Pomoč pri medenjakih

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. dec 2008 6:29

Kavna je seveda manjša, to je ona mala, ki jo dobiš ob skodelici kave v vsaki gostilni....... Ampak, če si dala preveč sode, so piškoti kvečejmu večji in bolj rahli.

 

rimljanka - zasebno mnenje

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

4. dec 2008 8:06

Res je, kot pravijo moje prehodnice. ne smeš jih predolgo peči. Iz pečice jih moraš vzeti, ko so še mehki. Sama sem jih ohladila in takoj v posodo, kjer sem jih hranila zaprte. Po moje, pa me popravite, če se motim, medenjaki prav na zraku postanejo trdi. Lep dan vsem. tajči-ja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. dec 2008 10:31

tajči-ja, na zraku postanejo medenjaki mehki, ker se navlečejo vlage. Ravnotako kot ostali biškoti. postanejo pa pretrdi, če jih pustiš po končanem pečenju še v pečici, pa čeprav jo odpreš, ker se sušijo na ta način in ratajo trdi. tisti nasvet z jabolki pa je kot so že povedali drugi enako, kot če jih pustiš zunaj, ker je mišljeno, da vlečejo nase vlago od jabolk in se zmehčajo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

4. dec 2008 13:57

Se pravi čajna žlička je večja. Jaz sem dala sode kvečjemu premalo, ker se vedno bojim, da če bo preveč sode ali pecilnega, da se bo to čutilo na okusu. Pekla jih menda nisem predlogo, ker v začetku so bili mehki. Trdi so postali naslednji dan. helgula

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. dec 2008 17:47

Delam jih po istem receptu kot ti helgula, sicer ne naredim kroglic ampak kar razvaljam in izrežem piškote z modelčki. Pečem jih vedno samo 6-7 minut. Čeprav izgledajo dobro tudi če se pečejo 10 minut, ratajo potem pretrdi. Preden sem probala ta recept, sem se vsako leto ubadala s temi medenjaki, pa so bili vedno trdi. Zraven sem v škatlo dala krhlje jabolka za nekaj dni, je bilo bolje. *Alisha*

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

20. nov 2019 21:23

Že dosti let jih pečem in vedno gredo za med.

Letos pa so mi čez noč postali trdi. Na pladnjih sem jih pustila, da se ohladijo. Potem sem jih dala v posodo in čez noč na balkon. Morebiti bi jih morala prej (še mlačne) pospraviti v posodo.

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. nov 2019 6:01

Po moje jim je škodila prenizka temperatura na balkonu. Ne vem, mogoče. To vem da se zgodi pri pecivih, ki imajo veliko vsebnost maščob (no tu ni ravno tako, kolikor poznam recept). Najbž je odvisno tudi od tega, koliko so bili trdi že ko si jih vzela iz pečice.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti