Piščančji želodčki

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

tema odprta - 2. dec 2008 8:28 | ogledi: 57.185 | odgovori: 19

zanima me kako pripravite piščančje želodčke?a je res ,da se morajo najprej kuhati dolgo?hvala

srcektorta

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. dec 2008 9:27

Piščanćji želodčki se kuhajo tako dolgo , da so mehki. To traja vsaj kakšno uro. Je pa brez veze da jih prej kuhaš kar tako in nato iz njih pripraviš želeno jed. Sem nasprotnik, da se nekaj prej pokuha, saj se tako izgubi veliko okusa , sokov, in ostalega, kar dela neko jed slastno.Občajno kurje želodćke dušim z vsem potrebnim je tako mnogo boljši okus brez da bi dodajal umetne arome kot je npr. Vegeta. Poleg tega da so okusni so tudi zdravi saj so skoraj da brez maščob. Ena teorija je, da notranja kožica, če seveda dobiš še neočiščene morda na kakšni kmetiji kjer zakoljejo večjo količino kur, topi žolćne kamne. To kožico moraš dobro posušiti, jo v terilniku zdrobiti v prah in ta prah potem vsak dan uživati. Pravijo, da pomaga in da se žolčni kamni stopijo. Ne vem če je to res ampak tako uči ljudska modrost. Torej Srcektorta, kljub temu, da se nekoliko dalj časa kuhajo jih kdaj pripravi saj je to ena dobra jed. LP hedonist

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

2. dec 2008 9:57

Hedonist, sedaj si ga pa malo pretiral... "To traja vsaj kakšno uro..." Saj niso goveji vampi, no! Jaz jih pokuham dobrih 5 minut, potem pa na čebulo in naprej dušim. Pozdravček!

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

2. dec 2008 10:19

Mi imamo radi rižoto iz piščanjih želodčkov. Dodam še kakšno perutničko in zelenjavo. In eno uro se res ne kuhajo, gre veliko hitreje. Lp, Tinka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

2. dec 2008 11:21

Brez kuhanja. Narezane dušiš na čebuli v lastnem soku, po potrebi dodajaš vodo. Proti koncu izboljšaš z npr. gorčico in gorčičnimi semeni. to je to lp Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. dec 2008 11:26

Ne boš rekla Dragička, da so mehki v petih minutah. Poudarjam, ne mislim kuhanja posebej in nato dušenja v neki omaki ampak delanje omake. Če jih ti skuhaš prej, vsaka čast, meni traja eno uro da so res mehki. LP hedonist

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

2. dec 2008 11:44

Lahko pa jih posoliš, povaljaš po moki, zložiš v pekač, nanje narežeš kolobarje čebule in spečeš. Mmmmm. kletka

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

2. dec 2008 11:51

Imam pa še svojo verzijo jedi na žlico iz piščančjih želodčkov: Nareži jih na koščke in prepraži na čebuli. Potem dodaj še sladko papriko, posoli, dodaj na kolobarje narezan korenček in krompir v kockah. Lahko dodaš še kako drugo zelenjavo, ki jo imaš pri roki (jaz sem dala cvetačo in je bilo zelo dobro). Kot začimbo uporabi še majaron in timijan, dodaj pa tudi paradižnikovo mezgo. Vse skupaj pokuhaj, da bo mehko. Lahko dodaš še kako zakuho, pri nas damo malo ribane kaše, da je jed bolj nasitna. Zadnjič sem razmišljala o tem, da bi na koncu v jed kanila še kako kapljico kisa, preizkusila pa še nisem. Nam je ta jed zelo dobra. kletka

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. dec 2008 13:33

Pri nas grejo kokšji želodčki vedno v govejo juho ali pa v ajmoht. Tako jih je že moja mama porabila.

Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. dec 2008 13:43

Hm, če so se kure z želodčki vred sprehajale po dvorišču, sadovnjaku,....potem so tudi njihovi želodčki najbrž drugačni kot od tistih, katerih sprehod (pa tudi hrana s tem) je bil omejen na prostorček v farmi.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti