Domače testenine

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. dec 2008 14:14

Edino, če je za življenje rešit...

Ognjič

Salviaa  

član od: 1.12.2008

sporočila: 13

10. dec 2008 14:38

Jaz delam takole: Vzamem skledo in močan mikser z vilicami za testo, nato ubijem 5 jajc,dodam žličko olja in postopoma dodajam toliko moke, kolikor jo jajca popijejo, da je testo trdo. To je takrat, ko mikser ne more več. Olje dodam zato, da se testo ne posuši prehitro in da lepše teče skozi mašino, imam takšno, kot je na sliki.Moja sestra doda tudi kuhano in fanj odcejeno špinačo. Špinačni široki rezanci. Odlični. Salviaa

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

10. dec 2008 15:01

Hvala za vse odgovore tudi jaz sem imel nekaj podobnega,testa ni bilo potrebno narediti tako kot pri klasični izdelavi-samo toliko,da se je delno sprijelo.Sedaj pa se je nekam izgubil,mi ga je žal.Tak,kot ste mi ga pokazali pa imam 3 pa so nekateri čisto zanič,ker enostavno ne reže dobro.LP

receptor

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. jan 2009 17:36

Kriznana, za tvoj strojček ni potrebno testa kaj dosti gnest. Kar na hitro pregneti jajca z moko in nikakor testa ne gneti dolgo. Kar nekaj moke naj ostane nerazmešane. Takšno testo dajaj z žlico v tvoj "mašin" in lepi rezanci bodo ven prišli. V kolikor se ti bodo rezanci lepili jih vrži v skledo in dodaj še malo moke, pa nič ne gneti. Masa ne sme niti spominjati na rezančno testo, saj mora biti čisto bela od nerazmešane moke. Najlepši rezanci brez da se sprijemajo bodo prišli iz njega le iz tako zelo suhe mase. ati zlati

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

19. feb 2015 21:25

Da ne odpiram nove teme..... me zanima, koliko časa domače testenine zdržijo oz. koliko časa jih lahko hranimo, v recimo zaprti vrečki?

te.jcika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

19. feb 2015 23:02

Testenine dobro posuši, daj v posodo, pokrij s kuhinjsko krpo. Moji široki in jušni rezanci počakajo... kaj pa vem, mogoče mesec ali še malo več. Skratka, v tem času jih sigurno zmanjka.

 

Pozdravček!

kozamurnik

sporočila: 2311

20. feb 2015 4:59

Ne razumem, Dragička, zakaj, ko je enkrat v posodi, pokriješ  še s kuhinjsko krpo?  Hraniš v odprti posodi?

Sicer pa jaz dam suhe jušne  rezance v plastične vrečke in zamrznem toliko kot rabim za enkratno uporabo. Ko rabim, dam zamrznjene direkt v juho. Široke rezance pa zavijem v gnezdeca, ker se  tako se  drobijo. Včasih jih zamrznem, včasih posušim v kvadratnih  kartonastih škatlah in pokrijem s papirjem.

Tega sem se naučila od mojih italijanskih sorodnikov.

 

murnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. feb 2015 5:29

Že leta shranjujem domače rezance. Važno je le, da so zares suhi, potem jih dam v neprodušno zaprto močnejšo vrečko iz PE folije. Tako pripravljeni mi tudi v kleti zdržijo po 2 meseca.  Enako postopam z ribano kašo.  Če ne gre drugače , dosušim v električni pečici.   

Kadar nisem sigurna, da so dovolj suhi, tudi jaz tistih, ki jih shranjujem v kuhinji, ne zaprem, ampak samo pokrijem s kuhinjsko krpo, enako kot Dragička.  

 

Cila

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

20. feb 2015 8:25

Domače testenine se odlično shranjujejo v teh rjavih vrečkah ,ki jih dobimo pri nakupu kruha v Hoferju...in ker imajo spredaj malo celofana ,vidimo kakšne testenine imamo v vrečki.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti