Težaves čokolado

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

19. apr 2009 2:21

čokolada se vedno sesiri, če ji dodaš samo malo tekočine, če ji dodaš malo več, se spet razpusti... najlepše ze razpusti nad vrelo vodo, ki ne vre več in če je na drobno narezana. premešaš nekajkrat in v nekaj minutah je čokolada stopljena. najboljša za uporoabo brez dodatka tekočin ali maščob. samo kapljica tekočine jo spremeni v sesirjerno maso... nekaj žlic tekočine in čokolada je rešena in spet tekoča... je pa recept za kremo pri tej kokosovi torti malodane čuden. za klasičen čokoladni mousse, ki mu je podoben, bi v stepene rumenjake vmešal vrel sladkorni sirup, stepal do hladnega, vmešal stopljeno čokolado in razrahljal s smetano. imam sicer recept za ganache z rumenjaki, vendar v tem primeru je tista žlica vode skupaj s čokolado čisto odveč, saj povztoči le težave. v razmešane rumenjake previdno vmešamo stopljeno čokolado, ki ne sme imeti več kot cca. 35-40 oC. od tu naprej bi najbrž šlo tudi z dodajanjem stepene smetane. cellnet

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

19. apr 2009 19:30

Koliko sem se jaz tukaj že naučila (in koliko se šele bom )... Še enkrat hvala vsem! borka7

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2009 17:19

hihi, ker smešn naslov... js sm ga najprej razumela po svoje.. in ja, res mam težave s čokolado... še posebi če je kje na dosegu roke.. bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. apr 2009 17:32

bannanna je napisal/a:
hihi, ker smešn naslov... js sm ga najprej razumela po svoje.. in ja, res mam težave s čokolado... še posebi če je kje na dosegu roke.. bannanna_v_slo ;)

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti