Hrana naših babic

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

7. dec 2008 20:19

Moja babica pa še vedno skuha najboljšo "kavlo"-enolončnico iz kolerabe, fižola in krompirja... ko sem bila majhna sem oboževala tudi njene salove piškote, ki so izgledali kot bi bili iz listnatega testa, sicer pa ne vem točno kako se naredijo. Babice so zakon mala zelena

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

7. dec 2008 21:16

Jaz se spominjam močnika z lisičkami, pohane šnite, pire krompir z koprivami v omaki, bele žganci z ocvirki, jabočni zavitek, potice, piškote itd... breskva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. dec 2008 6:05

Tudi moja babica je bila pravi gurman. Od tod imam tudi jaz nekaj po njej, hihi

Najboj se spominjam, ko je spekla koruzno zlevanko z makom in marmelado, pa njene dodole, ki jih je zvečer sprežila, da so bili reš, gor dala spečeno čebulo in zalila s sladko cikorijo.

potem pa še kumarične enolinčnice, pa bučne...pa v peči pečen krompir z mastjo ali zaseko, pa namazan domači kruh z mastjo in gor čebulo, domačo skuto z čebulo in česnom, da o krvavicah in ostalem niti ne govotim. Kako je bila dobra ocvirkova pogača, pa ajdova zlevanka z bučnim oljem, pa na kruhu bučno olje in sol....

Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. dec 2008 7:27

Joj, sem pozabila na polnjen svinjski želodec, žolico z čebulo, pa mlečne uborke, pa babicino bujto repo, ki je bila božanska, krapce in posolanke, pa dodole z ocvirki in zaseko, pa pečenka v masti shranjena....

Kyara

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

8. dec 2008 10:15

Moja babica me je razvajala z rženim kruhom s smetano (tista z domačega mleka) in potreseno s sladkorjem in z žemeljnatim močnikom - malo suje žemlje se nareže na rezine, pripravi kot za pohane šnite, se da v namaščen pekač, potrese s sladkorjem in zapeče v pečici. Mnjam... že dolgo nisem pekla te jedi .... akim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti