Kako shranjevati pršut ?

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

10. dec 2008 21:25

Skozipadalica Živjo! Skoraj dobro bi bilo, po odzivu sodeč, vedeti ali gre za pršut s kraškega konca ali za italijansko sarmo. Slednje je vseeno na kakšnih dimenzij kocke ga narežeš, preden roma v zamrzovalnik za NDČ in potem v mineštro. S hrano se dela, kot se spodobi. Če mi ne bomo, ta mladi sploh...saj je že malo pozno... sheembass

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

10. dec 2008 23:12

anamarija ne pretiravam, meni pač smrdi da ga ne morem dat pred nos, kaj še v usta. ycrna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. dec 2008 23:40

Jaz s tem nimam nobenih težav. Cena celega pršuta se zacne pri $750, Sedemsto petdeset dollarjev. Mi niti na misel ne pride, da bi ga kupila. Pa vse najboljše! Vanja_v_ZDA

neznan uporabnik

11. dec 2008 1:04

Živjo! Najlepša hvala vsem ki ste mi pomagali z nasveti,sem se kar neki naučila.Saj drugič bo že šlo.Smo ga že kar neki porabili.Ja pršut je domač kraški,odličen.Hvala še enkrat

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. dec 2008 7:25

ycrna je napisal/a:
anamarija ne pretiravam, meni pač smrdi da ga ne morem dat pred nos, kaj še v usta. ycrna

 

Ja, pretiravaš, očitno je že smrdel, ko si svežega dobila, moja sestra ga že leta in leta zamrzne, pa mu nič ne manjka.

lp

Anamarija

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

11. dec 2008 18:03

Midva z mojim dragim sva lani in letos na morju kupila dalmatinski pršut. Tako lani kot letos ga hraniva v kosih v zamrzovalniku. Niti jaz, niti tisti, ki sem jim postregla s pršutom nismo opazili, da bi zaradi tega imel kakšen drugačen vonj ali okus. Če se lahko v zamrzovalniku hrani surovo meso, zelenjava, pecivo, kruh in še kaj, zakaj se nebi še pršut? shakra

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

11. dec 2008 19:24

Kot poznavalka pršutov naj pripomnim... Kraški pršut (z rdečo pentljo - geografsko zaščiten, zori najmanj 12 mesecev) je premazan s posebno zmesjo. Navadno se kljub temu premazu na pršutu, ki ga dalj časa hranimo, pojavi plesen. Ta plesen ni škodljiva, tudi plemenita ne. Zato pred ponovno uporabo pršt dobro obrišemo oz. operemo z mokro krpo in že je nared za užitje. Ga je pa vseeno priporočljivo hraniti na hladnem, pa diha naj, nikakor v kakšno plastično vrečko! Kraški pršut s črno pentljo pa zori najmanj 16 mesecev..samo toliko za info. Majuscka

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

11. dec 2008 19:48

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Jaz s tem nimam nobenih težav. Cena celega pršuta se zacne pri $750, Sedemsto petdeset dollarjev. Mi niti na misel ne pride, da bi ga kupila. Pa vse najboljše! Vanja_v_ZDA
Huh, potem se pa bolj splača domov na pršutovo pojedino priletet :) perpetua

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. dec 2008 22:35

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
Jaz s tem nimam nobenih težav. Cena celega pršuta se zacne pri $750, Sedemsto petdeset dollarjev. Mi niti na misel ne pride, da bi ga kupila. Pa vse najboljše! Vanja_v_ZDA
Vanja, ko prideš kaj v domovino, daj, javi se. Saj veš, sem s Krasa, pa me takle podatek še bolj dotolče.......ti bom z veseljem pomagala omogočiti eno pojedino z domačim pršutom. mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. dec 2008 23:17

Pa še skozipadalici odgovorim: pri nas se pršut, ko pade odločitev za "uničenje" postavi na "kavalet" (stojalo za rezanje) in se ga seli iz kuhinje v shrambo, kjer ga pokrijemo z bombažno krpo, nazaj v kuhinjo, dokler ne ostane samo še kost. Ponavadi se ga načne za praznike ali za kako večje družinsko slavje, tako, da nikoli ni problemov s shranjevanjem. Je pa svak letos, zaradi velike vlage, v strahu, da bi šlo kaj narobe, nekaj pancet (slanine) in en pršut zrezal na kose in jih "uskladiščil" v PVC vrečke s strojčkom, ki naredi vakuum. Potem so ti kosi romali v hladilnik, kjer bodo čakali novo priložnost za "uničenje". mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti