Okusni linški piškoti ali katerikoli drugi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. dec 2008 16:39

Maži jih tik pred serviranjem, da se ti ne zmehčajo. Indijančki so pa res prečudoviti, ravno pravi za ta čas. Mogoče si vzamem čas in se jih lotim. lp Vesna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

11. dec 2008 6:35

Katarina K kako so simpatični!!! Res spominjajo bolj na smrečice, ki pa so za sedanji čas idealna ideja.

Lep dan in veliko se smejte

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

11. dec 2008 8:14

Gospe in gospodje Verjetno ima kdo od vas silikonski valjar. Ogledovala sem ga v trgovini 1001 dar v Siti parku pa je precej drag. Zanima me ali je vreden tega denarja. Ali se res ne prime testo na njega. Zahvaljujem se vam za komentarje. Lep pozdrav brigitao

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. dec 2008 8:41

bom kar tle napisala recept za Indijančke ali Smrečice, ker me je že tolko ljudi proslo za recept na zs, pa upam, da ne bo kej narobe. testo: -2 jajci -5dag sladkorja -5dag moke -5 dag škroba( gustina) to narediste biskvit in pol režete ven kroge s kozarcem Beljakova krema: -15dag beljakov ( 3-4 kom) -12,5 dag sladkorja Sirup: -25dag sladkorja -0,7dl vode -sok polovice limone( jaz je ne dam, ki mi ni pol všeč okus) -limonina aroma( tega tudi ne dam, ki imam rada okus prav po beljakih) Priprava kreme: Za sirup zalijemo 25dag sladkorja z 0,7dl vode, premešamo in na šibkem ognju segrevamo, da se sladkor stopi. Zvišamo temperaturo in zaveremo, dodamo limonino aromo in limonin sok. Sirup skuhamo do temperature 116 stopinj celzija. jaz ki nimam termometra, naredim iz žičke zanko in pomočim v sirup. ko je gotovo, se mora čez zanko pihnit lepljiv balonček. Kot pri milnih mehurčkih in sirup je narejen. Pol močno stepeš beljake, da so res trdi dodamo sladkor in še malo stepamo, pol pa v sredino posode še vroč sirup počasi zlivamo in stepamo dalje, da rata res trdo vse skupaj. Meni se prav plastična posoda vrti okoli in okoli, če jo spustim, tako mora bit trdo. In pol jih nabrizgaš, pa poliješ s čokolado, ki ji dodamo ali olje ali mleko. lahko jih pol malo sušite v pečici, če vam je všeč, na 50stopinj, lih malo, se pa tudi sami čez noč malo posušijo. beljakove vetrce delam enako, le da jih pol sušim na 50 stopinj dokler niso popolnoma suhi. lahko jih tudi obarvate z jedilno barvo. Ko že delate indijančke probajte še kakšen beljakov veterc zraven, da vidite kako rata. No ta recept je iz revije Dober tek- posebna izdaja Domače slaščice. Za 4,20e se vam jo splača kupit, ki je notri polno dobrih receptov. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 11. dec 2008 08:54:12

žolca  

član od: 18.1.2008

sporočila: 36

20. dec 2008 16:16

Prosimali mi katera gospodinja lahko pove zakaj mi je odstopila skorja od potice.Hvala žolca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. dec 2008 18:15

žolca, damjan je pravkar v oddaji omenil razlog za odstopanje skorje pri potici - vse sestavine morajo biti enake temperature, tudi delovna temperatura mora biti konstantna in ne prenizka. matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. dec 2008 21:38

Skorja pri potici odstopa če je preveč ali če je premalo vzhajana. Pri obeh primerih je enako. To nas je naučil mojster Goljat na tečaju potic. Če želiš, da bo potica ravno prav vzhajana delaj nočno potico. Se pravi, ko boš naredila čisto vse jo daj vzhajat v hladilnik čez noč, zjutraj pa samo speci. Mislim pa, da je v Katkinem albumu tudi vse to lepo opisano. lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. dec 2008 3:44

Reca, sem še čisto sveža iz tečaja potic. Mojster ni nič pazil na temperaturo prostora, še odpiral je vrata v mrzlo noč, dež in veter, češ da je prevroče . Tako, da je temperatura v prostoru nihala. Res se vsem neprijetnostim izogneš z nočno potico, res je tudi, da mora biti nadev iste temperature kot testo (recimo, če pariš orehe in delaš nadev, ne sme biti recimo prevroč, če je testo hladno - mora biti ista temperatura). Ampak zaradi tega naj bi nastajale luknje v potici, ne pa odstopanje skorje, no vsaj tako je razložil, pa tudi pri rožičevi smo temu bili tudi priča. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

21. dec 2008 3:54

Zato, ker ni bila dobro zavita, ali pa zrak med andreja č.

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

21. dec 2008 10:42

Pazi, ko jo zvijaš, da pride čim manj zrajka vmes in obvezno prepikaj, preden daš v pečico, da lahko med vzhajanjem v pečici zrak gre iz potice ven. nat75

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti