje, takšni in drugačni, s takšnim in drugačnim svetovnim nazorom.lpVlado

 

Če pa voda ne paše v kulinariko me naj pa vrag pocitra

saša

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

12. dec 2008 12:17

V bistvu sem hotla vaše odgovore - kaj pa drugega? Samo sem mislila, da bodo bolj primerni...Kakorkoli že... prav lepo vas je gledat - stare mačke, kako se sedaj med seboj dajete! haha! roznik

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

12. dec 2008 12:17

Aja, pa hvala vsem, ki ste bli resni. Lp roznik

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

12. dec 2008 12:49

spagon je napisal/a:

Če pa voda ne paše v kulinariko me naj pa vrag pocitra

saša
Voda absolutno paše v kulinarično temo, se strinjam. Revitalizacija vode, kot je omenjeno na navedeni spletni strani, pa je domena šund znanosti. Kot himalajska sol. Zato tudi takšni odzivi lp Vlado

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. dec 2008 13:06

Ja Ežoj saj se nisem mislila norčevati,ampak zgodba je bila vsaj zamene res duhovita in v teh mračnih dneh,se pa res lahko malo nasmejemo.Ali pa ne?? Sicer res pri vseh svojih letih še nisem slišala za ta revitalizator.Upam pa ,da zaradi tega ni nihče užaljen?In ,da je jasno prebrala sem pazljivo.Kakorkoli že men je bilo smešno,polepšalo mi je dan,pa naj reče kdo kar hoče kriznana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. dec 2008 10:09

Pred dvema mesecoma sem pri svojem osebnem zdravniku, ki je internist, v drugem rpostoru ima laboratorij in EKG, merila pristisk, ki je tudi tisto jutro močno presegal normalne vrednosti. Ker so mi tudi pri ginekologu izmerili gornji pritisk okrog 200 in se je dva tedna gibal med 185 in 200 sem šla zdravniku.

Ni opravil nobene preiskave, napisal nobene napotnice, predpisal nobenega zdravila,nobene kontrole, ampak je naročil, da naj vsako uro popijem kozarec vode.

Hotela sem vprašati, ali naj pijem toplo ali mrzlo, zdaj pa je očitno še ena možnost: revitalizirana voda.

KAko daleč je od alternativcev ?

 

PS Se pa že od takrat trudim poiskati novega osebnega zdravnika, vendar njegovi kolegi ne sprejemajo " prepisov".

 

F r i n a

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. dec 2008 10:27

To je cisto navadna staromodna slamparija, ne pa neka moderna alternativa. Sicer pa lahko na obmocni enoti ZZZS dobis seznam tistih zdravnikov, ki imajo se prosta mesta, in v tem primeru te ne smejo odklonit, ce se hoces k njim prepisat. Tako pise v pravilniku ZZZS. lp, proxima

jodu  

član od: 9.8.2018

sporočila: 1

9. avg 2018 10:24

Debata je, kot vidim iz datumov, precej stara, pa vseeno je zanimivo, da se vedno in najbolj razpišejo tisti, ki o zadevi nič ne vedo.Tisti, ki o vodi ve kaj več kot zgolj to, da je to kemijska spojina H2O, ve tudi kaj je to revitalizator. Vem, da se nekateri radi "hecate" ali ste pa radi v centru pozornosti in iščete aplavze, vendar tema je resna in voda je večja znanost kot si lahko predstavljate. Voda je najpomembnejša za naše zdravje in za naše življenje, zato je pomembno, da je prava voda, takšna kot je bila nekoč, daleč nazaj, ko človek ni tako zelo posegal v naravo. In z revitalizatorjem se poskuša doseči prav to. Ne gre torej zgolj za mehčanje vode, revitalizaor pomeni nekaj več.  

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti