Shranjevanje piškotkov

miseka  

član od: 3.12.2008

sporočila: 7

tema odprta - 3. dec 2008 9:44 | ogledi: 11.937 | odgovori: 19

Zdravo!

Zanima me, kako naj shranim piškotke, da ne bodo ratali mehki. Namreč, kar nekaj jih moram napeči, jedli pa se bodo šele konec drugega tedna.

Hvala za nasvet!

lp

miseka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 10:11

Začni serijo z medenjaki. Ti so itak na začetku bolj kamniti in se šele potem unesejo... Vendelina jr.

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

3. dec 2008 10:33

Shrani jih v pločevinasto škatlo. Jaz vedno najprej preizkusim če posoda dobro tesni, prej dam noter par piškotov in jih pustim kake 14 dni. Če posoda (škatla) ne tesni dovolj dobro okoli pokrova potegnem navaden prozoren selotejp. Tako brez težav shranim medenjake, lincerje in druge piškote. špelči

neznan uporabnik

3. dec 2008 12:07

Spelci, predvsem je tvoj način dobra obramba pred "krščenimi" mišmi, saj jim je takoj jasno, da bo njihov sprehod po piškotnih škatlah takoj viden. l.p. tedi

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. dec 2008 13:18

tedi je napisal/a:
Spelci, predvsem je tvoj način dobra obramba pred "krščenimi" mišmi, saj jim je takoj jasno, da bo njihov sprehod po piškotnih škatlah takoj viden. l.p.tedi

 

Jaz imam plastične škatle, pa nekaj kovinskih (tiste prazne okrogle od Danish biscuits), pa raje uporabim plastične. Piškoti se notri ne zmehčajo. Aja, znamka je pa Curver in TW. Ni razlike.

Pa še to: doma smo včasih uporabili kar navadne škatle od čevljev, od znotraj oblečene v alu folijo.

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 03. dec 2008 14:06:55

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

3. dec 2008 20:01

Moje krščene miši imajo že polne ritke in ni nevarnosti, to s selotejpom pa prakticiram pri dveh škatlah, kjer tesnenje ni ravno ok. Drugače pa ja od plastike je pa TW in Curver res zakon, pri slednji sem že razsula vse piškotke, ker se težko odprejo in če imaš vlažne roke... katastrofa neizbežna... špelči

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2008 20:55

Tudi z marmeladami in podobnimi kremami jih ne maži, ker se bodo zmehčali. To delo opravi tik pred zdajci. lp Vesna

miseka  

član od: 3.12.2008

sporočila: 7

9. dec 2008 10:55

Hvala za odgovore. lp miseka

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

15. dec 2013 10:50

A morda katera prakticira shranjevanje piškotov v steklenih večjih kozarcih? Shranjevanje v plastični posodi meni ni najbolj všeč.
Za vaša mnenja, ki jih delite, sem vam zelo hvaležna, slivovi cmoki

slivovi cmoki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. dec 2013 10:56

Za kekse je pomembno, da se ne navlažijo. Torej se mora škatla dobro zapirati. Lahko daš noter tudi vrečko soli (papirnato ali iz blaga), ali pa par vrečk s silikagelom, da potegne nase vlago. Kar se estetske plati tiče - saj gre vendar za tvoje kekse. Moji na pogubo čakajo v pločevinastih škatlah.

Sonja

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

15. dec 2013 21:50

Ko sem prebrala prispevek cmoka, sem se takoj spomnila moje pokojne mami, ki je imela v omari vedno v velikem steklenem kozarcu shranjene kekse, ki jih je delala na strojček, v drugem orehove rogljičke in občasno v tretjem janeževe upognjence.  Če se še dobro spomnim, je vedno zapirala s polivinilasto vrečko in močno elastiko.

Mislim, da nikoli ni bilo nič narobe, razen, da jih je včasih kmalu zmanjkalo. Imela pa je super kontrolo, kako je v njeni vitrini s piškoti. Za akcijo.

Oj, kje so tisti časi!

 

 

 

Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti