Funkcije mikrovalovke

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 5. dec 2008 19:34 | ogledi: 2.767 | odgovori: 14

Zaradi novih razmer v gospodinjstvu kupujemo mikrovalovno pečico. Moji znanci uporabljajo MVP samo za odtaljevanje, prijatelji pa imajo svojo spakirano že nekaj let v kleti, zato imajo manj znanja, ki ga potrebujem.

Prebrala sem vse linke na kulinariki, zato sem prišla do naslednjih zaključkov o razlikah. Pečice se razlikujejo:

- po materialu / bela, nerjaveča/

- volumnu,

- moči, izraženi v W,

- dodatne funkcije / odtaljevanje, žar/

- varno za itroke,

- premeru pladnja

- številu programov.

Imam vprašanje: kakšna funkcija je vroč zrak in čemu je namenjena/ drugi dve sta odtaljevanje in žar/, ki jo imajo MW v višijem cenovnem razredu.

Čemu služi ta funkcija in kako se je pri vas obnesla.

 

Izbor je s spletne strani slovenske firme.

F r i n a

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. dec 2008 20:04

Na funkciji vroči zrak, pečica dela kot normalna, na vroči zrak, lahko se spečejo pite, piškoti.........kot normalna pečica, le da se pekač vrti, pa tudi se lahko uporabijo normalni pekači ( zaradi vrtenja so bolj praktični okrogli ), ker na tej fonkciji ni mikrovalov.

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2008 22:12

Na vse to smo gledali tudi mi in se odločili za tako, ki vse to ima. Pošteno povedano, da jo za kaj drugega, kot le za pogrevanje kake malenkosti ne rabi nihče v naši družini. Če oziroma kadar bomo kupovali novo, bom zelo premislila kaj rabim in kaj ne. lp Vesna

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

5. dec 2008 22:37

Sama uporabljam MV izključno samo za odtaljevanje, pa čeprav ima vse tiste funkcije, ki si jih zgoraj naštela! Naslednjič bom zelo premislila, kaj bom kupila, sem denar dobesedno v zrak vrgla Nena-morje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. dec 2008 10:50

Tudi sama jo največkrat uporabljam za pogrevanje, ker pa nimam druge pečice v njej tudi kaj spečem. Spekla sem že pico, pito pa nadevane palačinke, pa frtaljo in še bi lahko naštevala, a ja, tudi čokoladno torto sem že spekla v njej.Je pa res tako kot pravijo ostale, če bi imela pečico verjetno ne bi pekla v MKV. Tako pa sem se navadila in mi kar uspeva. daga

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

6. dec 2008 12:00

V MKV kipujem tudi testo za kruh,nastavim na 20 % moč 2 minuti in bistveno skrajša čas kipovanja recimo pri kruhu.LP

receptor

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

6. dec 2008 16:36

Kaj pa je to: "kipujem"? Nikita

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2008 16:42

Vzhaja lp Vesna

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

6. dec 2008 17:11

Moja pa je nekak manj močna kot pred leti ko sem jo kupila.Takrat sem rabila za lonček vode 20 s sedaj pa več kot 1 minuto.A je to že kaj "iztrošeno"??? Imam tudi funkcijo žar pri kateri si sine peče hrenovke ,pa za odtaljevanje... petardica

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

6. dec 2008 17:45

Jaz sem jo želela samo za odtajevanje in gretje. Ko sem bila v trgovini pa so imeli ravno predstavitev in sem bila zelo navdušena. Imela je vse(žar, pečenje...), super, tudi cena je bila super pa čeprav s popustom. Doma sem seveda vse preizkusila in še vedno je bilo vse super nekaj časa. Sedaj jo zelo veliko uporabljam, vendar samo za odtajanje in gretje jedi(na krožniku) in tekočin(mleko za čoko, vodo za čaj). Sedaj mi je nepogrešljiva, vendar bi danes kupila navadno(z najmanj 750-800 watov) s funkcijo odtajevanja, tudi vrtljivi krožnik naj ima vsaj 28cm premera. Potem je pomembna še oblika, ki je tebi všeč in pa cena. Če je dražja ni vedno boljša. turururu

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

6. dec 2008 19:06

Jaz pa rada spečem krompirček ali kak štrudl (jabolčni ali sirov). Krompir mi je posebno dober. lp valči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti