Predbožična večerja

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

24. dec 2008 8:07

sijatjanek,jaz velikokrat delam zrezke po tem receptu 7 zrezkov(jaz vzamem svinjski kare oz zarebnice),sol,olje OMAKA:2 žlici olja, 2 žlici čebule,žlica prekajene slanine,4 žlice sveže paprike,žlica nasekljanih kislih kumar,1-2 zravnani žlici paradižnikove mezge,2 žlici kisle smetane,žlica moke,žlička gorčice Meso potolčemo,nasolimo in na vročem olju na hitro opečemo,da zarumenijo.Nato zrezke zložimo v drugo ponev,prilijemo malo juhe ter pokrite dušimo,da postanejo mehki. Medtem pripravimo omako.In sicer na olju prepražimo sesekljano čebulo,slanino,papriko,kumaro in paradižnikovo mezgo ter prilijemo juho.Ko prevre zakuhamo podmet iz kisle smetane z žličko moke in žličko gorčice.Če je treba,prilijemo še juhe,premešamo in omako zlijemo k zarebnicam(jaz jo premešam tudi z paličnim mešalnikom).Jed naj potem še enkrat prevre. Pa še en recept,kjer so sicer vključene gobice vendar jih lahko mirno izpustiš. 8 zrezkov(lahko so goveji,svinjski ali telečji),sol,poper,2 žlici olja,1 manjša čebula,1 sveža paprika,žlica moke,2dcl juhe OMAKA:1 žlica olja,2 žlici čebule,gobice(ki jih lahko tudi izpustite),3 žlice sesekljane šunke,zelen peteršilj,sol,poper,kisla smetana Zrezke potolčemo,osolimo in na hitro opečemo.Na maščobi,ki je ostala,zarumenimo sesekljano čebulo,pridamo na listke narezano papriko,potresemo z moko ter zalijemo z juho ali vodo.Ko prevre,pridamo opečene zrezke ter pokrito dušimo do mehkega. Posebej nato na olju prepražimo čebulo,gobe,šunko,prilijemo malo juhe ter dušimo.Popopramo,osolimo po okusu,potrosimo s peteršiljem. Omako lahko izboljšamo s kislo smetano in jo ponudimo posebej. kalcicl

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

24. dec 2008 16:26

O, kako lepo izgleda, katka-lopatka Ne bi se branila ... Lepo praznujte! lunacka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. dec 2008 16:50

sj ne vem a sm že napisala v to temo: pr nas bo kokr vsako leto zelje al pa repa, pečenice, frišn kruh pa potica. bannanna_v_slo ;)

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

5. dec 2010 23:05

pozdravljeni! tole je sicer že mal staro vendar upam da mi bo znal kdo odgovorit na vprašanje zanima me kako se pripravi seoski krompir recepta nikjer ne najdem ne vem če zaradi drugačnega imena ali kako? lepo prosim za pomoč hvala za odgovor lp sančy sančy

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

5. dec 2010 23:11

sančy je napisal/a:
pozdravljeni!

tole je sicer že mal staro vendar upam da mi bo znal kdo odgovorit na vprašanje zanima me kako se pripravi seoski krompir recepta nikjer ne najdem ne vem če zaradi drugačnega imena ali kako?

lepo prosim za pomoč

hvala za odgovor

lp

sančy

sančy

 

mogoče tole http://www.coolinarika.com/recept/pire-krompir-na-seoski  al pa če ti tu kaj pomaga http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1678 sheembass je pisal o njem....

 

Lp,

Petya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti