Ko leti perje...

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. dec 2008 13:38

Jaz tudi delim, s petimi drugimi delavkami. Delo je precej rutinsko, veliiiko nujnih zadev, kar naprej. Nujno to, je treba naredit, nujno uno, je treba naredit. Smo pač vezani na drug javni sektor. Tako da, delamo, ne se bat. Sploh se mi zdi mimo, da moram/o zagovarjat, zakaj smo na netu, pa zakaj pišemo. In verjemite, v službi so, vsaj pri nas bejbe iste. Zadnjič sem videla, da je ena z OŠ na uredniškem delavnem mestu. Plača je krepko čez 500 evrov. V moji pisarni, prodajalke, frizerke. Na delavnem mestu za VI ali VII stopnjo. In bluzijo cele dneve, če pa vidijo eno staro 20 let, ko pride nova, je cela drama. Zavistne. Zakompleksane. Gledajo, če je kaj na netu. Same kadijo zjutraj uro in pol, preden začnejo delat. Pol mal okrog. Pol je malica. Pol mal okrog. Pa je dan mimo.Take pač so. Jaz sem se jih navadila. Folgam z njimi. Bolj se brigam zase. Ne tožarim. Ne pregledujem, kaj kdo dela. Za to je plačan moj šef. Briga se za to, da imam svoje narejeno, pa da je konec meseca vse porihtano, kot je treba. To je moje delo. lidka [sonce]

kozamurnik

sporočila: 2311

18. dec 2008 14:40

kriznana je napisal/a:
Ja Lučka52,kot ,da bi vprašala namesto mene.Namreč že nekaj dni se sprašujem,kako res nekaterim res veliko uspe napisati med delovnim časom? In res kako lahko potem debatirajo o nizkih plačah?Mislim,da tisti,ki ima 500e plače res nima še časa biti na kulinariki.Ampak to bi pa lahko spet bila kakšna nova tema.Forum ali delo le s čim se naj danes pozabavam med delovnim časom????????????? Ojoj mislim,da sem šla predaleč!!!!!!! Ali pa tudi ne???????? kriznana
Bom povedala primer moje tete,ki je bila kakih dvajset let nazaj telefonistka v neki veliki ,znani firmi:odgovarjala je na klice,vezala pogovore in vse kar je v zvezi s tem.Vmes je pa pletla,ker je to njen hobby.Nobeden se ob to ni obregnil,ker je dobro opravljala svoje delo. Dokler se niso spomnili, da lahko vmes opravlja tudi kaj drugega.Npr.vpisuje in razporeja pisma,pa fotokopira ipd. Seveda ji ni bilo prav, se je nekam polenila in razvadila in je potihem godrnjala: pa saj opravim svoje delo! Morala: seveda je opravljala svoje delo, samo premalo dela je imela in je bilo zato prav, da je opravila tudi kaj drugega.Zaradi dodanega dela ji niso popravili osebnega dohodka,ampak danes sama prizna, da se ji je takrat imela predobro. Le kot primer o opravljenem delu, no morda z drugega zornega kota. kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 18. dec 2008 14:47:11

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

18. dec 2008 15:11

[citat=--lidka--] O službi raje ne bi. Ker sem pedanatna in hitra naredim 10 x več stvari, kot kdo drug, ki cele dneve visi na čikih, kofetu ali pa po pisarnah opravlja. JA, pri nas je to še možno. Ja Lidka glede tega pa smo si enotne...sicer imam možnost v službi uporabljat int.vendar za pisanje mi zmanjka časa-potem pa naj se zgodi da se pozabim odjavit.....ker smo dve ,ki uposabljamo isti računalnik.Tu pa tam malo pogledam in to je vse.Izživljam pa se doma na sinovem,ampak je to postala že kar borba zato si bom nabavila prenosnik...potem mi bo lažje lp petardica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. dec 2008 15:22

Ja, se strinjam. Absolutno. Samo jaz sem zdajle DOMA, pa vmes kuham, pospravljam in se še igram z otrokom. Naredila sem žgance in dušeno zelje, : ) Hotela sem rečt, da so nadrejeni za to, da odrejajo delo. In kontrolirajo podrejene. Samo kaj ti pomaga, če ti šef "prekadi" pol dneva? Še ko smo na sestanku, ga prekine, ker gre na čik. In potem je itak konec muzike, ko pride nazaj se že izogne problemu... Sestanka konec. Delala sem v privat firmi, tuji. Ko smo res ornk delali. Red je pa bil, red. Brez nepotrebnega sprehajanja po pisarnah, nič čikcev, nič opravljanja, net pač parkrat za nekaj minut. In zadeve so laufale. Odnosi sicer hladni, saj se tudi spoznat nismo mogli ornk, pač čvekanje ni bilo zaželjeno. Tu pri nas se dela isto, ornk. Vsak dan, da se izpolni zahtevano. Mesečno, da se zaključi mesečna obveznost. Pa vem, ko sem ostala z delom od sodelavke, ko je šla drugam. Cufalo se mi je, vsak dan. Bila sem na koncu z živci, ker je bilo enostavno preveč. Misliš, da je kdo opazil? Pri nas vsi vse vejo o drugih. Delo je razporejeno slabo. Odnosi pristranski. Pa nekim mamcam se ne da naredit niti srednje šole, kaj šele kaj več, ker itak vejo, da se nič ne zgodi. Šefi oddelkov s V. stopnjo ne dopuščajo napredovanja, da si obdržijo stolček pod ritjo. Delavno uspešnost dobivajo samo določeni. Za eno vem, ko hodi šefinji po sendviče vsak dan, samoiniciativno. Pred ene pol leta so naredili pri nas neko improvizoriš kadilnico. Šur, na službene ure. Folka je dol kot na plaži, vse polno kar naprej. Pa gledam jaz enega tipa, ki je bil non-stop dol. Non-stop. Pa povprašam, ti, kdo je to? Ja, dobim odgovor, pssst, namestnik generalnega direktorja ... Halo? Tip je pokadil po 3 čike naenkrat. Pa čez pol ure pride spet. Medtem gre par stvari podpisat, pa mal na Trenja, pa mal intervjuje dajat... In jaz ne vidim problema, če je kdo ene pol ure suma sumarum na netu čez dan. In dokler je sistem tak, ker je anarhičen, se tako obanšajo tudi ljudje. Saj sem rekla, videla sem obe strani. Mi je bila "zašponana" boljša, si vsaj delal in imel mir. lidka [sonce]

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

18. dec 2008 16:19

Lidak res je .Pri nas se gre na čik samo zjutraj pred službo in ob 11 ko je smena.Drugače pa ne moreš.Delamo skoz ampak pri nas dela tudi šef,ki pije kavo, ampak ne kadi.Nikoli pa ni rekel da ne smemo it. So pa tiste,ki ne kadijo in tudi nič ne naredijo,tukaj je razlika....... petardica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. dec 2008 16:48

Jaz samo hočem povedat, da nima veze, ali kadiš, ali bluziš ali si na natu ali si z mislimi odsoten. Če delaš delaš, če ne pač ne in najdel boš vse krivine, da ne boš delal, če je cilj takšen. In če ne delajo tisti, ki imajo 1000, 2000, 3000 evrov plače, ja bohpomagaj, kako bo za to motivirana raja? lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 18. dec 2008 16:48:45

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. dec 2008 20:38

Za vse,ki se čudite, kako da lahko med delovniom časom pišemo poste za kulinariko naj še jaz povem svoje: moje delo je brez strogega delovnega časa, ura za štempljat, evidenc prihoda-odhoda in ostalih red vzpostavljajočih vzvodov. Delam, ko je to potebno ,ko so za to dani pogoji, ko so okoliščine take, da terjajo moj aganžma. Je pa nekaj pisarniškega dela, ja tega pa moram opraviti do določenega roka ampak tudi tu je vseeno ali je opravljeno uro prej ali kasneje . Le čez ne sme iti vsa reč. Delam tudi ob nedeljah, praznikih, a spet le , če je treba. tako da nimam te sreče, da bi ob 15 ali 16 zaklenil predal ali pisarno in bil prost. Pa saj si tega niti ne želim, verjetno bi me to utesenjevalo saj rabim akcijo, gibanje in nova dogajanja. Uživam v tem kar delam kljub temu da nimam 3 ali 4 tisoč evrov na mesec, nimam pa tudi tako malo , da bi se kar koli pritoževal. Najbolj pomembno mi je, da sem pri svojem delu povsem samostojen, da sem lahko kreativen in da lahko v veliki meri delujem v prid širše okolice. Ponosen sem tudi, da me ima večina ljudi v mojem in širšem okolju zelo radi in me spoštujejo. In to kljub temu "da med delovnim časom visim na Kulinariki in kdaj kaj napišem ". LP hedonist

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. dec 2008 20:48

hedonist, hvala enako

Kot bi prebrala moje pogoje dela.

MM

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. dec 2008 21:38

Pri meni je podobno kot pri Hedonistu. Delo si običajno sama diktiram, sem povsem samostojna. Potujem toliko, kot sama hočem. Večinoma v želene destinacije. Če sem uspešna, lahko izbiram, kaj bom delala. Šef me v 12 letih ni vprašal, kdaj sem prišla v službo in kaj delam. Delo samo mi omogoča kreativno razmišljanje in ustvarjanje. Odnosi s sodelavci odlični. Za razliko od nekaterih, ki uživate v svojem delu, vendar si pisarne delite, imam jaz še super pisarno. Veliko, svetlo, s panoranskim oknom s pogledom na Narodno in univerzitetno knjižnico, z neke vrste balkonom. In sama sem v njej. POhištvo je sicer že nekajkrat polnoletno, vendar me to ne moti. Delam veliko oziroma naredim veliko. In dokler je tako, lahko mirno malo zadremam na svojem (usnjenem) trosedu ali surfam, če mi ravno paše. Ne skrivam odprtih internetnih strani pred nikomur. Aja, plača ni bohvekaj, slaba pa tudi ni. Javni sektor pač. Vendar vse ostalo odtehta denar. Aja, pomembno je tudi to, da svojega neposredno podrejena lahko mirno pošljem v organ ... mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 18. dec 2008 21:42:18

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. dec 2008 22:21

Vse komentarje sem napisala na računalnike, ki so moja osebna last. Je pa res, da včasih kako delo odlagam tudi tako, da hodim gledat, če je kje kaj bolj zanimivega in manj zoprnega od dela, ki ga moram opraviti. Pa nikoli med urami, ki gredo v pokojninsko osnovo.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti