Domače testenine

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 10. dec 2008 12:51 | ogledi: 32.706 | odgovori: 30

Iskala sem po receptih ,pa nisem našla kako lahko naredimo testenine doma.Imam namreč nek strojček (podoben je tistemu za mletje mesa).pa bi rada poskusila to narediti doma.Če mogoče kdo ve za recept bi prosila ,da mi ga posreduje .Hvala

kriznana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. dec 2008 13:24

Najbolj enostavno, klasično testo za testenine:

na 100 g moke uporabi 1 jajce

moko vsuj na podlago ali širšo skledo, na vrhu kupčka napravi jamo in vanjo ubij jajca. Jajca z vilico malo razmešaj in jih polagoma primešaj moki. Testo na pomokani površini mesi z rokami, dokler ni enakomerno, elastično in se ne prijema rok.

Če je trdo, dodaj kakšno žlico vode, če je premehko pa še malo moke.

Testo razreži na primerne kose in obdelaj s strojčkom po navodilih.

Število jajc lahko zmanjšaš in namesto njih dodaš vodo, če pa želiš več jajc, dodaj samo rumenjake, drugače bo pasta pretrda.

Osnovnemu testu lahko dodajaš kar ti pride na misel in kar ti je všeč za spremembo okusa in barve - od suhih in svežih začimb do špinače, buče ali pesinega soka za barvo.

nola

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. dec 2008 13:32

Tudi jaz imam tak strojček za rezance, pa za piškote je tudi in špagete. Testo sicer delam (kadar se to pač zgodi) po občutku, ni pa treba, da je za ta strojček ne vem kako fino zgneteno, pa malo trše mora bit, sicer se rezanci sprimejo, ko ven prilezejo.

Ognjič

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

10. dec 2008 13:41

Ali se ti stroji še dajo kupiti in kje?LP

receptor

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. dec 2008 13:44

Moj je star kakšnih 25 let, mi ga je teta takrat kupila v LJ na neki stojnici v času novoletnega sejma na Čopovi oz. tam nekje. Narejen je bil pa v takrat še Titovem Velenju, imena firme se ne spomnim.

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2008 13:52

receptor, dajo se kupit takšni (in so zelo, zelo uporabni):

 Vzeto s te strani.

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. dec 2008 13:56

Ja, ta strojček je res super - vsaj na oko.

Kako deluje, pa še ne vem - še zdaj ne vem

MM

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

10. dec 2008 14:05

Hvala za odgovore.Drugače pa je mislim ,da strojček star že kar nekje 20 let mogoče kako leto gor ali dol.Podedovan po stari mami.Zraven pa so res tudi nastavki za kekse,pa špagete in makarone.Je več nastavkov,mislim,da je bil takrat kupljen na obrtnem sejmu.Ker pa imam sedaj čas sem se mislila malo poigrati z makaroni.Bom pa poskusila z receptom ,ki mi ga je priporočala Nola.Ni vrag ,da ne bi nekaj pametnega uspelo .Vam pa sporočim kriznana

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. dec 2008 14:09

rimljanka, ta, o katerem govori kriznana in ga imam tudi jaz, je kot ena majhna "flajš mašinca", v njo daš kroglico testa in ven prilezejo rezanci, špageti, makaroni, keksi...

Imam pa tudi takšno, kot je na tvoji sliki, tudi sveti se še vedno tako...ker seveda še ni bila uporabljena.

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2008 14:13

Ognjič je napisal/a:

rimljanka, ta, o katerem govori kriznana in ga imam tudi jaz, je kot ena majhna "flajš mašinca", v njo daš kroglico testa in ven prilezejo rezanci, špageti, makaroni, keksi...

Imam pa tudi takšno, kot je na tvoji sliki, tudi sveti se še vedno tako...ker seveda še ni bila uporabljena.

Ognjič

Ja, saj vem, ampak receptorju sem pač povedala, kaj JE zanesljivo na tržišču. Ker malce dvomim, da mbi mu ti svojo mašinco (pro)dala.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti