Predbožična večerja

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. dec 2008 17:03

pri nas ne pripravljamo kakih finih zadev. gledamo pa na to, da je za vsakega pri mizi nekaj kar pač rad je. (pa makar fižolov zos) ja... je treba encajt "rasti", da vidiš, da je boljše na mizi nekaj enostavnega, kar vsi radi jemo, ali pa nekja finega, nas pa potem nekaj žalostno gleda na mizo... (sicer vem, da vas je večinoma takih, ki brez problemov vse jeste, jaz in moji otroci pa nismo med njimi.) klavdija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. dec 2008 18:18

Nekaj predlogov: prigrizki: rezine kumarice z wasabijem in prekajenim lososm, majhne tortice iz listnatega testa nadevane s porom, orehi in sirom, blini s kaviarjem, blini s fižolovim pirejem,... juhe: bučna s kostanjem, juha iz rdeče pese, juha iz sladkega krompirja in buče, krompirjeva kremna s hrenom in s karameliziranim jabolkom in popečno rezino krvavice, bučna z ingverjem, iz peteršiljeve korenine s prekajenim lososom,... meso: svinjina z rožmarinom (med peko jo zalivam z jabolčnikom- cider), nadevan puran ali piščanec (za nadev zmešamo maso za pečenice s sadjem- marelice, brusnice, ...), pečena goska, ki jo spečemo skupaj s čebulo in jabolki ali pa jo nadevamo, pečena račja prsa s suhimi slivami, jagnječje stegno, nadevano z mešanico inčunov, drobtin, peteršilja, česna. priloge: korenje, peteršiljeve korenine in vsa ostala koreninasta zelenjava, topinambur, koromač,... zmešano z olivnim oljem, medom, soljo, poprom in potresemo z janeževimi semeni in pečeno v pečici. Ali pa potresemo krompir z gorčičnimi semeni in spečemo. Brstični ohrovt z mandljevimi lističi. Rdeče zelje s cimetom in suhimi slivami. Skratka, sezonska zelenjava s kakšnim zanimivim doatkom. Za sladice ste pa itak vedno polni idej. fresh

klawdy  

član od: 10.7.2007

sporočila: 10

20. dec 2008 22:37

pri nas imamo na božični večer narezek pač vsak pikne kar mu paše. Aja pa kuhano vino! klawdy

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

21. dec 2008 19:53

jaz sem razmišljala da bi naredila piščančje zrezku zavite v listnatem testu z kakšno omako. ker pa tega še nism nikoli delala bi vas vprašala, kako naj to naredim?ali naj dodam kaj v listnato, (kakšno omako) da bo bolj sočno? ali naj poleg naredim kakšno omako?kaj vi priporočate?pa še to m e zanima? zrezke naj naprej malo popečem, potem zavijem in dam v pečico peči?? vesela bom vsakega odgovora. lp žabica21

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

22. dec 2008 10:53

Živjo žabica 21! Če se ne motim, mamamia tri liste nazaj razlaga kako pripraviti puranje zrezke s tatarskim nadevom, v listnatem testu....tako da... Osnova omake je narejena takoj, ko nehaš rumeneti zrezke na ponvi, malo masla, mleka, moke... začimbic, popečene zelenjave, sadja, ... Lep dan sheembass

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

22. dec 2008 15:13

to sem zasledila z tatarskim nadevom, samo sem mislila če pozna še katera kakšen recept. žabica21

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

23. dec 2008 19:51

Bom kar tukaj vprašala, ker je že debata o večerji. Jaz bi rada naredila testeninsko solato z rakci. Pa sem mislila dodati za vezivo kislo smetano, ker bom zraven še naredila francosko solato. Zanima me, kaj lahko poleg testenin in rakcev še dodam? A je kisla smetana v resu, ali ne bo dobro prišlo? hvala za odgovor. tamara

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

23. dec 2008 22:29

Tudi sama imam vprašanje za vas. Želim pripraviti lososo in še kakšno morsko ribo za glavno jed. Obe ribi naj bi bili pečeni-takšne so želje. Ali mi lahko kdo svetuje, kako naj pripravim lososa? Hvala barbay

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. dec 2008 22:49

Barbay, lahko napišeš v kakšni obliki bo tvoj losos? Če bo riba cela, težka cca. 1,5 kg ali 2, ti priporočam peko v soli. Na dno pekača natresi dober cm debelo plast morske soli, nanjo položi očiščeno ribo, ki ji po želji v trebušno votlino zatlačiš malo česna ali koprca ali peteršilja - kar imate pač radi - ribo pa obložiš z debelo plastjo soli, da je vsa prekrita. Ker je losos precej mastna riba, ne rabi dodatne maščobe in bo tako pečen lepo sočen in ravno prav slan. Pečeš pa približno 1 uro na 180 stopinjah. Evo, tu v bazi je tudi recept za brancina v soli - postopek za lososa ali katerokoli ribo je enak. http://www.kulinarika.net/recept/morska_hrana/Brancin_v Če imaš pa na voljo lososove zrezke, jih je najbolje speči na žaru, sicer pa lahko v pečici narediš tako, da najprej pol ure pečeš olupljen, na rezine narezan posoljen in z ol. oljem pokapan krompir, potem pa na krompir naložiš še lososove zrezke in pečeš še 20 min. do pol ure (odvisno od debeline zrezkov). Upam, da sem ti kaj pomagala. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti