Ko leti perje...

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. dec 2008 2:12

 

Uau, priznam, da sem vam čisto po slovensko "fouš". Me pa vseeno zanima:

  1. Kako in kje se pride to takih super služb? Ker jaz večinoma komaj najdem čas za telefonirat domov, pa sem tudi v svojem prostoru s svojim telefonom itd. Bi z veseljem probala zamenjat...
  2. Tiste druge, ki zatrjujejo, da nikoli ne "kulinarijo" v službi, pa bi prosila, da mi razložijo, kakšni bi bili razlogi za dejstvo, da je ob vikendih tako slab obisk na KulSlo... http://www.kulinarika.net/statistikakulslo-mesecna.asp

No ja, uživajte, dokler  in kdor  lahko.

Nasja

kozamurnik

sporočila: 2311

19. dec 2008 5:21

lucka52 je napisal/a:
Zelim vam lepe mirne praznike in zacnite novo leto s cimvec "perja v kurniku"... P.s.Perje je sploh zelo koristna stvar, ce ne greje kure same ,(po)greje pa druge... in srecno! lp
To je izjava meseca! Mislim da je bistvo prav v tem, da ne zmoremo pogledati vase in si priznati, da ima nekdo drug prav, pa mu zato pulimo perje. Primer: v temi ,ki se je preusmerila na delo in o tem, da lahko med delom kdo tudi opravlja .oz pise privatne zadeve, ni niti eden zapisal-a da bi lahko bolje delal, da se pocuti malo kriv ali da ima premalo dela , se manj pa, da za svoje delo dobi mnogo vec kot si dejansko zasluzi.Vsi ste izhajali iz tega iz tega, da drugi naredijo se veliko manj. "Jaz svoje delo naredim!" Saj morda res. Moje mnenje pa je, da bi morali biti vsi presneto tiho in se zahvaliti usodi, ker imamo sreco, da sploh imamo delo, povrhu se dobro placano ! Pa ne, samo ena je to omenila,ostali ne. Tak nacin razmisljanja lahko potem prenesemo na Kulinariko: jaz svoje povem, imam prav,sem najboljsi, za ostale me ne briga. Tu manjka glavna stvar:VEST! V skupinskem delu, pa cetudi je to Kulinarika,ni prostora za posameznika.Po membni i smo prav vsak in vsi! Zelo se strinjam z lucko, pa z mambico in Veri.Priznamo ali ne,kar so napisale je v glavnem vse res.Upam, da si bodo premislile in prisle nazaj. Da o izjavi nasje ne govorim, vredna razmisleka, bravo! Kulinarika je super, ampak ne zatiskajmo si oci, da je tudi veliko stvari narobe. Nekateri so( smo) odkriti s sabo in drugimi in ne prenesemo sprenevedanja in neiskrenosti.To je vse.Verjetno bomo imeli zato malo manj perja,hehe. MIslim tudi, da bo ta rubrika " smeti" bolj obiskana kot ostale.Je vsaj zanimiva in doslej ni iztirila na japonske kroglice ,kot ugotavlja Veri in mnogi drugi. Tudi meni gredo ze posteno na jetra! Verjetno pa si avtorice domisljajo, da so celo duhovite?! Dokaz vec, da jih mnenje drugih ne zanima. kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 19. dec 2008 08:13:43

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2008 5:41

Ja, kozamurnik je prav napisala: nobeden od vas, ki med " šihtom " surfate po internetu, ni napisal, da pravzaprav dobiva preveliko plačo za toliko dela kolikor ga naredi. Ne morem verjet, da ste vsi genialni, in je vaše delo toliko vredno ( večina vas omenja ustvarjalnost: madona, a pišete simfonije ali kaj podobnega ).

Pa če vi imate plačo, ravno prav, koliko bi po vašem mogel imati tehnolog v fabriki s konkretno proizvodnjo in, ki nima nobenega časa za internet?

ežoj

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. dec 2008 9:34

anamarija1 je napisal/a:

Ooooooooo Julya, lepo te je brati po dolgem času, to pa še nisem probala, oljke s parmezanom

lp

Anamarija

 

anamarija1, saj sem vseskozi tukaj, le bolj tiho sem.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. dec 2008 9:39

lucka52 je napisal/a:
Bom napisala kar pod Verim post (hkrati ji zelim ji vse najboljse za njenega novega clana ),ker je nekaj stavkov,ki so mi blizu, pa jih morda malo prepisem:na Kulinariki sem priblizno leto in pol, kar nekaj postov sem napisala, po naravi sem zgovorna, pa doma sem,mi ni treba biti v sluzbi, tako da zaradi casa,ki sem ga porabila s pisanjem odgovorov ni bil na skodi delodajalec( pomislim, da ima kdo ki na dolgo in siroko pise, - najverjetnejo med delovnim casom-,nadpovprecno dobro placo in vendar se niti malo ne sramuje deliti nasvetov v temi,kako preziveti druzino s 500 evri na mesec)Ljudje sprasujejo kaj pripraviti za zajtrk, pa se sprevrze v petelinji, sprasujejo o cem drugem, pa morajo poslusati o pomebnosti zapeljevanja,pa stimulativne nasvete v tej smeri....Kot je zgoraj napisala Veri: ce nekdo sprasuje po malici, mu za bozjo voljo odgovorite o malici in ne o cem drugem.Nisem nic novega povedala, niti to ne moti samo mene,vsaj ene par jih je to omenilo v teh dneh.Pa ne bo pomagalo-kar si dovolijo samozvani " bogovi", ni dovoljeno navadnim ljudem!Dan za dnem, vedno eno in isto in vedno eni in isti.Ne hvala, to ni zame!Pa tisto ze nevem kolikokrat napisano, preverjeno in vsem jasno sprenevedanje, da na Kulinariki ni" klanov", da smo vsi enaki..ah dajte no!Pod kakim receptom gora nepreverjenih pohval, ocen, brihtnih komentarjev v stilu: to bom morala sprobat...oh in sploh.. in je ze v belezkii,bla bla ..., krasen,enkraten recept!!! in po drugi strani odlicni recepti,neopazni- niti enega komentarja.Profesionistke bi morala opaziti razliko, ze iz vljudnosti do novega clana tudi kaj spodbudnega napisati pa nic.Ce ni nic, je dostikrat celo sreca.Velikokrat servirajo tak komentar,da te dobesedno " zabrise" s Kulinarike!Polena( okrasena s pentljo in zavite v celofan) pod noge tistim ki so postale priljubljene zato ker so prijazne in sposobne-pa boste spet rekle da ni res , verjetno sem tako butasta, da narobe razumem ....no ja.Pa se in se.Torej, da zakljucim: sem se iz tistih casov ko so nas v soli se ucili manir,doma pa( vsaj osnovne )kulture.No in ko se nekdo nekje ne pocuti vec dobro, je bolje, da se poslovi, ker mi je kljub krizi srednjih let ostalo se toliko zdrave pameti, da znam reci: Basta!!!Recepte bom sicer se brala, morda bom tudi prispevala kako slikco(Anamariji 1 prav gotovo),kak komentar,napisala kako sporocilce na ZS ene par prijaznim clanicam,kaj vec pa verjetno ne.Zelim vam lepe mirne praznike in zacnite novo leto s cimvec "perja v kurniku"... P.s.Perje je sploh zelo koristna stvar, ce ne greje kure same ,(po)greje pa druge... in srecno! lp

 

Sama ne bi mogla bolje napisat. Lucka52

Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2008 9:50

ežoj je napisal/a:

Ja, kozamurnik je prav napisala: nobeden od vas, ki med " šihtom " surfate po internetu, ni napisal, da pravzaprav dobiva preveliko plačo za toliko dela kolikor ga naredi. Ne morem verjet, da ste vsi genialni, in je vaše delo toliko vredno ( večina vas omenja ustvarjalnost: madona, a pišete simfonije ali kaj podobnega ).

Pa če vi imate plačo, ravno prav, koliko bi po vašem mogel imati tehnolog v fabriki s konkretno proizvodnjo in, ki nima nobenega časa za internet?

ežoj

 

ežoj, zasluži si vsaj dva krat toliko kot jaz. Vendar ne mene krivit za plačna nesorazmerja, lepo prosim.

 

Torej, jaz sem v privatni firmi, ne v javnem sekotrju. In dokler moj šef in lastnik nimata pripomb čez moje delo (saj so ga  oni tako organizirali) in me plačajo po lastnii presoji ter smo zato vsi zadovoljni, zakaj bi se kdo drug usajal v to, kaj in kako počnem? Ko pa bo moj lastnik in šef spremenil pravila ravnanja, jih bom seveda upoštevala. Pametovati, ne da bi kdo poznal naravo dela, je pa ugibanje brez podlage. Kot sem že rekla, eni imamo pač to srečo, da delamo tisto, kar nas veseli, smo za to solidno plačani, pa še kakšne zanimive službene poti (po lastnem navdihu seveda) nam omogočijo. Da zavoljo tega kdaj doma delam tudi pozno v noč, čez vikende in praznike, da vselej tudi na dopust ne morem, ko bi ravno hotela, je pač malo kompenzacije za sicer precejšnjo svobodo med tednom.

 

Službe, kot je moja in podobna, se najdejo. Ponudba in povpraševanje, predvsem pa vztrajno iskanje, da te zaposli nekdo, ki potrebuje tisto, kar dobro obvladaš.

Mamamia

mamamia

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

19. dec 2008 10:23

Jaz sem pa včeraj med branjem tele "klobase", ki se vije malo sem malo tja (od perja do dela :) in se še ne bo zašpinila zgleda, naredila marcipanove bombončke. Je bilo tako fajn, ko sem v marcipanovo maso vgnetala barvo, sploh mi ni bilo dolgčas. Tako da, očitno je res vsaka stvar (ali tema) za nekaj dobra. Sama pogosto iščem recepte tu gor, žal pa pozabim večkrat geslo, ker si ga ne zapišem - tako so me naučili. Danes sem ga končno prav odtipkala. Osebno ne poznam nobenega s Kulinarike, pa se mi vseeno včasih preko receptov odkrije kakšna karakterna posebnost. Npr. zelo rada pogledam recepte in mnenje od "jade", delala sem njene kokosove bitlse ali kako že in tako dobrih še nisem jedla. Tako da sem nekako v mislih naravnana na podoben okus za sladko in bom naredila še kaj, kar se zdi njej dobro oz. je pohvalila. Sem se pa tudi navadila, da moje stvaritve ponavadi ne izgledajo čisto tako kot njene ... Po drugi strani mi sladko-kislo-slane kombinacije ne ležijo, jih ne delam, ne komentiram, povsem pa sprejemam dejstvo, da komu pa to ful leži. Različni smo pač in morda bi bilo včasih boljše to sprejet, kot pa dokazovat svoj prav. Lepo kuhajte! sjaj

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

19. dec 2008 10:38

...Aja, pomembno je tudi to, da svojega neposredno podrejena lahko mirno pošljem v organ ...mimika

In si ponosna na to?

Ava

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2008 13:25

Mimika, o katerem organu prvzaprav govoriš?

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 19. dec 2008 13:30:00

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2008 13:29

mamamia, saj imaš prav, nič te ne krivim, zanima me, a se kaj bojiš: kaj pa če delavci ( spet ) prvzamejo vodstvo države ( poglej kaj se dogaja v grčiji, a misliš, da je tak roparski kapitalizem večen? )

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti