Praznična nostalgična

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

3. dec 2008 13:46

Madooonca no.. a nas je toliko iz šezdeset i neke tukaj. Se začnem kar slinit.. Ravno včeraj sem na VH1 ujela Boy Georga s komadom War... jaooo frizure pa mejkap.. smo hodile ko sove črne okoli oči. Pa pajkice in dolgi prepasani puloverji, trajne...Saj ni bilo vse idealno ampak bili smo tako mlaadi, in to je bil čas, ko založene trgovine niso bile samoumevne in je bil nakup prave šminke in želeja za lase pravi podvig. Se spomnim, prvi žele za lase je bil IREL gel od ilirije v taki vijoličasti tubi. So bili lasje ko beton potem. Pa sami smo delali mentolove cigarete iz mentolovih kristalov, ki smo jih stopili na filtru navadnih čikov. Bognedaj, da si dal preveč, te je posmodilo do palcev na nogah. Kdor je bil iz premožnejše familije si je v Trstu nabavil cimetove čigumije Brooklyn, pa JPS cigarete v črni škatli. Bolj fensi bejbe so pa kadile Sobranie, take pisane, vsaka cigareta je bila drugačne barve ali pa St. Moritz mentol. Ampak te so bile samo za posebne prilike. Vazelin je bil samo eden v roza škatlici "groždana mast". Edino božično praznovanje, ki sem ga poznala je bilo postavljanje smrečice za božič, darila je (kar jih je) nosil Miklavž. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2008 13:53

Jaz sem pa mislila, da je kaj v zvezi s slovenskim dnevom kulture......

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 14:07

Tinca, jaz sem zadnjič pri starših resno preiskala omare, če je slučajno še kaj mojih oblačil iz osemdesetih (da ni šlo vse v dobrodelne namene) in sem našla nekaj širokih velikanskih svilenih srajc (ki so bile kupljene čez mejo in to v časih, ko si moral za transfer meje plačati depozit, če nisi imel maloobmejne prepustnice) v izvrstni kondiciji....Osemdeseta se vračajo. Pajkice so že tu, široke tunike in dolgi puloverji z netopirjevi rokavi tudi.....in naslednjo pomlad se pripravite na veliko vrnitev podloženih ramen. George ni šel nikamor. Me tudi ne. Samo trajn si ne delamo več. Kajenje smo po nekaj poskusih opustile (jaz sem imela tiste Eve, ki sem jih kupovala v djutiću), sladkorne čigmuje tudi. Sicer pa, razlika med letnimcami je samo v tem, da vsako leto bolje izgledamo, a ne? Tisto vznemirjenje, ki smo ga začele spoznavati v osemdestih, ko je George zapel "I guess I was a shoulder to cry on...", je pa itak nespremenjeno in bo z nami še zelo dolgo. Vendelina jr.

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

3. dec 2008 14:32

Joj, Vendy, se že kar nekaj časa odpravljam k mami - samo, da bo te moje obleke, če jih je še kje kaj ostalo nosila hčerka. Meni je "malo" premajhno, pa tudi nekako mi ne potegne. Definitivno je vse IN. Koliko pa nas je tistih, ki smo to nosile? Balaševićeva pedeset i neka? elba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 14:54

Jaz sem pa šele zdaj (po tooooliko letih) opazila, da se ekipa v spotu v hribe odpelje z rdečo gondolo, nazaj se prpelje pa z modro in tudi kabli so čisto drugače postavljeni....... Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

3. dec 2008 15:12

Vendy, zelooooo lepo!!!Ena mojih najljubših že xx let! Me pa veseli, ko vidim, da nisem edina, ki se je prijemlje nostalgija v zimskem času Nena-morje

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

3. dec 2008 15:49

Meni, ko pomislim na božične pesmi, prva pade na pamet Please Come Home for Christmas od Charlesa Browna, in sicer v izvedbi Eaglesov. Res se je nikoli ne naveličam. http://www.youtube.com/watch?v=jiRgC3CA38g&feature=r Pajama

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

3. dec 2008 16:10

Vendelina, hvala. Za Last Christmas in za spomine, tudi jaz sem iz" šezdeset i neke". šmentana muha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2008 16:20

Jaz pa sem iz točno šestedesete ... Torej vodim vas iz "šezdeset in neke ..." 

Ja, trajna, pajkice, škornji malo čez kolena, netopir rokavi, pa potem podložena ramena ... ajoj

 

Naj se najde nekdo s TVS in nam pripne sem Joškota Smoleta in prvo božično čestitkona TV. Hedonist, lahko pomagaš?

 

mamamia 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti