Domače testenine

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. feb 2015 8:39

kozamurnik je napisal/a:

Ne razumem, Dragička, zakaj, ko je enkrat v posodi, pokriješ  še s kuhinjsko krpo? Včasih jih zamrznem, včasih posušim v kvadratnih  kartonastih škatlah in pokrijem s papirjem.

Bistvene razlike med krpo in papirjem pač ni.

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

20. feb 2015 9:18

S kuhinjsko krpo pokrijem zato, ker posodo ne pokrivam s pokrovom. To, da se rezanci zmrzujejo. pa prvič slišim. (Verjetno še nisem dosti let na tem svetu!)

Pri meni so rezanci glavno in osnovno sredstvo za v juho, pa še žlica mora pokonci stat, tako da nimam problemov s shranjevanjem le-teh. Rezance delam sigurno enkrat na mesec ali mesec in pol (iz 7 - 8 jajc). 

 

Pozdravček!

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. feb 2015 10:54

Najlepša hvala za odgovore :)

te.jcika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

20. feb 2015 11:55

Jaz rezance shranjujem v pvc škatli ali plastičnih vrečkah. So pa zelo dolgo obstojni, samo pri nas jih prej zmanjka. Zamrzovala jih pa tudi jaz še nisem. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. feb 2015 13:50

Verjetno ni panike, ker bodo tudi pri nas prej zmanjkale ampak za vsak slučaj, ker se jih ne da delat vsak teden :) So pa verjetno sveže najboljše

te.jcika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

20. feb 2015 15:00

Če so dobro posušene se razlika ne čuti. Je pa razlika ali so sveža jajca ali že nekaj časa v hladilniku. Jaz jih vedno posušim preden jih dam v juho, da se ne sprimejo. Jih pa vedno zakuham v majhno količino juhe in jo šele zatem zalijem. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. feb 2015 17:34

Dragička je napisal/a:

To, da se rezanci zmrzujejo. pa prvič slišim. (Verjetno še nisem dosti let na tem svetu!)

 

Pozdravček!

 

Jaz jih sicer ne sušim, sem pa nekajkrat kar sveže pripravljene zamrznila. Saj tudi trgovine prodajajo zmrznjene sveže (nesušene) rezance in raviole ipd. Moram še priznati, da so mi sveže zamrznjeni  kuhani bolj všeč kot sušeni kuhani.

 

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

20. feb 2015 19:30

Ce malo  pogledate na italijanske  strani prav povsod omenjajo zamrzovanje kot  enega boljsih  nacinov shranjevanja svezih testnin. 

 

 

 

murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. feb 2015 20:46

Zanimivo, sušenje zelenjave postaja trendovsko, očitno za rezance velja obratno, trendi je zamrzovanje.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. feb 2015 21:05

Ne vem, koliko je trend, meni ni do sušenja, ker so mi je enkrat ostanki, ki sem jih sušila, splesneli. Poleg tega nimam rada, da mi ležijo po mizah itd, in zato jih navadno po hitrem postopku naredim iz dveh jajc in navadno nama jih za eno porcijo ostane in to gre v skrinjo.

Raviolov, ko jih delam, tudi ne  morem pripravit tako malo, da bi bilo samo za 1x, zato jih zmrznem. Še posebej ravioli so neprimerno boljši sveži ali zmrznjeni, kot pa posušeni. Čeprav ne vem, kako bi to delal doma, razen seveda, če imaš dehidrator. Sicer imam raje čisto navadne špagete, kot pa da bi kuhala posušene raviole. To smo počeli v študentskih časih, samo za takrat pa res ne vem, če so se sveži/zmrznjeni že dobili v trgovinah v Sloveniji. V Italiji verjetno ja. Zmrznila sem tudi že kuhane špecle, ta večjih žličnikov pa še ne. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti