Vroči napitki za mrzle dni!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. nov 2008 23:00

RadaJem je napisal/a:
čokoladni liker. Slednji je prava babja poslastica, s katero se ga vsako leto obredno malce nacediva z mamo, ko ga kuhava :) RadaJem

He, he, si me spomnila, kako sem kuhala in poskušala Jägermeister po receptu iz baze. Kar naenkrat sem  ugotovila, da nekam križem gledam in da me noge ne ubogajo več čisto prav  .

V hladnih in mokrih dneh, ko pridem iz sprehoda ali kidanja, mi zelo paše vroč čaj iz domačih zelišč in notri še curek Jägermeistra.

 

Cila

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

29. nov 2008 23:25

Včasih grog :) Ne drugač pa kuhano vino,(najpogosteje) metin čaj,ker ga OBOŽUJEM :) ali pa topel kakav (čeprav tud mrzu ni od muh) :) evagirl

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

30. nov 2008 8:20

Prisegam na različne čaje (vroče)! Če so zeliščni jih običajno oplemenitim s kancem mleka, sladkam pa jih že dolgo ne več. Tudi moža sem navadila na to. Pa večino čajev raje kupim kar rinfuzo (ne v filtru) po možnosti v kaki trgovini s čaji alla Čajna hiša v lj. Pa seveda tudi zeleni čaj je zakon, pa bela - žitna kava, občasno kakav (amapak tisti pravi, ne kaki benquick varianta) zvezda01

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. nov 2008 10:11

Kaja45, jaz punč delam zelo podobno kot Galja (recept v bazi): V večji posodi zmešam enako količino domačega ribezovega čaja in pomarančnega soka iz tetrapaka. Dodam sladkor ali med, malo mletih klinčkov in cimet (če imam pri roki, tudi že pripravljeno mešanico začimb za punč), vanilijo in pa na kolesa narezane limone in mandarine/pomaranče. To malo pokuham in na koncu (če ni za otroke) dodam še malo ruma. Katka kje pa ti kupiš marshmallowse? jih že nekaj časa iščem pa ne vem več kje bi pogledala. Baje so jih imeli v Hoferju ampak jih še nikoli nisem videla.. aby

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

30. nov 2008 13:08

Pri nas smo se navlekli čaja šrilanškega in smo odvisniki. Sem se pa hecal s kavo nekajkrat in rezultat: na rjavem sladkorju pokarameliziram pomarančno lupino, seveda brez aditivov, voskov, strupovja... šokiram z vodo, in oplemenitim z kriminalno majhnim odmerkom ingverja in cimeta. Buta k kava more, pa še mal je za brbončice. Črno brez mleka prosim. sheembass

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

30. nov 2008 18:51

Po tem receptu pa je delala Novoletni punč moja prijateljica. Ga že zelo dolgo nisem delala a vem, da mi je bil ful dober 1kg sladkorja 1l vode 1l belega vina sok 4 pomaranč 1dl ruma lupina 1 pomaranče Vodo, sladkor in pomarančno lupino zavremo. dodamo pomarančni sok, vino in rum. Precedimo. Pijemo lahko toplo ali hladno. Nevem pa koliko časa se obdrži v steklenicah- če ga prej ne spijemo. Lp patka

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. nov 2008 19:09

Hvala, Katka, grem kmalu v nabavo (da sprobam oni recept za vročo čokolado:) aby

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. nov 2008 19:32

Zeliščni čaj iz zelišč, ki jih sama naberem in še nekaj mi paše, to je proja in to brez mleka in brez sladkorja. Za pocrkljat greva pa na kozarček rdečega vina. Da pa se kava in mleko ne zmešata naredi tako, da v kozarec naliješ mleko,potem pa daj žlico v kozarec in po ročaju v kozarec počasi vliva še kavo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti