Shranjevanje piškotkov

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

16. dec 2013 0:27

Limnol,    Pri čemu vse pa ti uporabljaš vrečke s soljo?
Poznam vrečke s silikagelom, ki jih dajejo v škatle k sopergam. Zdajle, ko premišljujem o soli, sem se spomnila na potpuri, s cvetnimi listi, lupino agrumov in soljo. Je že precej časa nazaj, ko sem si jih delala za v šivalnico. Pa bi bilo spet fajn, da si naredim (kljub temu, da nimam več šivalnice).


Veronika,  ... cmoka ...  

 

slivovi cmoki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. dec 2013 8:41

Sol samo potegne nase vlago, nič drugega. V naši družini so vrečke soli "dedne", še iz časov, ko se ni dobilo silikagla v vrečkah - že babica jih je imela vedno v škatli za kekse in jih takole enkrat na leto zamenjala, pa mama jih ima in zdaj jaz tudi. Če bi pa v sol zamešala malo vanilijeve arome ali rožnega olja ali olja iz cvetov oranževcev in tako vrečko dala med kekse, tudi  najbrž ne bi naredilo škode.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 16.dec 2013 08:42

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

29. dec 2013 23:22

Limnol, hvala ti

slivovi cmoki

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

28. apr 2014 20:13

Svetujte mi kako naj shranim piškote ker bom pekla več vrst bom s peko začela že po prvomajskih praznikih.

Posteženi pa bodo prva runda 14 maja in druga runda 17 maja.

Pekla bom JURČKE,BRESKVE,JAGODE,ČOKOLADNE KEPICE,DOMAČI PRIJATELJ,HUSARSKI POLJUBČKI to je od piškotov kar se tiče pa rolade pa bom pekla čisto na koncu.

Rada bi da bodo piškoti čvrsti in da mi ostanejo dobri,ker se bojim da se mi ne bo pri breskvah in jagodah sladkor stopil.

hvala in lp 

-pika

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. apr 2014 22:08

Svetujem, da se izogibaš plastiki, posebno pri breskvah, jagodah. Če imaš možnost, jih raje zamrzni.

Janeževi upognjenci n.pr. absolutno ne spadajo v PVC škatle, kjer postanejo mehki in se radi sprimejo, ampak se najbolje obnesejo v kartonski škatli, znotraj obloženi s peki papirjem.

Drugače sem pa tudi jaz zagovornik kovinskih škatel.

In naj ti lepo in dobro uspejo.

 

oliva

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

29. apr 2014 9:32

Mene pa zanima kako dolgo se lahko hrani rum krogljice.

zmajcica1

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

29. apr 2014 16:18

Oliva hvala za nasvet,to si mislila breskvice in jagode zaradi sladkorja da ni dobro hraniti v plastičnih posodah.

Glede zamrzovanja pa nimam prostora. V vsakem primeru so kovinske boljše od plastičnih in mogoče bi bilo dobro da dam notri srebrno folijo.Uglavnem se bom mogla malo organizirati in tisto pecivo ki ni toliko občutljivo narediti prej ostalo pa vsaj en teden pred praznovanjem.

lp

-pika

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

29. apr 2014 21:04

No jaz dajem breskvice v plastične z dobro zaprtim pokrovom,vmes dam folijo da niso eni na drugem..lahko rečem da ni bilo nikoli nič narobe z njim..sevede so vsi shranjeni na hladnem...lahko pa gledaš da bo sladkor v kristalčkih,ker zadnje čase pri nas ga skoraj ne dobiš..

lp goga

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

30. apr 2014 23:35

Pri meni piškoti najdlje zdržijo v škatlji in še hladilni skrinji. Pa le zaradi tega, ker zmrznjenih piškotov v trenutku napada sladkosnednosti ne morem jesti.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti