Plače

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

9. dec 2008 14:24

Se strinjam s tem, kar je napisala Vendelina jr., obenem pa popolnoma razumem tisto kar je želela povedat Golubić, ker tudi sama v teh časih razmišljam v tej smeri. In preden me kdo obsodi, da sem krivična do šolanih ljudi in želim biti na njihovem mestu, naj povem, da imam tudi sama visoko izobrazbo in zasedam zelo dobro plačano delovno mesto. Vendar pa, ne moremo biti vsi visoko izobraženi, ne moremo biti vsi ekonomisti, pravniki, zdravniki in podobno. Nekdo mora tudi čistiti, delati za tekočim trakom, šivati, zidati, kuhati..... pač opravljati dela s poklicno izobrazbo. In te ljudi se (vsaj v večini primerov) v naši državi bolj ali manj izkorišča. Pri nas fizično delo ni cenjeno oz. je vsaj premalo cenjeno. In to se mi ne zdi pošteno, do vseh tistih ljudi, ki pridno delajo (če ne rečemo že garajo) in dobijo za svoj trud le za golo preživetje. Se strinjam, da imajo manj odgovornosti, vendar pa je delo, ki ga opravljajo, ravno tako pomembno, za vse nas. Prav bi bilo, da bi vsak za delo, ki ga opravlja, dobil plačilo, ki bi zadostovalo za lepo in dostojno življenje in ne zgolj za preživetje. carli

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. dec 2008 14:38

Bravo Carli ursa40

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. dec 2008 14:39

Enako kot Carli sem želela povedati tudi jaz. Vsi si zaslužijo človeku dostojno življenje. Adrijanam

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

9. dec 2008 14:41

Carli,res lepo! Majdina

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

9. dec 2008 15:13

Carli bravo. Spostujem vsako delo, pa naj bo snazilka, pek ali pa zdravnik. Tudi sama pri 38ih se hodim na faks, pa ne toliko zaradi tega, da bom imela nekoc visjo placo ( vprasanje , ce bo to sploh kdaj), kot zaradi tega, da se nekaj naredim iz sebe, da si dokazem, da zmorem se nekaj vec in da mozgani vedno po malem migajo. Pac si ne predstavljam, da bi prisla domov iz sluzbe, nekaj pojedla, sla na kavc in gledala mehiske nadaljevanke. Opazam tudi, da postajam casovno zelo zorganizirana, kar se mi zdi v danasnjem casu zelo pomembno. In samo en primer: groza me je, ko grem na faksu na WC in vidim vso tisto svinjarijo, ki jo puscajo za sabo ljudje, ki naj bi imeli nekoc visoko izpbrazbo, visoke place( po moznosti vodili se naso drzavo), v osnovi pa ne znajo niti dreka (dobesedno) za sabo spucat (ne vem, ali razmisljajo zakaj pa bi, sej je snazilka za to placana). In to mi ne pove nic drugega kot to, da delo snazilke za njih ni spostovanja vredno delo. vida70

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

9. dec 2008 16:05

Carli riba-ribica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. dec 2008 20:13

Hojla družba! Na tole se pa moram oglasit. Imam VII. stopnjo izobrazbo, poklic ki ga zelo rada opravljam in plačo, ki ni slaba, sem v 31. plačnem razredu. Tako! Se strinjam, da POTREBUJEMO ljudi ki so pripravljeni opravljat tista najbolj umazana dela in se strinjam , da si že zaradi narave svojega dela zaslužijo prav tako plačo kot jaz, ampak glej ga zlomka kaj se bo zgodilo.... Ko bi snežilkam dvignili plačo na 800 -1000€ potem bi se zbunili vsi tisti, ki so hodili na fakse in ki prav toliko zaslužijo in bi hoteli več .... in smo spet pri inflaciji. In bi v parih mesecih bili na istem. Plače bi šle gor (super), temu bi pa sledila nujno še podražitev izdelkov in storitev pa bi bili na istem. Sem bila spet malo v bolnici. In vam povem, da se mi je zdelo še kako pomembno kako je bila pomita in ščiščena naša soba. Skoraj tako pomembno, kot odnos zdravnika do nas. Ampak draga družba, pri nas imamo pač tak sistem, da določa plačo na podlagi izobrazbe in tega si nismo mi na tej strani izmislili. Kaj bi bilo bolj pravično? Če bi se šli špilat, kateri poklic ima več zaslug za družbo, bi pa sploh zabluzili. Vsekakor bi bili sodniki spet najbolj glasni, aja pa zdravniki.... Če malo pomislite, trenutni sistem res ni oh in sploh, je pa morda eden bolj pravičnih. Individualne pogodbe so pa tako ali tako poglavje zase. Lp, veverica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

9. dec 2008 22:55

Pozdravljeni.

Se povsem strinjam z Carli in Golubićem ,Sajovic je pa malo mimo brcnila . Mogoče je v negospodarstvu- javni upravi res tako, da izobrazba določa plačilne razrede,  pozabljate pa na gospodarstvo kjer to ne drži. Naj povem , da imam poklicno izobrazbo in se je popolnoma nič ne sramujem.

Na delavnem mestu , ki sem ga opravljala do nedavnega izobrazba ni pomenila prav dosti. Tako, da so se mi inžinerji in celo diplomirani inžiner prav smilili, ker so dobili plačo le malo večjo kot jaz.

Mislim, da preveč ozko gledate, pa ne vzeti tole kot žalitev ampak samo moj pogled je takšen glede na vaše komentarje. V določenih poklicih je pač tako, da si nimaš prav kaj dosti pomagati, predvsem, če je ta panoga v slabem stanju, delo v njej pa te veseli, in potem hodiš v službo predvsem zaradi veselja , če ti le plača zadošča za neke osnovne potrebe. Glede šolanja  pa  je recimo v mojem primeru tako, da v kolikor bi se šolala bi mi dodatna izobrazba prinesla recimo na mesec 50-100€ več , kar pa recimo trenutno ne pomeni kaj dosti.

 

Jaz osebno večkrat vidim nekaj drugega, na kar sem recimo huda oziroma mogoče zavidljiva :

-poznam ljudi recimo na občini, ki so hodili v šolo, šolnino plačevala država-občina, učili so se na delavnem mestu, dobili za priprave na izpit oziroma za opravljen izpit dopust,

-Razni zdravstveni poklici( ne mislim zdravnikov), poklici povezani s šolo, se dodatno izobrazbo pridobiva v sklopu opravljanja službe(mogoče ni povsod tako, tako, da mi ne zameriti, vsaj mož je dodatno izobrazbo še prej ko sva hodila pridobival na tak način)

 

če pa si pogledate delavca, vstane ob 5 uri zjutraj, dela do 14 ure , potem sledi prevoz do šole , predavanje , učenje, družina , tako, da ima popolnoma zaseden cel dan,  poleg tega pa še vse stroške povezane s šolanjem plačuje sam, za opravljene izpite pa ne dobi nobenega dopusta, je pa tudi pravo trplenje. Če sploh lahko plača šolanje z tako nizkim dohodkom.

Da si je pa človek sam kriv, zakaj pa ni hodil v šolo je pa popolnoma neumesna pripomba.Ljudje smo rasli v različnih pogojih in mogoče je marsikdo več energije vložil, da je prišel do poklicne izobrazbe kot drugi, ki ima višjo izobrazbo.

Prav bi bilo, da bi vsak delavec lahko s svojo plačo zadovoljil svojim osnovnim potrebam

Da pa ne jambramo si pa pomagamo vsak po svoje.

Tudi jaz želim vsem veliko denarja in še več sreče.

 

mizarka

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

9. dec 2008 23:38

sajovict je napisal/a:
Se popolnoma strinjam z Vendelino. Ni lahko, nobenemu, kajti tudi delavci se morajo zavedati, da imajo pa tisti z večjo plačo pa večjo odgovornost. Je pa tipično slovensko, da se pritožujemo, naredimo pa bolj malo. Jaz dam kapo dol vsakemu, ki ugotovi, da ni zadovoljen s sedanjim stanjem in premore toliko energije, da vzame življenje v svoje roke in ga izboljša. Glede proizvodne dejavnosti je pa na žalost že tako, da postajamo predragi, na žalost. Mi je resnično žal, ker vem kako se počutijo tisti s 490€, ker sem odraščala v takšni družini, sedaj pa že 4 leta sama sebe preživljam- mimogrede pa še redno študiram, tako da resnično razumem stisko. Je pa dejstvo, da druge rešitve v smislu boljšega življenja, kot je izobraževanje, ni. To je moje mnenje. tamara
Mene zanima kje je odgovornost vseh tistih tako imenovanih visoko izobraženih ljudi, ki firmo načrtno spravijo "na kant" pa so za to še nagrajeni z razno raznimi visokimi odpravninami.Za bruhat no,kam vse to pelje. Je pa res,da vsi ne morejo biti izobraženi,nekdo mora tudi delat(upam da me razumete).In delavci si pravgotovo zaslužijo večjo plačo kot je borih 500 everčkov ali pa še teh ne.V tujini je to malo drugače,pri nas pa..... Sama Dodala bi samo to,da eni imajo mnogo ,mnogo preveč(glede na trenutne razmere)drugi pa premalo za dostojno življenje.Sama sem trenutno zadovoljna s plačo,ker če gledam da nekdo dobi mesečno samo 500 ev in mora s tem preživet še družino..."ala mu vera",pri tej draginji je pravi umetnik. kalcicl Sporočilo je spremenil(a) kalcicl dne 09. dec 2008 23:50:58

kozamurnik

sporočila: 2311

10. dec 2008 5:28

kalcicl je napisala: Dodala bi samo to,da eni imajo mnogo ,mnogo preveč(glede na trenutne razmere)drugi pa premalo za dostojno življenje.Sama sem trenutno zadovoljna s plačo,ker če gledam da nekdo dobi mesečno samo 500 ev in mora s tem preživet še družino..."ala mu vera",pri tej draginji je pravi umetnik. kalcicl V tem je problem: eni prevec, drugi pa sramotno malo in ne toliko v izobrazbi,kot nekateri poudarjate. O odgovornosti pa raje ne bi! Imam dve znanki:eno s "placo" borih 600 evrov na mesec, z izredno pridnim, nadpovprecno inteligentnim sinom, ki pa ga verjetno ne bo mogla nikoli poslati na faks,ker ne bo imela dovolj niti za sobo in drugo , ki razvajeni in ne ravno brihtni hceri kupuje par sandal v vrednosti le-te. Verjetno bo studirala tja do 40, ce ne dlje, potem pa zaradi vez dobila odgovorno sluzbo in se kaj. Samo dve skrajnosti, pa ne recite mi prosim , da niso se kako zivljenjske. Carli, tudi s tvojim mnenjem se zelo strinjam. kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 10. dec 2008 05:43:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti