Kako shranjevati pršut ?

neznan uporabnik

tema odprta - 8. dec 2008 22:45 | ogledi: 11.685 | odgovori: 20

Živijo!

Za rojstni dan sem dobila pršut in me zanima kako ga naj shranim.A ga naj shranjujem zunaj na balkonu ali pa v hladilniku.Kako ko je še cel in ko je že narezan.Sem namreč v stanovanju in normalno ni kleti ki bi bila najboljša varianta.Zato bi prosila za nasvete kako in kje da bo vse ok.

Hvala!

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

9. dec 2008 0:09

Živjo! Vse najboljše! Balkon je prikladen sedaj pozimi, ko temperature ne grejo nad 8, 9 stopinj. Pri višji se začne meso rahlo pocejati, se mastiti, kar pa ni nič strupenega. Sicer pa tudi, če bo zunaj pod nulo, bi se ga dalo na skrivaj malce porabutati, ali se tudi resneje lotiti situacije, ki naj ni nikomur v izogib. Po vsakem rezljanju, pa ga enostavno pokriješ s kuhinjsko servieto, ki prethodno ni videla dišečih mehčalcev in aromatiziranih revitelajzerjev tkanin. Odrezan kos zlahka hraniš v hladilniku in ga listaš in listaš... Če je pršut bolj sveže sorte, na otip mehak, kar se roko na srce pred in med prazniki rado dogaja, ga lahko zavitega v krpo enako tisti zgoraj opisani, hranite oz. tamanite iz hladilnika. Če slučajno napoči pomlad in je kitara še na balkonu, svetujem družinski posvet?! Hec, pa ama, ama... sheembass

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. dec 2008 10:35

Mi ga damo kakšen kos tudi v skrinjo, tudi tistega že narezanega, pa se ga da zelo hitro pojest, ker ima zelo malo vode in ostane dokaj mehek.

čoko

grox  

član od: 16.4.2007

sporočila: 38

9. dec 2008 11:07

tko kot čoko pravi ga jest dam kar cel kos v skrinjo in ga po potrebi vzemem ven in takoj na salamoreznico, kajti trši je lepše se reže....druga pesem je če nimaš salamoreznice :( grox

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

9. dec 2008 11:36

Kitaro je najbolje imeti kar v kuhinji na pultu, zavito s kakšno večjo platneno krpo. Jo najhitreje zmanjka. Pri normalni sobni temperaturi se ne bo nič cedila.

Lejla13

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

9. dec 2008 12:06

nareži ka na kose in shrani en kos v hladilnik,ostalo daj v skrinjo. evagirl

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

9. dec 2008 13:26

tudi mi smo ga zrezali na kose in dali v skrinjo. bluoka

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

9. dec 2008 14:22

pri nas pa gre hitro iz pod rok in s tem nimamo problemov femica

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

10. dec 2008 12:30

Mi ga tudi pospravimo,najraje v želodce ,ni treba nič študirati ,kdaj se bo pokvaril.Sicer pa ga damo v skrinjo ponavadi narezanega ,med posamezne plasti pa lahko daš folijo.Potem je hitro odtaljen,pa še vzameš ga ven kolikor ga pač rabiš trenutno kriznana

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

10. dec 2008 12:49

meni pa pršut iz skrinje takooooooo zaudarja! tudi če ga dam v folijo pa nepredušno posodo pa v prazen predal smrdi ko kavka..puj puj puj! ni ga čez sveže narezan pršut, pa ne iz skrinje ;) ycrna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. dec 2008 13:59

ycrna je napisal/a:
meni pa pršut iz skrinje takooooooo zaudarja! tudi če ga dam v folijo pa nepredušno posodo pa v prazen predal smrdi ko kavka..puj puj puj! ni ga čez sveže narezan pršut, pa ne iz skrinje ;) ycrna

 

Mislim, da malce pretiravaš, drži pa, da ga ni čez svežega!

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti