Pomoč pri medenjakih

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

tema odprta - 3. dec 2008 8:48 | ogledi: 8.247 | odgovori: 17

Prosim za pomoč! Spekla sem medenjake po receptu "Moji mehki medenjaki". Ne vem kje sem zgrešila, moji medenjaki so sicer zelo okusni, a trdi kot kamen.

Ali kdo ve za kakšen "trik", kako jih zmehčati. Rada bi jih delila za miklavževo vendar bom morala zraven deliti še zobne proteze, če bodo ostali takšni kot so.

Že naprej hvala za nasvete.

helgula

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. dec 2008 9:21

Mogoče si jih preveč časa pekla. Tam piše, da so jih ene pekle le 10 ali pa 12 min. Že 15 min, je lahko preveč, pa se pol isušijo in ratajo trdi. Kaj pa ko si jih spekla? Si jih takoj vzela ven, al si jih pustila v odprti vroči pečici? Tudi tako se lahko izsušijo in ratajo trdi, ravnotako kot ostali piškoti. Pusiti jih na zraku in se bojo malo navlekli vlage, pa se bojo zmehčali. Pol jih pa shraniš v posodi. Ne vem, če sem ti kaj pomagala, če ne se pa še enkrat loti in mogoče ti ratajo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. dec 2008 9:23

Po mojih izkusnjah pridejo medenjaki trdi, ce se predolgo pecejo. Zmehcajo se, ce stojijo na vlaznem, lahko pa das par krhljev jabolka v skatlo z medenjaki. LP, R.

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

3. dec 2008 9:24

živjo. enkrat sem imel priložnost se z medenjaki zezkat, pa mi je šefica rekla, ona obvlada, da če jih malenkost predolgo pečeš, se hitro izsušijo. Ker tudi samo testo ni nevem kako hidrirano, pa barva je itak temna in varljiva....pa masla naj bo dovolj, pa testo more počivat.... Aja.... ko sem se že ravno zezkal z njimi, tudi trdi, poimenoval sem jih medeno kamenje in po namoku v toplo mleko se nihče ni pritoževal. Kilometrov nam manjka! Helgula ... ampak so pa dobri. sheembass

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

3. dec 2008 9:24

Tudi jaz sem naredila medenjake po tem receptu, pa so tako mehki, da se kar topijo v ustih, mogoče si jih predolgo pekla bsvoljsak

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

3. dec 2008 9:32

Pred leti sem jih pekla po enem drugem receptu, so bili trdi kot kamen.Vendar pa so imeli tudi eno dobro lastnost. Vsak je vzel samo enega, pa še za drugo leto smo jih imeli. bsvoljsak

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. dec 2008 14:37

Lani, ali že predlani so tudi moji medenjaki ostali trdi kot kamen pozabljeni v škatli, še kaka 2 tedna po novem letu. Potem sem se pa, preden sem jih vrgla v smeti, odločila, da poizkusim še z nasvetom prebranim na teh straneh in v škatlo medenjakov dala par krhlev jabolk. Medenjaki so se čudežno zmehčali. Sicer si jih pa verjetno res malo predolgo pekla. Nena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. dec 2008 15:18

bsvoljsak je napisal/a:
Pred leti sem jih pekla po enem drugem receptu, so bili trdi kot kamen.Vendar pa so imeli tudi eno dobro lastnost. Vsak je vzel samo enega, pa še za drugo leto smo jih imeli.bsvoljsak

 

Hahaha, ta je pa dobra!

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2008 15:21

nb je napisal/a:
Lani, ali že predlani so tudi moji medenjaki ostali trdi kot kamen pozabljeni v škatli, še kaka 2 tedna po novem letu. Potem sem se pa, preden sem jih vrgla v smeti, odločila, da poizkusim še z nasvetom prebranim na teh straneh in v škatlo medenjakov dala par krhlev jabolk. Medenjaki so se čudežno zmehčali. Sicer si jih pa verjetno res malo predolgo pekla. Nena

 

No, čudeža ni bilo, samo malo vode je iz jabolk prešlo vanje. Namesto, da si dala jabolka v škatlo, bi šlo tudi, če bi dala piškote na krožnik in jih pustila na mizi..... Verjemi, ne bi čakali dve leti....

rimljanka - zasebno mnenje

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

3. dec 2008 18:44

Helgula, ti jih kar pusti zunaj, tisti dan prej ko jih rabiš. Za miklavža jih lahko deliš brez protez. sweets

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

4. dec 2008 6:22

Hvala vsem! Res ste super, pa še nasmejali ste me. Jabolka so že narezan v posodi z medenjaki. Me pa zanima še nekaj. Je mogoče, da sem naredila napako pri količini sode? Katera žlička je čajna in katera kavna? Je večja čajna ali kavna? Večno imam težave s tem, ker še nikjer nisem zasledila katera je katera! helgula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti