Predbožična večerja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 13:36

Sijatjanek, vsako meso bo bolje funkcioniralo, če ga imaš v pečici na nizki temperaturi, recimo 80 stopinj nekaj ur - človek gre vmes lahko še malo od doma, pa ni panike, pečica lepo dela. Tu imaš en ekzempl, kako se to dela s piščančjim mesom. Lahko to isto počneš tudi s katerikoli drugim mesom. Lahko daš kakšne druge začimbe, whatever. Lahko polivaš z vinom. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11118 Če pa hočeš kaj sočnega pa ne na tak način, je pa vedno zmagovalka dalmatinska pašticada (ki je objavljena tukaj in še marsikje drugje). Vendelina jr.

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

3. dec 2008 16:42

Če veš kaj bi, je malo lažje, kot samo bi. Slani zavitki v vlečenem testu, čarovnije z listnatim testom. Lušna zadeva še pa še... Narediš dve, tri različne mase in jih zavijaš v male plahtice testa, nato jih zlato zapečene pomakaš v omakice, ki naj bi bile preproste efektivne in čistih okusov. Možnost je mesnih ali celo ribjih zavitkov, tudi ocvrtkov... Evo dobrega.. File kakšne ribice morske, lepo narežeš na grižljajčke, pokapaš z limeto in spaniraš kot pariško, s tem da delež moke nadomestiš s kokosovo. Pri cvrtju pozorno, ker se kokos prej zažge, kot moka. To stvar lahko namakaš v vse živo od marmelade, do kajmaka, vedno gate trga...seveda ima pa specefično aromo. povej, se bomo že česa domislili! sheembass

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

3. dec 2008 16:52

Kaj to pomeni predožična večerja? Če je to 24. poten je to (vsaj pri nas) božična večerja, saj se odvija na božični večer. Tu ni kaj za improvizirat ... slani piškotki, zelenjavna juha, pečena purica, mlinci, rdeče zelje in kup potic in piškotov (nikakor ne sme manjkati kutinov sir). Če si s Primorske pa purico nadomestiš s polenovko (štkvišom). paeonnia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2008 16:52

Dobri so tudi puranji zrezki, najoprej malo popečeni, potem premazani s tatarskim biftekom, ki mu dodamo malo kisle smetane in sesekljanega peteršilja, potem pa vse to zavijemo v listanto testo in pečemo v pečici. Zraven glazirana šalotka ter brokoli in korenje, pripravljena na pari in prelita z maslom ali olivnim oljem.

 

Če veš kaj bi, je malo lažje, kot samo bi. - S tem se strinjam, pomaga pa tudi,  če vsaj veš, česa ne bi.

mamamia

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2008 17:00

Nikoli ne kompliciram. Delo si v naši familiji razdelimo in vse je hitro narejeno. Miza mora biti lepa in ker nismo neki strašni jedci ni treba, da se cedi od nje. Imamo radi malo, različno (za par grižljajev) in dobro. Že odkar sem na svojem (ooooo, davno je že tega) delam tako, da se potem ne valjajo ostanki po hladilniku in ne delam receptov ki se glasijo na "pospravi hladilnik." Stvar je zelo enostavna, samo zorganizirat se je treba. lp Vesna

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

3. dec 2008 17:42

Če je raznoliko, še ni zakomplicirano...osnove so pri jedeh sorodne, včasih enake, samo srednje in končne note igraš različno in efekt je praktično neponovljiv, še zlasti v kuhi iz glave (beri brbončic). Če je produkt strašen, ostankov malodane ni, ali pa na skrivaj zginejo komu v vampek. Hočem samo reči, da je treba kuhat tako, kot je smiselno, hrana ne bo ponovljiva, sestavine niso ponovljive, vedno so odstopanja, pa še mal se mi zdi se v kuhinji zezat s tradicijo, če bi nekdo nekaj novega.... se da. Če si boš zmislila neko jed, pa tudi če recepti so ali pa ne poglej samo info ki te zanima....čas peke, dišavnice, ki gredo zraven, a je pomaranča kul kle not.... pol pa udri po kuhinji. Ma da uboga, ali pa sodeluje. tko. sheembass

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. dec 2008 17:51

Sem se spomnila (ideja od sheembass) glede pomakanja: lahko narediš sticky fingers - puranje rezance povaljaš v zdrobljenem cornfleaksu in ocvreš, nato pomakaš v kako pikantno zadevščino. Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2008 17:55

sheembass je napisal/a:
Če je raznoliko, še ni zakomplicirano...osnove so pri jedeh sorodne, včasih enake, samo srednje in končne note igraš različno in efekt je praktično neponovljiv, še zlasti v kuhi iz glave (beri brbončic). Če je produkt strašen, ostankov malodane ni, ali pa na skrivaj zginejo komu v vampek. Hočem samo reči, da je treba kuhat tako, kot je smiselno, hrana ne bo ponovljiva, sestavine niso ponovljive, vedno so odstopanja, pa še mal se mi zdi se v kuhinji zezat s tradicijo, če bi nekdo nekaj novega.... se da. Če si boš zmislila neko jed, pa tudi če recepti so ali pa ne poglej samo info ki te zanima....čas peke, dišavnice, ki gredo zraven, a je pomaranča kul kle not.... pol pa udri po kuhinji. Ma da uboga, ali pa sodeluje. tko. sheembass

 

Vidim, da je forum še  bolj pester. Dobrodošel(la) sheembass (a je to v zbezi s šimabsom kot delom govedine???)

 

Mamamia

mamamia

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

3. dec 2008 17:59

Tako govedine kot mene, le da ima slednje latinski izraz sheembass

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2008 18:57

Tudi jaz sem takoj pomislila na to. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti