Nadevan piscanec

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 5. dec 2008 11:21 | ogledi: 7.881 | odgovori: 10

Pozdravljeni,

v ponedeljek bi rada spekla nadevanega piscanca. Ima kdo kak (preverjeno) dober recept za nadev.

Hvala za pomoc

ribica

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. dec 2008 11:46

"Najrajši sem nadevan s kako tortico." Malo heca... recepta pa žal nimam nobenega, sem prepričana, da se bo oglasil kak član KulSlo z dobrim receptom. Lp, piščanec

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2008 12:27

piščanec je napisal/a:
"Najrajši sem nadevan s kako tortico."piščanec

No evo, dokaz, da bi treba včasih kakega piščanca vprašat za nasvet! :)

 

Jaz ga bom v nedeljo nadevala s klasičnim nadevom iz starega kruha, jajca, drobovine. O tem je bilo že pisano, delam po klasičnem postopku, če te posebej zanima, lahko napišem postopek.

Atina

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. dec 2008 12:30

Atina, prosim, za postopek. S cim bi pa lahko nadomestila drobovino? Nasi izbircnezi je ne marajo... ribica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. dec 2008 13:06

Jaz ga nadevam samo s kruhovim nadevom - brez drobovine ali česa drugega. Kruh narežem na kocke. Čebulo in liste peteršolja prepražim na olju. Jajca (1 jajce na cca 10 dag kruha) stepem in jim dodam mleko, da je fila mehkehjša (kak dcl). Kruh začinim (poper in sol), dodam prepraženo čebulo in stepena jajca z mlekom. Vse skupaj premešam in nadevam piščanca. Jaz ga nadevam pod kožo - po prsih in kračah - v sredino ga ne filam.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2008 13:19

No tako kot Darjuška delam tudi jaz, le da dodam prepraženo drobovino. Nadevam pa v sredino.

Atina

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

5. dec 2008 13:27

Jaz pa celega izkoščičim, razen perutničk ,nadevam z nadevom in zašijem. Super varianta, za več ljudi, pa še nasitno je: nadev: prepražena čebula s hamburško slanino, star kruh, majaron, peteršilj, jajca, sol poper tole pa je copy -paste iz med over neta: *Izkoščičiti piščanca ni nobeden problem. Moraš imeti oster nož. Prerežeš ga po hrbtu. Nato začneš z nožem luščiti meso od kosti, paziš , da ne narediš luknje v kožo. Tudi bedre in perotnice izkoščičim. Potem pa ali jih nafilaš ali jih potegneš v trup in imaš samo rulado iz piščanca. Ko ta zrezek nadevam z nadevom zašijem po hrbtu nazaj tam kjer sem prej prerezala. Vso zadevo potem fajn povežem z sukancem, da se potem med pečenjem meso in nadev lepo sprime. Za izkoščičenje rabim 15- 20 minut. bina

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

5. dec 2008 13:52

Ali pa takole: piščanca na pol specite in prerežite na prsni strani. Nadevajte ga z nadevom in obližite s koščki masla ter pecite približno 30 minut. Nadev: zmešamo 2 jajci, 1 dl mleka, dodamo narezano 1 1/2 žemlje ali ustrezno količino kruha, sesekljan peteršilj, narezano slanino, čebulo, ki jo pred tem prepražite, solimo, dobro zmešajte in na koncu dodajte kuhan, na koščke narezan korenček in grah. nonica

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

5. dec 2008 16:58

Jaz nadev naredim takole: Olje, čebula, česen, piščančja jetrca majaron, poper, sol, žemlja, mleko in jajce Na olju prepražim nasekljano čebulo, dodam narezana jetra in česen, majaron, poper in na koncu solim .Žemljo narežem in prelijem z malo mleka, ter dodam ohlajena jetra. Vse skupaj prelijem s stepenim jajcem, premešam in pustim stati 10 minut. Nadevam piščanca in spečem. Ponavadi pri nas ostane piščanec, nadeva pa zmanjka. Naj ti uspe in dober rek. NUŠA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2008 18:08

darjuška je napisal/a:
Jaz ga nadevam samo s kruhovim nadevom - brez drobovine ali česa drugega. Kruh narežem na kocke. Čebulo in liste peteršolja prepražim na olju. Jajca (1 jajce na cca 10 dag kruha) stepem in jim dodam mleko, da je fila mehkehjša (kak dcl). Kruh začinim (poper in sol), dodam prepraženo čebulo in stepena jajca z mlekom. Vse skupaj premešam in nadevam piščanca. Jaz ga nadevam pod kožo - po prsih in kračah - v sredino ga ne filam.
Tole sem pa tudi jaz jedla pri babici. Moralo je bit brez drobovine. Njami in krompirjeva solata je bila ponavadi zraven. Včasih tako filo naredim, pa ni fila, ampak je samostojno pečena zmes, ki jo ponudim kot prilogo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti