Pomoč alergije!!!

bilkica  

član od: 6.12.2008

sporočila: 1

tema odprta - 6. dec 2008 16:09 | ogledi: 6.507 | odgovori: 9

Pozdravljeni, sem se na novo pridružila k vam, sicer vas spremljam že dolgo vendar nisem se aktivno udeleževala debat, sedaj pa imam problem in upam da mi boste lahko kaj svetovali..

Namreč iščem kakšne recepte in nasvete kaj kuhati, kaj jesti itd..

Imam pa alergijo na gluten, laktozo, nikelj, krom, sojo, jajca.

A mi lahko kdo kaj svetuje kam pogledat za kakšne recepte?? hvala

bilkica

bilkica  

član od: 6.12.2008

sporočila: 1

6. dec 2008 16:31

najlepša hvala za tako hiter odgovor, to mi bo vsekakor prišlo prav, sem ostala brez idej kaj sploh si lahko naredim.. bilkica

ajtak  

član od: 4.1.2009

sporočila: 5

3. mar 2009 14:55

Pozdravljeni! Prvič pišem na vaš forum, čeprav berem in spremljam kulčinariko že dolgo časa. Tudi primojem sinu so ugotovili alergijo na mleko in pšenico (tudi sojo). Sedaj malo berem ideje za jedilnik in me zanima kako spečete kruh iz same korune moke (ali ajdove)? Sem čekirala recepte pa je pšovsod še pšenična moka zraven. Hvala za odgovore, lp ajtak

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. mar 2009 15:05

Uh , ta bo pa težka . Niti koruza , niti ajda namreč ne vsebujeta lepka (glutena) ki je za kvašeno testo pač potreben . Poskusi z brezglutensko moko . No , v skrajni sili pa lahko narediš "slan" biskvit s škrobom(gustin) .

Bernarda

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

21. jun 2013 12:13

Pozdravljeni po dolgem času...

Pri alergijah me zanima s čim nadomeščate jajca?

Pod to temo sem našla kar precej receptov, nisem pa bila dovolj pozorna glede jajc...

Hvala in lep dan še naprej želim!

veverica

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

21. jun 2013 15:33

V bolje založenih trgovinah se dobi nadomestek za jajca.  To vem, ker sem ga videla, ko sem proučevala brezglutensko hrano, se pa nikoli nisem poglabljala kako je z uporabo.

  • Nadomestek za jajce 200g Orgran B.G.M.J.L
  • Kratek opis
http://trgovina.kalcek.si/checkout/cart/add/uenc/aHR0cD" method="post">
NADOMESTEK ZA JAJCE

Podrobnosti

Nadomestek za jajce lahko uporabljamo namesto jajca.

Dodatne informacije

Znamka

Orgran

Sestavine

Krompirjev škrob, moka iz tapioke, rastlinsko gostilo (rastlinski gumi, metilceluloza, kalcijev karbonat, citronska kislina).

Uporaba

1 jajce nadomestimo z čajno žličko "No Egga" v dveh jušnih žlicah vode.

Proizvajalec

Orgran

Država dobavitelja

Avstralija

To je to


patka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. jun 2013 21:28

sara je napisal/a:

Pozdravljeni po dolgem času...

Pri alergijah me zanima s čim nadomeščate jajca?

Pod to temo sem našla kar precej receptov, nisem pa bila dovolj pozorna glede jajc...

Hvala in lep dan še naprej želim!



veverica

 

odvisno kje - naprimer palacinke pridejo cisto ok ce jajce izpustis, tudi biskvit sem delala brez njih - pride pa vec olja in tekocine.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jun 2013 8:11

http://kid.kibla.org/~gverila/vegansvet/kuharskiko

To smo že večkrat lepili v kako temo. Drugače pa smo pri nas preverili tako Orgranov kot Ener-Gjev nadomestek, pri peki peciv za danes že 9letnika smo ga še nekajkrat uporabili, kaj zelo v promet pa ni šel, je obema zelo konkretno potekel rok trajanja.

Meni so npr. izredno dobri mafini z dodano zmečkano banano.

 

 

Loni Makaroni

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. jun 2013 15:40

Zmečkana banana v pecivu, za lepljenje (npr. v polpetih) pa namočeno laneno seme - uporabim le sluz - ali namočena chia semena.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti