Predbožična večerja

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 2. dec 2008 21:41 | ogledi: 19.931 | odgovori: 57

Pozdravljeni.

Do sedaj je vsako leto naša mami 24.12 pripravila večerjo. Letos pa, ker je ravno v službi do sedmih zvečer, pa smo se dogovorili, da bom jaz pripravila večerjo.

Sedaj pa me zanimajo kakšni predlogi, kaj naj pripravim. Mogoče še kakšen predlog za sladico. Sej drugače bom prej napekla nekaj vrst keksov, ampak mogoče še kakšno pecivo za ta večer.

Vem,da ste vse polne idej, zato bodo vsake ideje dobrodošle.

Že v naprej hvala.

brkn83

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

2. dec 2008 23:45

Ne vem kako ste pri vas navajeni predbožične večerje, lahko pa povem kakšna je naša tradicija in če ti je kakšna ideja všeč, jo uporabi :) Za predjed pripravimo kaj v smislu francoske solate, domačega kruha (morda z bučnim oljem in olivami), mogoče kaj šunke.. Vsega bolj malo, ravno tako da se lažje počaka glavno jed. Nato pride na vrsto skoraj vedno piščanec (pečen na soli), lani pa dobrodošla sprememba svinjska ribica s suhimi slivami, zraven pa kuhan in nato hrustljavo zapečen krompir in več vrst solat (npr. zelena solata, solata z lečo in porom, ...). Za sladico pa je noro idej: čokoladni mousse, kakšne kremne torte (v bazi jih je malo morje), pita, mini mafini, rolada z gozdnimi sadeži, sadna kupa .. Kot alternativa pa še nekaj predlogov: Za predjed olivna ciabatta s česnovim in tuninim namazom, opečen toast z maslom in lososom, mini tortilje z omakami, bučkina juha, za glavno jed puran z omako iz fig, rižota s škampi, pastirska pita, lazanja, piščančji žur. Pa seveda dobro vino! aby

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

3. dec 2008 0:41

Predjed po izbiri, pri nas jo po navadi preskočimo, ker nismo kakšni hudi jedci, za glavno jed parmezanova pečenka (recept je v bazi), za prilogo peteršilčkov maslen krompir, dve dobri solatki -radič z jajčki in motovilec s fižolom, za sladico pana kota ali pečena jabolka s smetano. Prav vse, kar sem ti predlagala, je tudi zelo enostavno za pripravit. Dobro kuhaj! karlinka Sporočilo je spremenil(a) karlinka dne 03. dec 2008 00:43:06

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

3. dec 2008 9:47

živjo! Ker gre za predbožično večerjo, je priporočljivo ne preveč zabit želodca, ker je jutri božič, pa tak, pač pa brbončicam nameniti razkošje. Škoda je da bi na mizo zlagala lonce, posode... Čisto malo, pa to dobro...ali pa malo več?! Ponavadi tisto, kar si špogaš samo za praznike, morda nekaj, česar še v življenu nisi probala, ali poizkusila narediti. Že nekaj let imam prakso nametat sestavine ne mizo, pa naj si posameznik meša sam okuse(problem je le s kuhalnikom...meni služi vroča marmorna plošča). Lahko kombinacije sadja+sirovje(plesnovo, pikantno...), kvalitetnih mesovij+eksotično sadje, svežih rib, bla, bla... Pomembno je, da se miza šibi, da ničesar ni ogromno ampak je ogromno izbire... sheembass

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

3. dec 2008 10:59

Hvala za dobre ideje. Nekaj od tega bom zagovoto poskusila. Sem že malo brskala tudi po bazi receptov. brkn83

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

3. dec 2008 12:10

Pri nas je pa že tradicionalna jed za predbožično večerjo nadevan piščanec z maso pečenice zraven pa različne priloge.Njami! Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

3. dec 2008 12:18

Pri nas tradicija je fondi pa vrsta omakic zraven. Da se počasi papca ina pogovarja zraven. nitta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2008 12:29

Sheembass, imava podoben pristop k zadevi. Vendelina jr.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. dec 2008 12:29

Pri nas pa nikoli na predbožični verčer ne jemo mesa. Ponavadi jemo za predjed juho iz bakalaja z zakuhanim rižkom , nato pa pašto ali polento z bakalajem na belo, ka ga naredimo sami. Poleg je še zelena solata. Za sladico pa je paneton (ne vem kako se reče po slovensko). Na Božični dan pa je zagotovo meso, juha, pršut, pohano meso, krompir, špinača, gobice, grah, solata in nekaj vrst peciva. kruhy

sijatjanek  

član od: 26.6.2002

sporočila: 15

3. dec 2008 13:27

a pozna kdo kaksen dober recept za zrezke v omaki (po moznosti brez gobic)...keteri se ni bil objavljen na kulinariki....ali pa kak dober recept vza socno pecenko? silvija čižić

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. dec 2008 13:28

Jaz pa sem letos v službi do 16.00 in hvala bogu da sem na večerjo povabljena...drugače pa nekaj v smislu kot Aby. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti