Močne barve smetane ali tičino mase

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jan 2011 14:47

Calixta, jaz uporabljam tekoče jedilne barve. Da ni masa potem lepljiva, dodajaš jedilni škrob (Gustin, Gussnel ...) ali sladkor v prahu (bolje škrob).

Atina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. jan 2011 15:22

Atina je napisal/a:

Calixta, jaz uporabljam tekoče jedilne barve. Da ni masa potem lepljiva, dodajaš jedilni škrob (Gustin, Gussnel ...) ali sladkor v prahu (bolje škrob).

Atina
jaz enako. Če barvaš po vrhu, se tičina sveti. Lahko je ok efekt, če si to želiš, sicer pa ne. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

31. jan 2011 8:46

Tudi jaz enako delam kot Atina in Katarina K. Na začetku dam na kepo tičine zelo veliko črne barve, recimo za pol kg kake 3, 4 jedilne žlice, ali pa še več, ker delam po občutku. Potem pa dodajaš škrob ali sladkor v prahu do željene trdote, če je masa še presvetla pa še več barve... Porabiš pa res kar veliko barve, ja tako je to, če želiš zelo intenzivno barvo. Aja, uporabljam pa črno tekočo jedilno barvo iz Pekarne Vrhnika. *Alisha*

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

1. feb 2011 13:48

Črno tekočo barvo za tičino lahko dobite tudi v tisti trgovnici s sladkarijami v Trstu. cukrpekrca

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

2. feb 2011 22:22

Na temo tičine mase imam vprašanje: delala bom torto, ki bo "oblečena s smetano".Na njo bi položila v tičino maso oblečeno figuro.Vem,da to ne gre skupaj,ker se potem tičina začne topiti na smetani. S čim bi tičino maso lahko "zaščitila", ? premazala,da se potem na smetani ne bi topila. Premazala bi samo spodnji del,oz.dele,ki se dotikajo smetane. Ima katera kakšno idejo, oz.izkušnje na to temo. Lepa hvala, D.

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

2. feb 2011 22:25

Spodnji del figure namazes z masleno kremo. LeINA

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

3. feb 2011 10:28

hvala za predlog, to sem imela v mislih, a bi morala imeti nekaj, kar bi bilo prozorno,bi morda "držal izoliral smetano" srebrn spray, kakšna prozorna tekočina? Morda ima katera idejo v teh smeri? hvala

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. feb 2011 18:57

Figurico lahko daš tudi na košček raztopljene čokolade.

stana

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

3. feb 2011 20:53

Ni mi čisto jasno, zakaj bi moralo bit prozorno?? Jaz delam smetanove torte s figuricami iz tičine tako, da zgornjo plast torte premažem z masleno kremo, okrog in nabrizgam pa s smetano. Malo več dela, ker imaš dve kremi, ampak meni se obnese. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti