Domači likerji

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

tema odprta - 9. dec 2008 18:14 | ogledi: 16.454 | odgovori: 15

Slučajno sem našla (na forumu Ringaraja) tale link z domačimi likerji

http://www.velikan.net/recepti-za-likerje/

Ker se bližajo prazniki in jih veliko od vas takšne likerje tudi podarja .... morda komu pride prav oz. dobite kakšne nove ideje.

gordana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. dec 2008 18:34

Že itak me čas baše, zdaj pa še to... Mamamia

mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

9. dec 2008 18:48

Pa še to ..... ni dolgo od tega ste se pogovarjale za steklenice (za likerje) - razne oblike in je nekdo omenil - za štajerski konec - da se dobijo v trgovini Jana (čebelarski center - Betnavski grad) = imajo res dobro izbiro, sem dobila vse kar sem iskala, od steklenic do zamaškov, se splača pogledat. gordana

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. dec 2008 19:29

gordana o teh receptih smo govorili pred nekaj dnevi in veselo krožijo po mejlih in netu so pa vsi ali pa skoraj vsi(vse,ki sem jaz preverjala)s kulinarike,tako da idej sicer ni nikoli preveč,topla voda je pa itak že odkrita aja pa ravnokar naredila vanilijevega anaeva

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

31. maj 2014 22:37

Ne prenesem žganja, zato so mi všeč likerji z rumom, vinom, kombinacija.

Kot je recimo pomarančni liker v bazi.

Če katera dela likerje brez žganja, naj me prosim usmeri na recept.

Hvala

syu

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jun 2014 6:34

rum in vino - imas se borovnicev, damski in vinski liker.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

2. jun 2014 11:46

Rebecca to že delam, hvala vseeno.

syu

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

7. apr 2017 9:45

Ojla,

imam eno prosnjo. Ali je ze kdo delal cimetov liker? V nedeljo sem bila v koci pri Gospodicni na  Gorjancih in sem pila ta liker. Bil je zelo dober, nezen pravi zenski. Predvidevam, da se cimetove palcke namaka v zganju ali kaksni drugi zgani pijaci, potem pa doda sladkor in prekuhano vodo in to je to. Upam, da se mi kdo oglasi.

 

 

 

 

 

 

 

 

a

buča

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. apr 2017 11:40

Kaj pa, če bi odprla link v uvodnem postu teme?

Tam je namreč tudi recept za cimetov liker...

Cimetov liker
- 2 cimetovi palčki
- 200 g sladkorja
- 1 l whisky
- 1 zdrobljena cimetova palčka
Celi in drobljen cimet skupaj s sladkorjem damo v stekleno ali keramično posodo. Prilijemo whisky, dobro zapremo in za 6 tednov postavimo na toplo mesto, a ne na sonce. Precedimo. Po želji dosladkamo s sladkornim sirupom (150 g sladkorja raztopimo v 300 ml vode). Dodamo cimetov ekstrakt in dobro premešamo.
Pustimo pokrito 2-3 ure. Še enkrat precedimo. Ustekleničimo in dobro zapremo. Liker pustimo še 2-3 mesece. Če je potrebno (na dnu gostota) še enkrat precedimo skozi fino cedilo ali gazo, dokler ni popolnoma čisto.

Issi

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. apr 2017 16:37

Na Gospodični ziher ni whiskeya med sestavinami ampak domače žganje. Če bom šla v kratkem kaj gor (in če se bom spomnila), jih bom pobarala za tehnologijo.

Ampak doma itak ne bo tako dober 

V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2017 18:42

Jaz sem naredila odličen liker iz ostanka rdečega vina, v katerem sem kuhala hruške. Pomarančna lupina, cimet. Mi je bilo škoda zavreči, pa sem dodala še malo sladkorja, potem še žganja in je nastal odličen liker, prijateljicam je lepo tekel po grlu. Seveda sem povedala, da je iz ostanka, pa ni nobene nič motilo.

Letos bom znova delal liker iz bezga, pa iz mete, ta nam tako raste po vrtu, da nas bo prerasla. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti