Zdravje je naša odločitev

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

28. nov 2008 15:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Saj kaj so pa antibiotiki drugega kot lepo vzgojene plesni? Vendelina jr.

 

Ojej, pa se res v vseh izobraževalnih temah doslej nisi naučila, kako škodljivi so antibiotiki? Na forumu je vendar vsaj 100 tem tipa "dobro je vedeti", kjer bi ti lahko to razložili...

Nasja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. nov 2008 16:43

Nasja je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
Saj kaj so pa antibiotiki drugega kot lepo vzgojene plesni? Vendelina jr.

 

Ojej, pa se res v vseh izobraževalnih temah doslej nisi naučila, kako škodljivi so antibiotiki? Na forumu je vendar vsaj 100 tem tipa "dobro je vedeti", kjer bi ti lahko to razložili...

Nasja

 

Ja, zanesljivo so škodljivi (pa še to zdaleč ne več vsi za vse) bakterije.....ob pametni rabi pa za človeka seveda niso. Vsaj manj škodijo kot koristijo,mkar je pa tako ali tako značilno za VSA udravila.

Me res zanima, Nasja, če bi podpisala, da jih ne boš jemala, če ti zagotovijo, da te pozdravijo; če jih ne vzameš, pa boš umrla ali imela hude težave do konca življenja. En čisto preprost primer: pojavi se ti znak okužbe z borelijo. Vzameš antibiotik ali raje počakaš, da se razvijejo znaki bolezni, ki te spremljajo vse življenje, lahko zelo hudi, na meji tega, kar se da preživeti? Čisto resno sprašujem.

rimljanka - zasebno mnenje

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

28. nov 2008 17:14

In na tole z bolerijo lahko odgovorim jaz: ker so zdravniki razmišljali ali bi me zdravili z antibioti ali bi še počakali, sem za večno okužena z lime boreliozo. Ko je bile že prehudo, sem jih dobila pa 2 dcl na dan 4 tedne, da sem sploh še lahko vstala iz postelje! Vsako pomlad in jesen že 11 let dobivam povečane doze Sumameda, da se stanje umirja. Ja, hvala bogu za učinkovito vzgojene plesni - antibiotike. Lep pozdravček! ursula-ce

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. nov 2008 17:26

na žalost smo pa ljudje tako nevedni, da sami sebi žagamo vejo, na kateri sedimo - in nehamo jemat antibiotike ob prvem znaku, da nam je že bolje....... namesto, da bi poslušali zdravnike in vzeli celo dozo....

Lp

cervus

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

29. nov 2008 16:36

Hrana je danes predraga, da bi jo kar proč metali. Če je malo ognito, pa lepo obrežemo pa porabimo za kompote, zavitke, ali pa tudi pojemo. Solato, ki je ognita, očistim in dobro čimprej uporabim. Če je živilo malo čez rok uporabe preverim videz in vonj in čimprej porabim. Ne glede na to smo še vsi zdravi. Trudim pa se, da pojemo čimveč sadja in zelenjave z domačege vrta, ki je kljub slabšemu videzu vsekakor bolj zdrava od tistega v trgovini. lp tibe

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

29. nov 2008 20:31

Doma smo vedno "sprešali" cela jabolka in grozdje-tudi tisto malo nagnito. Nismo sicer nalašč dajali zraven gnilih sadežev, vendar pa čisto vsakega jabolka ali grozdne jagode nismo mogli vzeti v roke...Za marmelado in kompote smo malo nagnito sadje obrezali. Me pa zanima, kako potem naredijo v velikih tovarnah sokove ali marmelade? Skoraj nemogoče se mi zdi, da bi pregledali vsak sadež posebej? Sicer bi bilo že lepo, če bi lahko vedno uživali samo popolnoma zdrave sadeže. Ampak, kaj je sedaj manjše zlo; pesticidi v olupku ali toksini, ki ostanejo od gnitja? Pika Nogavička

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2008 21:40

Pika Nogavička je napisal/a:
Sicer bi bilo že lepo, če bi lahko vedno uživali samo popolnoma zdrave sadeže. Ampak, kaj je sedaj manjše zlo; pesticidi v olupku ali toksini, ki ostanejo od gnitja? Pika Nogavička

Ja, tole je "be ot not to be" današnjih dni.

rimljanka - zasebno mnenje

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. nov 2008 23:26

Če se je sadeža lotila plesnoba ali gniloba obrežem.Če je preveč nagnito zavržem. sadjejedka http://ligojna.moj-album.com/

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. nov 2008 9:37

Vanja, glede mleka. Kaj vem - meni je bilo tudi čudno, ko sem opazila, da ima  od Ljubljanskih mlekarn  rok trajanja najmanj 8 dni.  Potem se pa dobila domače mleko pri kmetu, ga zavrela, ohlajenega dala v hladilnik, ki dela na +5 °C - in mleko v navadnem loncu, pokritem z navadno pokrovko, je zdržalo 7 dni . Pa ne samo enkrat, pozimi je to redno. Mogoče bi še kak dan, a smo ga pojedli.  To v trgovinah je pa še v neprepustni embalaži in morda res tudi brez kemije zdrži toliko časa

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. nov 2008 11:13

Cila, kupljeno mleko je pasterizirano, jasno, da drži.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti