Piščančji želodčki

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. dec 2008 13:38

kletka je napisal/a:
Lahko pa jih posoliš, povaljaš po moki, zložiš v pekač, nanje narežeš kolobarje čebule in spečeš. Mmmmm. kletka
Tole bi bilo pa vredno poskusit.Tudi jaz jih imam rada,vedno so v omaki,kuhajo pa se res kar kakšno dobro uro da so mehki. petardica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. dec 2008 17:19

Draga Rimljanka, tisto o kurah s farme velja za meso, za želodčke pa ne. Sam jih kupujem take posvem vsakdanje, farmske.In jih moram dolgo cmariti če želim da so mehki. Žal kako domačo kuro dobim zelo redko. Imam sicar eno gospo,ki na naš dom vsak dan vozi mleko in jajca no in pri njej vzamem stare kure, ko se ji iztrošijo in ne nesejo več. Za juho. Ampak, žal, tudi ta jih ima stalno zaprte in jih hrani z krmili. Tako da mislim, da so celo boljše tiste s farm npr. PP saj je tam le večja kontrola nad tem, kaj jim dajo za jesti. Pri moji mlekarci tega ni, ji pač moram verjeti, da jih hrani skoraj povsem naravno ! Ne vem pa, če drži tisto o posušenih želodčkovih kožicah in žolčnih kamnih. Če ima kdo kako infomacijo o tem, naj napiše, prosim. LP hedonist

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

30. avg 2010 22:07

V prodajalni so mi v oči padli piščančji želodčki in ker sem bil doma sam, sem se odločil za nakup in eksperimentiranje. Prinesel sem jih domov in na tem forumu našel debato o želodčkih. Velik del debate je na račun "trdote" in načino "mehčanja" želodčkov. Tako sem se odločil, da bom želodčke pripravil v slow cookerju, katerega sem zadnje tedne malce zanemaril. In naredil sem to: http://www.youtube.com/watch?v=nN6ABIqinHQ Verjeli ali ne, želodčki so se raztopili v ustih. kuhamuha

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

31. avg 2010 10:12

Želodčke nikoli pred uporabo ne prekuhavam.Največkrat jih naredim na rižoto zraven pa še dodam kak kos kokošjih jetrc in srčkov.Res pa je da jetrca dodam kr proti koncu ker so bolj mehka.Želodčke dam pa kmalu za rižem na maščobo in vse skupaj dušim da je riž mehki.Iz njih naredim tudi kak ajmoht na tak dan ko je treba pregnat mačka vedno pa dodam kapljico dve kisa in tega je treba kako uro kuhat odvisno tudi od količine. Za bolj fensi varianto jih pa ocvrem po pariško.Te je treba cvret počasi, če ne so pretrdi.Res pa je, da mi mamo radi, da so želodčki še malo čvrsti nam ni nobeno meso,ki se natika na zobe,dobro. Kar se pa tiče kožice in žoldčnih kamnov, pa naša soseda pravi da je res.Kamne je imela še majhne in na op. je čakala 6 mesecev.Ves ta čas je delala kuro z želodčki in op. ni bila potrebna.Še vedno preventivno jemle prah 3 krat na teden.Sama pa nisem probala tako, da trdit ne morem. sensia

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

31. avg 2010 10:59

Nikoli jih ne kuham ampak jih naredim kot golaž,torej dušim na čebuli,dodam paradižnikovo mezgo ,sladko papriko in ostale sestavine enako kot za golaž,zraven pa kot prilogo špecle-zelo okusno kosilo. vijolca73

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2015 7:49

Kljub vsemu pisanju, pa nismo prišli do odgovra glede kuhanja želodčkov. Torej, koliko časa? 
Dva recepta a noben nič o času in to sem videl pri večih objavah. Že res, da z časom pridobimo na izkušnjah,a za začetnike je to sila neugodno. Tudi sam sem od začetka imel s tem težave...

Kakorkoli že, a mi lahko ena izmed meni ljubih dam, zaupa kaj sedaj velja! Ali ena ura, ali 30min, ali pač "NA OKO" 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2015 8:26

Glede na to, da nisem ena tebi ljubih dam...... jih kuham čim bolj dolgo. Ragu iz piščančjih želodčkov je super, ampak traja. Jaz jih dušim v pečici pri nizki temperaturi kaki 2 uri in pridejo ven čisto mehki. Dam jih v litoželezno kozico, rahlo popražene na čebuli in malo belega vina gor, pa se na samem pacajo. Če pa hočeš kuhane, bo pa ekonom lonec dobra opcija.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2015 8:32

ufff...hmmm....dolgo,dolgo :D

Hvala lepa, limnol!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

8. feb 2015 17:42

Tudi jaz kuham želodčke s pomočjo  in je zelo hitro lepo mehko, o času kuhanja bi težko govorila, približno 5 - 10 minut pod pritiskom.

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti