Močne barve smetane ali tičino mase

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

tema odprta - 5. dec 2008 9:12 | ogledi: 11.779 | odgovori: 23

Zanima me, kako naj dobim močne barve smetane ali tičino mase, recimo živo rdečo ali živo rumeno barvo. Barve ponavadi kupujem v Intersparu in ko dodam celo tubo rdeče barve v tičino maso, dobim lepo roza barvo. Čisto za punčke :) Sinu bi rada za prvi rojstni dan spekla pikapolonico, tako bi potrebovala živo rdečo in črno barvo, pa se mi sploh ne sanja, kako dobiti takšne barve.

Hvala vsem za pomoč!

mala pikica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. dec 2008 9:19

Močne barve so jedilne barve v prahu - za slaščičarje. Dobiš jih v Pekarni Vrhnika v Ljubljani. Če nisi ravno pripravljena kupovat cele količine barve, se lahko kaj dogovorimo.

Če si kje blizu mene doma (Postojna), lahko prideš k meni pobarvat tičino .

Če pa boš kupovala črno tičino v prahu, sem takoj pripravljena odkupit polovičko 

Pozdravček!

MM

mala pikica  

član od: 25.4.2008

sporočila: 42

5. dec 2008 9:23

Vsekakor bi se kaj dogovorila, če bi šlo Velikih količin res ne potrebujem, ne bomo vsakih 14 dni pekli pikapolonice Pri črni barve pa te ne razumem čisto, črna tičina v prahu... Kaj se kupi črno tičino maso ali črni prah, s katerim pobarvam tičino? Sicer pa sem iz Ptuja, tako da bom kar doma barvala tičino mala pikica Sporočilo je spremenil(a) mala pikica dne 05. dec 2008 09:24:20

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. dec 2008 10:01

sem narobe napisla ja. Črno barvo v prahu sem milsila

Jaz vse barve kupujem v Ljubljani. Bodo pa še kakšne ženskice s tvojega konca povedale, kje lahko to dobiš.

MM

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. dec 2008 10:01

Tole je samo informacija z interneta. Baje se intenzivnost barve poveca, ce ticino masa dlje casa stoji. Sama tega se nisem poskusila, saj zaenkrat barvam samo "led" za pisanje po piskotih, kjer ni tako zelo pomembno kaksen odtenek je. LP, R.

lovely  

član od: 2.8.2007

sporočila: 21

6. dec 2008 8:20

Jaz imam pa isto vprašanje.... v karatkim bom pekla torto na kateri bo "narisan" zvočnik. Za zvočnik rabim črno in rumeno barvo. Imate kakšne predloge kako bi drugače "namešala" ali ustvarila ti 2 barvi, ker je Ljubljana malo daleč in tudi moje torte ponavadi niso obarvane? Hvala Lp lovely

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2008 8:34

Črne skoraj ne moreš namešati, razen če si pomagaš s temnim čokoladnim oblivom in si zadovoljna s temno rjavo. Rumeno barvo pa dobiš v tubici - v kompletu 4 barv schwartau - praktično v vsaki trgovini. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2008 8:36

mala pikica in lovely, če želita, vama odstopim malo črne barve v prahu. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 06. dec 2008 08:37:14

calixta  

član od: 23.6.2010

sporočila: 9

6. jan 2011 12:39

Jaz sem enkrat kupila črno barvo v prahu...porabila sem cel zavojček je in rezultat je bila siva torta, tičina pa je imela slan okus. Katero barvo v prahu kupujete? calixta

calixta  

član od: 23.6.2010

sporočila: 9

30. jan 2011 14:17

Sprobala sem tudi posebno črno tekočo barvo, ki je zelo zelo mastna... in spet...ogromno sm je porabila, masa pa še vedno siva-temno siva. Opazila sem, da vas veliko lima slikice, kjer je uporabljen marcipan ali tičina masa ČRNE barve. Če bi mi katera od vas izdala skrivnost kako pridete do prave črne barve, vi vam bila zelo hvaležna. calixta

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. jan 2011 14:46

Moje izkušnje so take, da če hočeš intenzivno barvo, najprej namešaš v tičino željeno barvo, zmešaš, oblečeš, nato pa s čopičem pobarvaš po vrhu. Jaz sem edino tako dobila željeni odtenek. Imam tekoče barve iz PV. Če jih imaš v prahu, jih zmešaš z nekaj kapljicami vode in lahko barvaš. Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti