Praznična nostalgična

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 3. dec 2008 9:30 | ogledi: 3.658 | odgovori: 49

Za tiste, ki smo v zgodnjih osemdesetih čakali, kdaj se bo tole odvrtelo pri Diviachiju na Alta pressione (ker so bili telefoni itak vedno zasedeni v redakciji)

Pa za vse punce, ki smo potem pri frizerju zahtevale tako frizuro kot "tista iz Last Christmas".....in se je takoj točno vedelo, kakšno šnito imamo v mislih....

Pa za vse tiste, ki so se malo sekirali, če domači žur ni bil ravno tako dekoriran, kot "tisti iz Last Christmas", pa za vse tiste, ki vsako leto za praznovanje iščejo "eno tako kočo kot tista iz Last Christmas"....in je ne najdejo.

Za vse tiste, ki veste, o čem govorim - evo, for your eyes only.

Za mladino tole ni

http://www.youtube.com/watch?v=3354flS1KJs&feature=r

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2008 9:43

Vidim, dear, da te že prevzema praznično razpoloženje z navdihom melanholije ...

 

Me pa zanima, če je kje kak posnetek Jožeta Smoleta, ko je v rajnki Jugoslaviji po TV Slovenija prvič v zgodovini ljudem voščil lepe božične praznike. Se spomnite tega?

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 9:45

Ga ni na YT, pisalo pa se je leto 1986... Vendelina jr.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

3. dec 2008 10:08

To pa so spomini.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. dec 2008 10:43

Jooooj Vendelina, pri meni je tale pesem obvezno asociacija na novoletni osnovnošolski ples, majico s kimono rokavi, takrat moderne "španarce"- ozke hlače z elastiko spodaj, s črno barvico obrobljene oči (nikoli več se nisem tako šminkala), svetlečo "perl" srebno šminko in hrepeneč pogled skozi očala z velikimi okvirji na drugi konec telovadnice, kjer se je še z drugimi sramežljivimi fanti zafrkavala moja takratna simpatija. Plesat si seveda ni upal nihče ;)). Zdaj prav razumem vse "tastare", ko vzdihujejo: " Jooooj, ko smo bili pa mi mladi......" PS:A se spomnite "Tommy"s pop showa?" Tudi na to smo čakali ko norci. Sicer pa še ena mojih ljubih božičnih - prav v tej izvedbi. http://uk.youtube.com/watch?v=mqGpMxtWWBQ Aja, pa seveda Bing Crosby - White Christmas: http://uk.youtube.com/watch?v=Y1GPxcxrBkI mamaF - Mojca

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. dec 2008 11:54

To pa je lepo. Natanko tako smo se imeli s prijatelji v podobni koči s podobnim plotom okoli nje pred leti na Jahorini. Od božiča do novega leta, na metre snega, neprevozne ceste, odrezani od preostalega sveta, zunaj veter in zameti, mi pa v naši leseni koči, postavljali smrečico, pili kuhano vino ob kaminu, jedli, se smejali, se zabavali. In za silvestrovo smo se sankali in kepali..., na novega leta dan pa do Sarajeva na čevapčiče. Brez dvoma najlepši božični in novoletni prazniki zame do sedaj. Bi šla kar takoj nazaj! saša

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

3. dec 2008 13:05

Vendelina jr., hvala,da si se spomnila na to- videa že zelo, zelo dolgo nisem videla. Drugače pa od vseh pesmi ena najljubših tudi med letom. Vsak december pa obvezno na telefonu... tako da ko kdo pozvoni jo lahko poslušam. Sem mislila, da sem samo jaz nora... na nostalgijo ali pa klasiko?! lena70

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. dec 2008 13:15

Vendelina, jaz si jo že nekaj dni rolam. Ne morem, da ne bi vsakič zraven potočila solzic nostalgije. Spominja pa me na najino prvo skupno silvestrovanje. In sicer na mojo dekliško sobico, kjer sem se vsa vznemirjena pripravljala na odhod in pričakovala, kdaj po pocingljal pri vratih. takrat sem jo prvič slišala po radiju....

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. dec 2008 13:16

Vendelina,tole pa je nekaj najlepšega kar se je lahko prileplo na kul....To je pa moj George!!!! Ni bilo pesmi, ki je ne bi zanla na pamet,še zdaj jih znam, pa čeprav sem za sin že "stara". Wham pa Paul Young pa Samantha Fox,to je poslušala moja generacija.Wham pa je bil tak in tak zame zakon leta............in če te pesmi v decembru ne poslušaš, niso prazniki... petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti